توضیح عکس توضیح عکس
توضیح عکس تبلیغات

وبلاگ یک مهندس...

وبلاگ یک مهندس...

مسيرياب (Router)

محيط‌هاي شبكه پيچيده مي‌توانند  از چندين قسمت كه از پروتكل‌هاي مختلف با معماري‌عاي متفاوت هستند، تشكيل شده باشند. در اين حالت ممكن است استفاده از پل براي حفظ سرعت ارتباطات بين قسمت‌هاي شبكه مناسب نباشد. در اين محيط‌هاي شبكه‌اي پيچيده و گسترده به دستگاهي نياز خواهد بود تا علاوه بر دارا بودن خواص پل و قابليت‌هاي تفكيك يك شبكه به بخش‌هاي كوچكتر، قادر به تعيين بهترين مسير ارسال داده از ميان قسمت‌ها نيز باشد. چنين دستگاهي Router يا مسيرياب نام دارد.
مسيرياب‌ها در لايه شبكه مدل OSI  عمل مي‌كنند. مسيرياب‌ها به اطلاعات مربوط به آدرس‌دهي شبكه دسترسي دارند و در نتيجه قابليت هدايت بسته‌هاي داده را از ميان چندين شبكه دسترسي دارا هستند. اين عمل از طريق تعويض اطلاعات مربوط به پروتكل‌ها بين شبكه‌هاي مجزا در مسيرياب ‌ها انجام مي‌شود. در مسيرياب از يك جدول مسيريابي براي تعيين آدرس‌هاي داده‌هاي ورودي استفاده مي‌شود.
جداول مسيريابي اين ادوات شامل آدرس‌هاي شبكه هستند. اين جداول مي‌توانند بر حسب پروتكل مورد استفاده شامل آدرس‌هاي ميزبان نيز نباشند.
مسيرياب‌ها بر اساس اطلاعات موجود در جداول مسيريابي، بهترين مسير عبور بسته‌هاي داده را تعيين مي‌كنند. به اين ترتيب ارتباط ميان كامپيوترهاي فرستنده و گيرنده مديريت مي‌شود مسيرياب‌ها فقط نسبت به عبور حجم زيادي از بسته‌هاي داده‌اي معروف به پديده طوفان انتشار يا Broadcaste Storm را به شبكه نمي‌دهند.
همه پروتكل‌ها از مسيريابي پشتيباني نمي‌كنند. پروتكل‌هايي كه قابليت مسيريابي دارند عبارتند از IP، IPX، سيستم شبكه زيراكس XNS و Apple Talk. نمونه‌هاي از پروتكل‌هايي كه از مسيريابي پشتيباني نمي‌كنند عبارتند از (LAT) Local Area Transport و NetBEUI.
مسيرياب‌ها بر خلاف پل‌ها مي توانند چند مسير را بين قسمت‌هاي شبكه LAN انتخاب كنند. به علاوه قابليت اتصال قسمت‌هايي كه از شكل‌هاي بسته‌بندي داده‌ها متفاوت استفاده مي‌كنند، را نيز دارند.
مسيرياب‌ها مي‌توانند بخش‌هايي از شبكه را كه داراي ترافيك سنگين هستند، شناسايي كرده و از اين اطلاعات براي تعيين مسير مناسب بسته‌ها استفاده كنند. انتخاب مسير مناسب بر  اساس تعداد پرش‌هايي كه يك بسته داده بايد انجام دهد تا به مقصد برسد و مقايسه تعداد پرش‌ها، انجام مي‌گيرد. پرش (اخح) به حركت داده از يك مسيرياب بعدي اطلاق مي‌شود.
الگوريتم‌هاي مسيريابي متنوع هستند و هر مسيرياب مي‌تواند از چندين البگوريتم متفاوت استفاده نمايد. به عنوان مثال از الگوريتم (OSPF) Open State Shortest Path First و Link State Routing در مسيرياب‌ها براي تعيين بهترين مسير استفاده مي‌شود.
در مسيرياب ها از دو تكنيك براي نعيين مسير بسته‌ها استفاده مي‌شود. اين تكنيك‌ها عبارتند  از مسيريابي استاتيك و مسيريابي ديناميك.
در تكنيك مسيريابي استاتيك، جدول مسيريابي توسط سيستم ايجاد و نگهداري مي‌شود. هر زمان كه توپولوژي شبكه تغيير كند. مثلاً با اضافه شدن مسيرياب جديد و يا از كار افتادن يك مسيرياب، بايد جدول مسيريابي به صورت دستي اصلاح شود.
مسيرياب‌هاي ديناميك بر خلاف مسيرياب‌هاي استاتيك به صورت خودكار آرايش و تنظيم مي‌شوند. يعني در صورت از كار افتادن تجهيزات مسيريابي شبكه يا قطع شدن خطوط ارتباطي مي‌توانند مسير بسته‌هاي داده را به صورت خودكار اصلاح كنند.
ساختار مسيرياب‌هاي ديناميك به دليل آن كه از فاكتورهاي زيادي نظير اندازه Port Queue و مقدار در دسترس بودن آن در عمليات مسيريابي استفاده مي‌كنند، پيچيده مي‌باشد.
مسيرياب‌ها بر خلاف پل‌هادر لايه شبكه (مدل OSI) كار مي‌كنند و در نتيجه قادر به هدايت بسته‌هاي داده به شكل مؤثري هستند.
آنها قابليت هدايت بسته‌هاي داده را به مسيرياب‌هاي ديگر كه ادرس آن‌ها خود شناسايي مي‌كنند، نيز دارند. همچنين مسيرياب‌ها برخلاف پل‌ها كه فقط  از يك مسير براي هدايت داده استفاده مي‌كنند، مي توانند بهترين مسير را از بين چند مسير موجود انتخاب كنند.
Brouler دستگاهي است كه خواص پل و مسيرياب را با هم تركيب كرده است Brouler در برابر پروتكل‌هاي با قابليت مسيريابي به صورت يك مسيرياب عمل مي‌كند و در ديگر موارد در نقش يك پل ظاهر مي‌شود.

متن کامل مقاله مهندسی کامپیوتر با عنوان مسيرياب (Router) را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: مسيرياب Router, دانلود مقالات مهندسی کامپیوتر, شبکه, روتر مسیریابی پروتکل انتقال اطلاعات IP داده ادرس د, دانلود مقاله
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 16:32  توسط spow  | 

کتاب هایی که می خوانیم قسمت 5

توقف در مرگ / خوزه ساراماگو / سید حبیب گوهری راد / نشر جمهوری

دانلود کتاب توقف در مرگ نوشته خوزه ساراماگو

این کتاب با عنوان در ستایش مرگ نیز ترجمه شده است!

مسئله مرگ اگر بزرگترین چالش و پارادوکس ذهنی بشر از ابتدای خلقت نبوده باشد بی شک یکی از مهمترین های انهاست. خوزه ساراماگو نویسنده چپ گرا و سوسیالیست پرتغالی ، برنده جایزه نوبل ادبیات سال 1998 که تقریبا تمامی اثارش با مترجمانی مختلف روانه بازار کتاب ایران شده است و بیشتر با کتاب هایی چون کوری ، بینایی و دخمه شناخته میشود در کتاب توقف در مرگ با ترجمه اقای حبیب گوهری راد به مسئله مرگ و تاثیرات اجتماعی این چالش بزرگ انسان ها پرداخته است. (بزرگترین دغدغه ساراماگو برگرفته از افکار و اعتقاداتش مسائل اجتماعی است که در همه اثارش بازخورد انهارا میبینیم).

کتاب وقفه در مرگ پنج سال پیش از مرگ نویسنده تالیف شده است و به نوعی حکایت از دلمشغولی ها و درگیری های ذهنی نویسنده با مسئله مرگ هست(ساراماگو هنگام انتشار کتاب 82 ساله بود). مثل تمامی اثار ساراماگو طنزی گزنده و انتقاداتی صریح از مذهب ، حکومت های خودکامه و بی عدالتی های اجتماعی در لابلای متن کتاب به چشم میخورد.

کتاب توقف در مرگ را می توان به دوبخش کاملا متفاوت تقسیم کرد : نیمه اول که شرحی است بر اتفاقات در یک شهر و کشور ناشناس که مثل داستان کوری ریتمی تند و اثرگذار دارد و خواننده را مجاب میکند تا کتاب را زمین نگذارد و نیمه دومی که مسئله مرگ شخصی میشود و درونمایه های فلسفی ذهنیت ساراماگو در این بخش هویداست و خواننده این بار از چشمان نداشته و حفره گون مرگ به دنیای انسان ها و مسئله زندگی می نگرد.

«مرگ» چرا برای همه ما اینقدر مهم است؟ چرا هرجا پای فلسفه‌ورزی، تفکر و اندیشه‌های ماورایی در میان است حضور مرگ اینچنین قاطع و محسوس است؟ اندیشه آنهایی که دیدگاهی کاملا مادی به دنیای پیرامون خود دارند، درباره این راز شگفت وجود چیست؟
رمان که فضای آخرالزمانی آن، بی‌مکانی و بی‌زمانی آن و بی‌معنا بودن اعتبار اسم‌گذاری‌ها و هویت‌بخشی‌های مرسوم در آن نشانگر ادامه فضای کوری در ذهن نویسنده است، به حوادثی می‌پردازد که در یک کشور پادشاهی مشروطه در اثر توقف و سپس از سرگیری مرگ روی می‌دهد.
نویسنده برای ایجاد فضای مورد علاقه خود در شکل روایت دانای کل پشت همه صفحات کتاب حضور دارد و نه تنها در ذهن شخصیت‌های مختلف داستان وارد می‌شود و به بیان نیمه ناگفته شخصیت آنها می‌پردازد، بلکه گاه در روایت ماجرا نیز به شکلی وارد می‌شود که به خواننده یادآوری کند: این منم که روایتگر و آفریننده این جهان مختص به خود هستم و توی مخاطب محکوم به پذیرش روایت من از این داستان هستی.
داستان از جایی شروع می‌شود که مرگ سراغ افراد یک سرزمین نمی‌رود و تا مدتی هیچ مرگی در محدوده جغرافیایی سرزمین مورد بحث گزارش نمی‌شود. این مساله با واکنش‌ها و محاسبات تازه‌ای همراه است. نگاه طنزآمیز نویسنده به دست و پا زدن انسانی که ناگهان پس از تاریخی سرشار از کلیشه نابودی و مرگ به بی‌مرگی دست یافته است؛ اما در این بی‌مرگی کاملا منفعل است، فضای جالبی در داستان می‌آفریند.

پاراگراف اغازین کتاب :

از ان روز به بعد ، دیگر کسی نمرد.

حادثه ای کاملا متضاد با روال عادی زندگی ، که حتی هماهنگی دنیای ارواح را برهم زد. علی رغم الهامات عالمانه ای که هر اتفاقی را توجیه می کنند، کافی است به چهلمین کتاب تاریخ جهان نگاهی بیندازیم تا ببینیم کوچکترین خبری ، حتی یک خبر برای نمونه نمی توان یافت که نشان دهنده ی پدیده ای مشابه حتی در مدت یک شبانه روز با بیست و چهار ساعت بیهوده و بی هدف ان ، در زمانی متفاوت باشد.

از پشت جلد کتاب :


مرگ نمی‌تواند ظالم باشد، زیرا آنچه انجام می‌دهد، دست کم از منظر خودش اصلا ظالمانه نیست. از سوی دیگر، پس از چند ماه اعتصاب و وقفه در انجام وظیفه، دیگر انتظار ندارید که گوش‌هایش اعتراضی بشنوند و چشم‌هایش شاهد نگرانی مردم باشد. تاکنون پیش نیامده کسی که قرار بوده بمیرد، نمیرد. اما گویا در یک لحظه همه چیز تغییر کرده بود، یعنی مدرکی در دست مرگ بود که نشان می‌داد دست کم در مورد یک نفر، تقدییر مانند همیشه عمل نمی‌کند. و اکنون موجودی که یونیفرم تاریخی خود، یعنی کفن سیاه مشهور خود بر تن و کلاه بر سر و داسی بلند در دست داشت، روی صندلی نشسته بود و همان‌طور که با انگشت‌های استخوانی خود بر میز ضربه می‌زد، به اتفاقی می‌اندیشید که نمی‌توانست پاسخی برای وقوع آن پیدا کند...

از متن کتاب :

بهتر است گوش کنید جناب نخست وزیر! بدون وجود مرگ رستاخیزی وجود نخواهد داشت و بدون رستاخیز هم دیگر نیازی به کلیسا نخواهد بود!

پاراگراف انتهایی کتاب :

مرگ که تا ان لحظه هرگز نخوابیده بود ، احساس کرد پلک هایش لحظه به لحظه سنگین تر می شوند. نمی دانست چگونه چنین اتفاقی برای او افتاده ، اما به سرعت به درون بستر بازگشت.

از ان روز به بعد ، دیگر کسی نمرد!

برای دانلود کتاب توقف در مرگ نوشته خوزه ساراماگو به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: دانلود کتاب توقف در مرگ نوشته خوزه ساراماگو, خوزه ساراماگو, دانلود کتاب های خوزه ساراماگو, کوری بینایی دخمه توقف در مرگ بالتازار و بلموندا دا, نقد و معرفی کتاب
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 10:54  توسط spow  | 

ازمایش خون

دانلود راهنمای تفسیر نتایج ازمایش خون و نرم افزار راهنمای اصطلاحات ازمایش خون

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده که برای تشخیص یا پیشگیری از نوعی از بیماری یا ازمایشات ادواری در محل کار یا برای اطمینان از وضعیت سلامتی خود بنا به تشخیص پزشک به ازمایشگاه های طبی مراجعه کرده ایم و از ما ازمایش خون به عمل امده است. نتایج ازمایش خون که تحویل داده می شود همه دوست دارند از کم و کیف قضیه سردربیاورند و بالاو پایین شدن مقادیر را با توجه به وضعیت جسمانی خویش تفسیر کنند.

در این پست یک جزوه 33 صفحه ای که توسط انجمن پزشکان ایران تهیه شده است را برای دانلود تقدیم حضورتان میکنیم که شامل معرفی و تبیین همه اصطلاحات موجود در گزارش ازمایش خون و ادرار و راهنمای تفسیر نتایج ازمایش خون می باشد.

نکته مهم این که این تفاسیر همگی جنبه شخصی دارند و بهترین و مطمئن ترین راه مراجعه به پزشک ذیصلاح و مشاوره با پزشک است.

همچنین یک نرم افزار اندرویدی (قابل نصب برای اندروید نسخه بالاتر از 2) شامل اصطلاحات و واژه های ازمایش خون ضمیمه شده است که میتواند برای خواندن و تفسیر نتایج ازمایش خون و ادرار مورد استفاده قرار گیرد.

برای دانلود فایل راهنمای تفسیر نتایج ازمایش خون و ادرار به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: راهنمای تفسیر نتایج ازمایش خون و ادرار, قند چربی LDL اوره HDL ازمایش خون ازمایش ادرار تری, ازمایش خون, دانلود, تفسیر نتایج ازمایش خون
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 10:8  توسط spow  | 

بررسی و تبیین مدل بومی عوامل اثرگذار بر فراگرد کارآفرینی مستقل
(مطالعه موردي : شرکتهاي تعاونی استان مازندران)

چکیده
در بسیاري از کشورهاي پیشرفته و نیز برخی کشورهاي در حال توسعه طی چند دهه اخیر توجه خاصی به موضوع کارآفرینی وکارآفرینان شده است. علت این توجه به موضوع، نقش مهم، مثبت و سازنده کارآفرینان در توسعه اقتصادي و اجتماعی، بهره برداري از این انرژي و نیروي بالقوه در جهت مقابله با مسائل و چالشهایی نظیر تورم، رکود و بخصوص بیکاري بوده است .

از کارآفرینی بعنوان موتور رشد و توسعه سازمانها و جوامع ، سمبل و نماد تلاش و موفقیت در امور تجاري یاد می کنند. کارآفرینان، پیشگامان موفقیتهاي تجاري در جامعه بوده، و از نظر رهبري و مدیریت، نوآوري، کارایی و بهروري، ایجاد شغل، رقابت، و تشکیل شرکتهاي جدید، سهم مهمی در رشد اقتصادي دارند. بنابر نظر جوزف شومپیتر ، درجوامع امروزین، لازم است که انقلاب کارآفرینی رخ دهد. این انقلاب در قرن حاضر اهمیتی به مراتب بیشتر از اهمیت انقلاب صنعتی دارد.

در راستاي توجه و اهمیت دادن به موضوع کارآفرینی بصورت عام و کارآفرینی مستقل بصورت خاص، هدف از اجراي تحقیق حاضر، شناسایی و تبیین مدل بومی عوامل اثرگذار بر فراگرد کارآفرینی مستقل در شرکتهاي تعاونی استان مازندران بوده است.

بر این اساس ضمن مروري جامع بر ادبیات موضوعی مربوط، در قالب روش تحقیق کتابخانه اي و میدانی، بمنظور جمع آوري داده ها و اطلاعات از ابزارهاي اسناد و مدارك و مصاحبه و بخصوص پرسشنامه، با ضریب پایایی 85 % استفاده شد . در این تحقیق جامعه آماري 100 نفر و نمونه آماري با توجه به محدودیتهاي خاص جمع آوري داده ها و اطلاعات 33 نفر و بوده، و آزمونهاي آماري مورد استفاده، رگرسیون و همبستگی و تحلیل مسیر بوده اند که بوسیله نرم افزارهای SPSS و Lisrel اجرا و محاسبه شده اند. نتیجه تحقیق نشان داده است که از چهار گروه متغیرهاي مرتبط با فراگرد کارآفرینی یعنی متغیرهاي فردي، شغلی، رفتاري و محیطی، هر کدام با شدت و ضعف خاص خود، هم بصورت مستقیم، و هم بصورت غیرمستقیم و تعاملی، بر فراگردکارآفرینی مستقل در شرکتهاي تعاونی استان مازندران تأثیرگذار بوده اند. ضمن ارائه تفصیلی نتایج و یافته ها، موارد مذکور جمع بندي شده و پیشنهادات مرتبط با آن و پیگیري توصیه هایی در آینده ارائه شده است.

متن کامل مقاله کارافرینی با عنوان بررسی و تبیین مدل بومی عوامل اثرگذار بر فراگرد کارآفرینی مستقل را از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: عوامل اثرگذار بر فراگرد کارآفرینی مستقل, دانلود مقاله کارافرینی, دانلود مقالات کارافرینی, نرم افزارهای SPSS و Lisrel مدیریت کارافرینی تبیین , کارافرینی
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم مهر 1393ساعت 23:39  توسط spow  | 

خودیاری برای بهبود اختلالات روان شناسی و احساس منفی


مهم است که برای درمان بیماری های روان شناختی به مراکزدرمانی ازجمله مراکزمشاوره دانشگاه ها یابیرون ازدانشگاه ها مراجعه کنید.بااین حال انجام بعضی ازروش هاوتکنیک های خاص می تواندبه شماکمک کندکه زودترازاین مشکلات رهاشوید. بدین منظور،بهتراست:
الف- ازشناخت درمانی استفاده کنید.دراین جابه صورت اجمالی،مراحل مختلف شناخت درمانی به زبان ساده وبه صورت مختصرارائه شده است:

1.    خطاهای شناختی(ذهن)رابشناسید.

ذهن انسان ممکن است دچارخطاشود.به این حطاها،خطاهای شناختی یاخطاهای ذهن می گویند.خطاهای شناختی یا خطاهای ذهن،واقعیت راتحریف می کنندوبه همین دلیل باعث می شوندکه تصورفردازخود،یاجهان یاآینده منفی وبدبینانه باشد.به همین دلیل،این تصورایجادمی شودکه فردناتوان ودرمانده است،جهان،بی فایده وعبث است وآینده ای وجودندارد.چنین تفکرات منفی وبدبینانه ای،جزدرماندگی وناامیدی فایده دیگری ندارد.به همین دلیل بایدبتوانیدخطاهای شناختی خودراتشخیص دهیدوعقایدوباورهای سالم وواقع بینانه ای راجایگزین آنهاکنید.
برخی ازخطاهای شناختی عبارتنداز:
تفکر«همه»یا«هیچ»:دراین خطای شناختی،فردمسایل رابه صورت کلی ومطلق ارزیابی می کند.همه چیزیاخوب است یابد.اگرچیزی خوب نیست پس بداست.متوسطی وجودندارد.همه چیزیاسیاه است یاسفید،خاکستری وجودندارد.دراین تفکر،ازلغات«یا»،«یا»زیاداستفاده می شود.مانند:
. یاخوشبختم یابدبختم
.یاموفقم یاناموفق
.اگرزیبانیستم پس زشتم
.اگرباهوش نیستم پس خنگم
.اضافه وزن دارم پس چاقم
.یابافلانی ازدواج می کنم یااصلاً ازدواج نمی کنم
یارشته فلان درفلان دانشگاه یاهیچ
تعمیم مبالغه آمیز: دراین نوع تفکر،فرد،براساس اطلاعات اندک،نتیجه ای کلی می گیرد.دراین نوع الگوهای فکری معمولاً واژه های مطلقی مانندهمیشه،هرگز،تنها،فقط،هرکسی،هرچیزی،مطلقاًصددرصد،حتماًومانندآن وجوددارد.
-    می دانم که درتیم والیبال قبول نمی شوم هیچ وقت نتوانستم خوب بازی کنم.
-    مطمئنم که بامن نمی آید.همه فکرمی کنندکه من آدم مزاحمی هستم.
-    همه فارس ها.....هستند.
-    هیچ انسانی قابل اعتمادنیست.
-    همه دخترها......هستند.
-    همه پسرها........هستند.
فاجعه انگاری:دراین نوع برخورد،فردانتظاربدترین نتیجه ممکن یاحتی غیرممکن رادارد.باهرعملی که فردانجام می دهدتصورمی کندکه فاجعه ای رخ خواهدداد.
-بااین کاری که انجام دادم،آبرویم رفته است.
-اگردراین امتحان بیفتم،بیچاره خواهم شد.
- بعدازآن سهل انگاری که کردم،هیچ کسی به من اعتمادنمی کند.
- اگردرفلان مسابقه برنده نشوم افتضاح می شود.
- اگرنتوانم دراین امتحان موفق شوم حیثیتم راازدست می دهم.
توجه مفرط به جنبه های منفی:دراین تفکر،فقط به جنبه های منفی یک قضیه نگاه وتنهاجنبه های منفی درنظرگرفته می شود.گویی هیچ پیامدیانکته مثبتی وجودندارد.بزرک گترین مثبت هانادیده گرفته می شوندوکوچگ ترین منفی هابه حساب نمی آیند.به عبارت دیگر«فقط قسمت خالی لیوان دیده می شود».
-    توجهی که به من داردفقط به دلیل ترحم ودلسوزی است.
-    درست است که نمره های خوبی هم دارم ولی معدل من زیرهفده است.
-    حالا که درامتحان هانمره خوبی نیاوردم احساس می کنم هیچی نیستم.
فکرخوانی:این خطای شناختی بسیاررایج است.فردبه گونه ای برخوردمی کندکه گویی می داندکه درفکردیگران چه می گذردیادیگران می دانندکه اوبه چه چیزی فکرمی کند.
-    نگاهش نشان می دهدکه ازمن بدش می آید.
-    الان می فهمدکه من چقدرآدم خجالتی هستم.
-    تودلش مرامسخره می کند.
-    برای من وامثال من هیچ ارزشی قائل نیست.
-    کتابم راپس نداده حتماًمی خواهدآن رابالا بکشد.
-    امشب به من زنگ نزدچون ازمن خوشش نمی آید.
-    بامن مثل بقیه نیست چون من رالایق احترام نمی داند.
پیش گویی:این خطای شناختی نیزبسیارشایع است.فردطوری فکریاعمل می کندگویی ازآینده خبردارد.ولی آینده ای که پرازحوادث منفی وناخوشاینداست ودرآن اتفاق مثبتی نمی افتد.
-    دراین امتحان می افتم.
-    درآینده بدبخت می شوم.
-    می دانم که درآینده هم چیزی نخواهم شد.
-    نمی توانم درزندگی ام موفق شوم.
انتظارغیرواقع بینانه:فرد،خودیاشرایط راهمان طورکه هست نمی پذیردومعتقداست که شرایط بایدبهترازآن چه هست باشد.دراین تفکر،ازکلماتی مانند«باید»،«نباید»،«افتضاح است»،«درست نیست»،«نبایداین طورباشد»،«بایدآن طورباشد»و......زیاداستفاده می شود.
-    بایدازقبل می دانست که من موافق نیستم.
-    نبایدمقاله مرارعدمی کرد.
-    نبایدبامن این طوررفتارمی کرد.
برچسب زدن:دراین تفکرازکلماتی که معانی کلی ایجادمی کنندوعموماًمنفی هستندزیاداستفاده می شود.فردبرای خودیادیگران ازکلماتی استفاده می کندکه بسیارکلی هستندوامکان واحتمال تغییروتفاوت رابه حداقل ممکن می رسانند.
-    من بدشانسم.بهتراست تلاشی هم نکنم.
-    من تنبل ترازآنم که بتوانم کاری رادرست انجام دهم.
-    من آنقدربی اراده ام که نمی توانم تغییری درزندگی ام بدهم.
-    من آنقدرخجالتی وضعیفم که به دیگران اجازه سوءاستفاده می دهم.
به موقعیت زیرتوجه کنیدواین که چگونه دریک موقعیت می توان خطاهای شناختی رابیرون کشید:دوست شماازکنارتان ردمی شودبدون این که توجهی به شمابکند.این  کارباعث رنجش شماشده ومرتب به این موضوع فکرمی کنیدکه چراآن دوست به شماتوجهی نکرد(توجه مفرط به جنبه های منفی).بعداین فکربه ذهنتان می آیدکه اوهیچ وقت به شماتوجهی نداشته است(فکرخوانی).بعداین فکرتشدیدمی شودکه هیچوقت هیچ کسی به شماتوجهی نداشته است(تعمیم مبالغه آمیز).بعدنتیجه می گیریدکه درآینده هم هیچ کسی به شماتوجهی نخواهدداشت(تعمیم مبالغه آمیزوپیش گویی).

2.    باخطاهای شناختی خودمبارزه کنید.

افکارمنفی خودرابه چالش بکشید.بعدازاین که توانستیدباخطاهای شناختی خودآشناشویدوآنهارابه درستی تشخیص دهید،گام بعدی آن است که باآنهامبارزه کنیدوصحت آنهارابه صورت واقع بینانه ای ارزیابی کنیدودرمقابل این افکارازخودبپرسید:«آیااین برداشتم درست است؟»یا«آیابه درستی فکرمی کنم؟»
روش دیگرآن است که درشروع هریک ازافکاری که خطاهای شناختی داردیک «آیا»اضافه کنید.مثلاًممکن است فکرخوانی کنیدکه«الان فکرمی کنندکه من چه آدم تنبلی هستم».درشروع این جمله یک آیابگذارید:«آیادیگران فکرمی کنندکه من آدم تنبلی هستم؟».سپس به جست وجوی واقعیت واطلاعات واقعی بپردازید.ازخودبپرسید:«چه شواهدی درتأییداین فکردارم؟»:یا«چه مدارکی نشان می دهدکه این فکردرست است»،«چه شواهدی تکذیب کننده این فکراست؟».
اگربخواهددرارتباط باموقعیتی که بالا مطرح شد،افکارمنفی رابه چالش بگیرید،می توانیدبه صورت خودگویی های زیرعمل کنید:
«صبرکن،دست نگهدار.آیادرست فکرمی کنم؟آیاواقعاًبه من بی توجهی کرد؟ یاممکن است علت های دیگری داشته باشد؟علت هایی که ممکن است من ندانم چیست؟ممکن است نسبت به من بی توجه باشدممکن است که این طورنباشد.من چه دلایلی درتأییدبی توجهی اودارم؟چه دلایلی دارم که بی توجه نبوده است؟ انگشت گذاشتن روی یک اتفاق کوچک کمکی نمی کند.ازیک برخوردنمی توانم درموردکل وجودم قضاوت کنم.تابه حال که رابطه ماخیلی هم خوب بود.گیرم که یک نفرهم ازمن خوشش نیاید،من دوستان دیگری هم دارم.»
این که خودگویی هابه یک باره تغییرات زیادی ایجادکندانتظارزیادی است.اما حداقل آن است که ازوضعیت فکری قبل خیلی سالم تروواقع بینانه تراست.

3.    افکارمثبت وسالم تری راجایگزین افکارمنفی کنید.

بهترین راه برای رهایی ازدام افسردگی وناامیدی چیست؟حال که مراحل قبل(شناسایی افکارمنفی وتشخیص خطاهای شناختی)رابه درستی طی کرده ایدوافکارمنفی خودرابه چالش گرفته اید،سعی کنیدافکارسالم ومثبت تری راجایگزین کنید.
به جای افکارمنفی خود،بادرنظرگرفتن خطاهای شناختی،افکارمثبت وواقع بینانه تری جایگزین کنید.به جای آن که دائماًبه بدترین تفسیرهای ممکن ازیک موضوع توجه کنید،بهتراست که ابعادسازنده تروسالم تردیگری هم دقت کنید.درارتباط باموقعیتی که دربالا مطرح شدمی توان به خودگویی های بالاادامه داد:ممکن است رفتاراودلیل دیگری داشته باشد.شایدحالش خوب نبوده،شایدازموضوع دیگری ناراحت بوده،شایدحواسش پرت بوده،شاید.....

4.    راه حلی برای ارزیابی صحیح ترموقعیت بیابید.

برای آن که به اطلاعات واقعی دست یابیدبهتراست که راهی برای ارزیابی صحت وسقم افکارمختلف خودبیابید.بهتراست افکارخودرابه صورت علمی محک بزنید.به چنین ارزیابی هایی آزمایش های رفتاری گفته می شود.به همین دلیل،به دنبال راهی باشیدکه بتوانیدمشخص کنیدواقعیت موضوع چیست؟

5- مهارت های اجتماعی خودراافزایش دهید.

همان طورکه قبلاً گفته شد،ارتباط های اجتماعی سالم،گسترده ومتعددبه شماکمک می کندکه ازسلامت جسمانی وروانی بالا تری برخوردارباشید.به همین دلیل بهتراست که ارتباط وروابط خودراافزایش دهید.آن چه به شماکمک می کندکه روابط گسترده ووسیع تری داشته باشید،مهارت های اجتماعی است.دراین کتاب،بخش جداگانه ای به صورت مفصل به این مهارت هاپرداخته شده است.

6-  ورزش کنید.

ورزش وفعالیت های بدنی،به درمان بسیاری ازبیماری های روان شناختی کمک می کند. مهم نیست که چه ورزشی انجام می دهید،مهم آن است که به فعالیت ورزشی مناسب بپردازید.دانشجویان جهان وهمچنین بسیاری ازدانشجویان کشورمادارای مقام های خوبی درورزش جهان یاکشورهستند.همان طورکه می دانیدعقل سالم دربدن سالم است.پس باتقویت جسم وبدن قوی همزمان روحیه شمانیزبهترخواهدشد.
بنابراین،ورزش راهمانندخواب وتغذیه به عنوان یک فعالیت سالم واساسی دانسته ودراین مورداقدام مناسب کنید.واحدهای مختلف دانشگاه دارای امکانات وتجهیزات وسیع ورزشی است.
برای آگاهی ازاین مراکزوفعالیت های مختلف آن می توانیدبه واحدتربیت بدنی مراجعه کرده وفهرست دوره های مختلف ورزشی راازآنهاسؤال کنید.

7- درفعالیت های مختلف فوق برنامه شرکت کنید.

هریک ازدانشگاه هابه خصوص دانشگاه های سراسری،برنامه هاوفوق برنامه های مختلفی دررشته هاوحوزه های مختلف دارند.این امکانات معمولاً به اندازه ای گسترده ووسیع است که هرکسی باهرسلیقه ای می تواندبرنامه موردعلاقه خودرادرمیان آنهاانتخاب کند.امروزه،دانشجویان دانشگاه های مهم جهان درفعالیت های هنری،صنفی،بهداشتی،اجتماعی مشارکت دارند.
معمولاً این دانشجویان هستندکه به مردم یک کشورکمک می کنندکه به میزان بالا تری ازفرهنگ،ادب،سلامت،بهداشت دست یابند.به همین دلیل،بسیارخوب است که درکنارفعالیت های تحصیلی،به برنامه های مختلف دیگری که به آن علاقمندهستیدبپردازید.
هرچه میزان فعالیت ومشارکت سالم شمادربرنامه های مختلف دانشگاهی به ویژه برنامه های غیرتحصیلی بیشترباشدازسلامت جسم وروان بالا تری برخوردارخواهیدبود.

8- روش های مختلف آرام سازی رابیاموزید.

روش های مختلفی برای آرام سازی وجودداردمانندآرام سازی عضلانی،تنفس شکمی ومانندآن.این روش هادربسیاری ازاوقات جنبه پیشگیرانه دارندوبه شماکمک می کنندتادرزندگی خودوبه خصوص هنگام رویارویی بااسترس هاوبحران های زندگی ازآرامش بیشتری برخوردارباشید.این تکنیک هادرپاره ای ازمواردیک روش درمانی هستندبه ویژه برای کسانی که از اختلالات اضطرابی رنج می برند.درموردافرادمعمولی،این تکنیک هاکمک می کنندتاهنگام امتحان ها،سخنرانی هاومواردی ازاین قبیل بتوانندبه سطح آرامش بالاتری دست یابند.
8-1 )تنفس عمیق- تنفس عمیق آرامش زیادی درانسان ایجادمی کند.درتنفس عمیق،قفسه سینه بالا آمده واکسیژن بیشتری می گیردوشانه هابه طرف گوش نزدیک می شوند.گاه به خصوص زمانی که دراسترس قرارداریدیامضطرب هستید،تنفس عمیق داشته باشیدودرهمان حال کلمه آرامش رادرذهن خودبیاورید.درحالی که نفس عمیق می کشیدتاپنج بشمارید1....2...3....4...5.....وبعدآرام آرام نفستان رابیرون دهیدوتاپنج بشمارید5....4....3....2......1.برای این که آرام شویدبهتراست حداقل ده بارازاین روش استفاده کنید.
نفستان راتوبدهید....2....3....4....5  نفستان رابیرون بدهید.....2....3.....4.....5 تاجایی این تمرین راانجام دهیدکه احساس کنیدآرام شده ایدوبه آرامش رسیده اید.می توانیدهمزمان به یک نوارملایم موسیقی هم گوش کنید.این کارباعث می شودزودتربه آرامش برسید.
8-2)تنفس شکمی:عضله شکم،عضله بزرگی است به همین دلیل قدرت بیشتری نیزدارد.درمواردی که احساس می کنیدمضطرب هستیدویانمی توانیدتنفس داشته باشیدازتنفس شکمی استفاده کنید.برای این کارعضله شکمتان راسفت کنیدوبااستفاده ازانقباض شکم یک نفس عمیق بکشیدوتاپنج بشمارید1....2...3....4....5 وبعدعضله شکمتان رابه آرامی شل کنیدوبیرون دهیدودوباره تایک بشمارید5....4...3...2...1.
نفستان راتوبدهید...2...3...4....5                       نفستان رابیرون بدهید....2....3....4...5
8-3)آرام سازی- روش های مختلفی برای آرام سازی وجوددارد.دراین جاروش آرام سازی عضلانی به طورخلاصه معرفی می شود.مدت این تکنیک درابتدابین30-20 دقیقه است ولی باپیشرفت وتسلط فرداززمان آن کاسته می شود.برای آن که آرام سازی عضلانی راانجام دهیدبایدلباس راحتی درتن داشته باشید.لباس های کشی،تنگ،کمربند،ساعت وهرچه که به بدن فشارمی آوردرابهتراست ازخوددورکنید.درجای راحتی درازبکشید.منتظرتماس تلفنی وورودکسی نباشید.ازدوستان ویاخانواده بخواهیدکه تامدتی که این تکنیک راانجام می دهیدبه سراغ شمانیایند.دمای محیط درحدمناسبی باشدوهمچنین بهتراست محیط بی سروصدایی راانتخاب کنید.ممکن است بگوییدکه چنین شرایطی درخوابگاه وجودندارد.منظورمااین نیست که تاحدایده آل همه چیزرافراهم کنید.تاآن جاکه برای شماامکان داردمحیط آرامی راانتخاب کنیدوبه آرام سازی عضلانی بپردازید.
درآرام سازی عضلانی،گروه گروه عضلات بدن ابتدابه مدت 5 ثانیه منقبض شده وبعدبه آرامی وبه تدریج برای مدت 10 ثانیه شل می شوند.هریک ازعضله هادوبارمنقبض شده وسپس آرام می شوند.درزمان آرام سازی عضله(مرحله شل کردن عضله ها)کلمه آرامش مرتب تکرارمی شودوفردنفس های عمیقی می کشد.به این ترتیب،عضله های مختلف دست(مچ،آرنج،بازوها)،صورت (پیشانی ،فک،گونه ها،دهان )،گردن ،شانه ،پشت ،قفسه سینه ،شکم،پاهامرحله انقباض وانبساط یاآرامش راطی می کنند.بعدازاین مرحله،به مدت 5دقیقه،فردخودرادریک محیط آرامش بخشی تجسم می کندکه درآن محیط قراردارد.مهم است که دراین مرحله،فرد،بااحساس های مختلف بویایی،چشایی،بینایی،لمسی وشنوایی خودرادراین محیط تجربه کند.
دراین جانمونه هایی ازتجسم های مختلف ارایه شده اند.پس ازآن این مرحله به پایان رسید،فردبه آرامی چشمهایش رابازمی کندبه اطراف نگاه می کندبعدازچندثانیه به آرامی می نشیندوبعدبه آرامی بلندشده وبه سراغ کارهای خودمی رود.به یادداشته باشیدکه بسیاری ازاوقات به دلیل آرامشی که دراین تکنیک ایجادمی شودممکن است فردبه خواب رود.مهم آن است که درابتدای تمرین این روش سعی کنیدکه تاآخرهریک ازاین مراحل رادنبال کنید.نکته مهم دیگراین که این آرام سازی یک مهارت است وهرچه تمرین وتکرارداشته باشیدبراین مهارت مسلط ترخواهیدبودوآرامش بیشتری تجربه خواهیدکرد.ازآن جایی که این روش می تواندبه بهداشت جسم وروان کمک بسیاری کندبهتراست آنرابیاموزیدوبرای این کاربهتراست که ازیک روان شناس تعلیم دیده ومجرب کمک بگیرید.
8-4)تجسم1- چندنفس عمیق بکش.فکرکن صبح زودلب دریاهستی......توتنهایی وکس دیگری کنارت نیست.تابستان است وهوای خوبی کناردریاست،نسیم خنکی ازروی دریابلندمی شودوبه صورتت می خورد،به دستهایت،پاهایت.....وزش نسیم راروی پوستت احساس می کنی....صدای موج دریارامی شنوی که آرام آرام به ساحل می خورد....صدای مرغ های دریایی که روی دریاپروازمی کنند....بوی دریارااحساس می کنی....احساس راحتی وآرامش می کنی.....خیلی راحت....پایت رادرآب می گذاری،گرمی آب روی پوست پاهایت احساس می کنی....روی شن هاحرکت می کنی،خنکی شن هارااحساس می کنی،نرمی شن هاراازطریق پوست پاهایت احساس می کنی....رنگ آبی دریاوقایق های روی آن رامی بینی،بوی دریا،صدای آرام موج هایی که کنارساحل می آیند...احساس راحتی بیشتری می کنی.حالا چندین دقیقه درهمین حالت باش.لحظه به لحظه آرامش بیشتری واردبدنت می شود....حالا آرامش ساحل واردبدن توشده است....چنددقیقه درکنارهمین دریاباقی بمان وبعدچشمانت رابازکن.بعدآرام آرام دست وپاهایت راحرکت بده وبعدآرام بنشین وبعدسراغ کارهای دیگرت برو.
8-5)تجسم 2- چندنفس عمیق بکش.فکرکن که درکوهستان هستی.....نسیم خنک کوهستان راروی پوستت احساس می کنی....خنکی سنگ هارابادستت احساس می کنی....منظره زیبای کوه هاوگیاهان اطراف رامی بینی.....به رودخانه زیبایی نگاه می کنی که ازلای سنگ هاوپای درخت هاردمی شود......صدای آب رودخانه رامی شنوی،صدای آبشارکوجک پایین رودخانه رامی شنوی.....بوی درخت هارااحساس می کنی....بوی گل هارااحساس می کنی....مزه آب وگیاهان صحرایی اطراف رودخانه رامی چشی.....چنددقیقه درهمین کوهستان بمان وازآرامش آن استفاده کن....حالا کم کم آرامش کوهستان دربدن توهم واردشده است.....روی صورتت،روی دست هایت،پاها،شکم،کمرو....حالا وجودت راآرامش کوهستان گرفته است.....
پنج دقیقه دراین کوهستان بمان وبعدآرام آرام چشمهایت رابازکن.بعدآرام آرام دست وپاهایت راحرکت بده وبعدآرام بنشین وبعدبه سراغ کارهای دیگرت برو.
8-6)تجسم3- چندنفس عمیق بکش.....فکرکن درپارک شهرتان هستی....بهاراست.درختهاشکوفه کردندوبرگ های تازه آنهابه رنگ سبزکم رنگ است.....شب قبل باران بهاری آمده وزمین نمناک شده است.بوی باران،بوی گلها،بوی شکوفه هاوبوی بهارواردبینی توشده است......نسیم خنکی راازروی پوستت احساس می کنی.گرمی ملایم خورشیدراروی پوستت حس می کنی....صدای نسیم که ازلا به لای درختهاردمی شودرامی شنوی...مزه بهاررامی چشی...چنددقیقه دراین پارک بنشین وازاین محیط آرامش دهنده لذت ببر....حالا آرامش به تدریج واردبدنت می شود..... دست ها،پاها،صورتت،شکمت،کمر،سرو.....همه وجودت درحال آرامش است....پنج دقیقه دراین پارک بمان وبعدآرام آرام چشمهایت رابازکن....بعدآرام آرام دست وپاهایت راحرکت بده وبعدآرام بنشین وبعدسراغ کارهای دیگرت برو.

9- اعتقادات مذهبی،اخلاقی،معنوی وانسانی خودرا رشددهید.

انسان، موجودی زیستی- روانی- اجتماعی ومعنوی است.برای اینکه بتوانیددرمقابل بیماری هایی ماننداحتلالات خلقی واضطرابی بهتربه خودیاری رسانید،به پرورش ورشداعتقادات خودازهرنوعی که به آن تمایل داریدبپردازید.تحقیق های مختلف نشان داده است،افرادی که اعتقاداتی دارندازسلامت به ویژه سلامت روانی بالاتری برخوردارند.


برچسب‌ها: خودیاری, روانشناسی, خویاری مقابله با مشکلات روانشناسی, هبود اختلالات روان شناسی و احساس منفی, دانلود مقالات روانشناسی
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم مهر 1393ساعت 21:3  توسط spow  | 

دانلود پایان نامه مهندسی مکانیک با عنوان :

 شبیه سازی عددی دو بعدی عملکرد روتور کمپرسور محوری با استفاده از معادله اویلر

 TWO DIMENSIONAL NUMERICAL SIMULATION OF AXIAL COMPRESSOR ROTOR PERFORMANCE ... EULER EQUATION

این پایان نامه توسط دوستان ارسال شده و شما هم میتوانید پروژه ، تحقیق یا پایان نامه خود را برای انتشار در وبلاگ برایمان ارسال کنید.

منبع فایل : mpourreza.persianblog.ir

ارسال کننده : اقا/خانم سلامی

برای دانلود متن کامل پایان نامه مهندسی مکانیک با عنوان  شبیه سازی عددی دو بعدی عملکرد روتور کمپرسور محوری با استفاده از معادله اویلر به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

دانلود از سرور 4shared

دانلود کنید.

دانلود از سرور مدیافایر

دانلود کنید.


برچسب‌ها: دانلود پایان نامه مهندسی مکانیک, پایان نامه مهندسی دانلود کمپرسور محوری شبیه سازی, معادله اویلر شبیه سازی پایان نامه روتور, مهندسی مکانیک, کمپرسور
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم مهر 1393ساعت 17:19  توسط spow  | 

ترانه لی لی مارلن مشهورترین ترانه قرن بیستم

یادداشت های پراکنده بخش دوم

دنیای سلین و سرشاخه هایی برای لذت بردن از معانی و مفاهیم

دفعه قبل که کتاب قصر به قصر را خوانده بودم علیرغم تکرار مکرر واژه لی لی مارلن با تکیه بر موزیکی خاص بودن از کنارش گذشته بودم تا اینکه این بار برای ارضای حس کنجکاویم به دنبال لی لی مارلن رفتم و انچه برایم ماند حسرت اینکه دنیای ادبیات همچون سلین دگربار به خود نخواهد دید...

www.spowpowerplant.blogfa.com وبلاگ يک مهندس
ترانه ماندگار لى لى مارلن

از شروع قرن بيستم تا بحال هيچ ترانه‌اى در سراسر جهان به اندازه ترانه لى‌لى مارلن معروفيت پيدا نكرده و به زبان‌هاى مختلف اجرا نشده است. نام اين ترانه با اجراى لاله آندرسن، خواننده آلمانى، به اوج شهرت خود رسيد. غم خفته در اين ترانه و دلتنگى نسبت به محبوب و خانه خود، از مرز زبان‌ها و كشورهاى درگیر در جنگ جهانى دوم گذشت و به سرودى براى همه سربازان، حتى در جبهه‌هاى متخاصم تبديل شد. اگرچه شعر اين ترانه از زبان يك مرد بيان مى‌شود، ولى اجراهاى مختلف آن هميشه توسط زنان خواننده انجام شده است.

ترانه لى لى مارلن تنها ترانه آلمانی ست كه تا بحال به بيش از چهل و هشت زبان مختلف دنيا اجرا شده است. براى برخى هنوز اين مسئله سوال برانگيز است كه چطور اين ترانه با متن شعر بسيار ساده آن تا اين حد مورد توجه قرار گرفته است. شايد بتوان گفت که بازتاب احساس عشق، دلتنگى، نیاز بازگشت به خانه، و زندگى در صلح، پيام انسانى است كه می‌تواند مرزهاى سياسى، فرهنگى و زبانى را بشكند و به عنوان خواست اولیه هر انسان، از هر قوم و نژاد و مذهب، مورد پذیرش و علاقه ویژه قرار گیرد. هم اكنون اين ترانه موضوع نمايشگاهى در شهر برلين است و اجراهاى مختلف آن نيز بصورت آلبومى به همين نام در آلمان منتشر شده است.

شعر اين ترانه پيش از جنگ اول جهانى نوشته شده است و شاعر آن ‌هانس لايپ نام دارد كه در سال ۱۹۱۴ ميلادى به عنوان سرباز به جنگ روسیه گسيل شد. شعر ترانه لی لی مارلن به زندگى خود وى مربوط می‌شود. او اشعار زيادى را نوشت و پيش از فرستاده شدنش به جنگ، آن‌ها را منتشر ساخت. لایپ تصور نمى‌كرد كه روزى اشعار عاشقانه‌اش چنين شهرتى بيابند. بعدها نوربرت شولتسه، آهنگساز آلمانى، براى قطعه شعر لی لی مارلن آهنگى ساخت كه به ترانه‌ای به همین نام معروف شد.

موضوع ترانه درباره عشق ودلتنگی سربازی است نسبت به زنی به نام لی لی مارلن. گفته می‌شود که ‌هانس لایپ، شاعر ترانه، همزمان دل در گرو عشق دو زن داشته، يكى بنام بتى كه به لی لی معروف بوده و دختر فروشنده‌اى در بازار ميوه و ديگرى پرستارى با نام خانوادگى مارلن. شاعر با ادغام نام آن دو، نام جديدى و شخصيت نوى را براى خود خلق می‌كند به نام لی لى مارلن.

شهرت اين ترانه بويژه در دوران جنگ جهانى دوم آغاز شد. در زمانى که سربازان جبهه‌های متخاصم در دلتنگى و دورى از خانه و شرايط بسيار سخت زمان را سر می‌كردند. با شروع جنگ این ترانه از رادیوی بلگراد که تحت تسلط نیروهای فاشیستی بود، به عنوان آخرین برنامه هرشب پخش می‌گردید. ولی خیلی زود مشخص شد که لی لی مارلن مطابق با خواست نیروهای ارتش فاشیست آلمان و تلاش آن‌ها در جهت تقویت روحیه سربازان و آمادگی آنان برای گذشت از زندگی خود برای "پیشوا" نبود و به عکس ترانه‌ای بود عاشقانه که تنها احساس دلتنگی سربازان و خواست آنان را برای بازگشت به خانه و دیدار محبوب خود مطرح می‌کرد.

این ترانه خیلی سریع به ترانه بسیار مورد علاقه سربازان در جبهه‌های مختلف تبدیل شد. این دیگر مهم نبود که لی لی مارلن برای سربازان آلمانی اجرا می‌شود که به روی نیروهای متفقین بمب می‌ریختند. از سرباز انگلیسی و آمریکایی گرفته تا سربازان روسی آن را زمزمه می‌کردند. به همین دلیل در ابتدا رهبران ارتش فاشیستی آلمان پخش این ترانه را از رادیو و اجرای زنده آن را ممنوع اعلام کردند.

برای بسیاری از سربازان این ترانه، آوایی نه برای جنگ، بلکه علیه جنگ محسوب می‌شد. در این هنگام بود که اجرای لی لی مارلن به زبان‌های مختلف جهان آغاز شد، از انگلیسی گرفته تا فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی، یوگسلاوی، روسی، عبری و غیره.

در سال ١٩٤٤ در انگلستان فیلمی بنام "داستان واقعی لی لی مارلن" بر مبنای این ترانه ساخته شد. همینطور مارلنه دیتریش هنرپیشه زن نامدار آلمانی که مجبور به مهاجرت از کشورش شده بود، آن را برای سربازان متفقین اجرا کرد. در سال ١٩٨٠ راینر فسبیندر کارگردان بنام آلمانی نیز فیلمی به همین نام ساخت.

جلوی سربازخانه
جلوی دروازه بزرگ
فانوس خیابانی آویخته بود
و هنوز هم آنجاست
جایی که ما دوباره یکدیگر را خواهیم دید
در زیر آن چراغ دوباره خواهیم ایستاد
مانند آن وقت‌ها، لی لی مارلن

سایه‌هامان در هم می‌رفت و یکی می‌شد
آن زمان که ما در زیر چراغ ایستاده بودیم
و تصویر عشقی را می‌آفرید
که بر همه آشکار بود
لی لی مارلن

نگهبان صدا می‌زد
شیپور آخر زده می‌شد
می‌توانست برایم گران تمام شود
"همقطارها من الساعه می‌آیم"
زمان وداع
و چه اشتیاقی در من بود
تا به همراه تو دور شوم
با تو، لی لی مارلن

فانوس خیابانی قدم‌های تو را می‌شناسد
گام‌های زیبای انتظار تو را
هر شب می‌سوزد
و مرا فراموش کرده است
با نبود من
چه کسی در نور فانوس خیابانی
منتظرت خواهد بود؟
منتظر تو، لی لی مارلن

لب‌های عاشقت مرا فرا می‌خوانند
از آرامش ابدی، از قعر زمین
مانند یک خیال
زمانی که مه پایین می‌آید
من در زیر فانوس منتظرت خواهم بود
مانند آن وقت‌ها، لی لی مارلن

به نقل از دویچه وله

-------------------------------------------------------------------

چگونه یک تصنیف محبوب دو سوی جبهه می شود

Das Mädchen unter der Laterne لی لی مارلین
سال 1915 و در بحبوحه جنگ جهانی اول، هانس لیپ معلم آلمانی حین اعزام به جبهه روسیه شعری را می سراید که 25 سال بعد به محبوب ترین ترانه سربازان در طول جنگ جهانی دوم تبدیل می شود و هزاران بار هم در اردوگاه متحدین و هم در سنگرهای متفقین از رادیوها گوش داده می شود.

هانس لیپ در این شعر از دختری می گوید که نام او لی لی مارلین است یا به زبان آلمانی Lili Marleen. در حقیقت لی لی نام معشوقه اصلی هانس لیپ و دختر یک بقال است و مارلین نام پرستار جوانی است که هانس در دوران خدمت سربازی اش با او مواجه می شود و دیگر نمی بیندش و چون از این دو به شدت تأثیر پذیرفته بود، این اسم ترکیبی را برای نقش اول شعرش به کار می گیرد هانس به شعر خود نام Das Mädchen unter der Laterne یا دختری زیر نور فانوس را می دهد.
متن انگلیسی ترجمه شده شعر را در دست داشتم و ابتدا می خواستم ترجمه فارسی شعر را از روی آن بنویسم، اما چون ممکن بود ترجمه در دو مرحله به مفهوم آن لطمه بزند، تصمیم گرفتم با آلمانی اندکی که می دانم قسمتی از شعر را از روی متن اصلی به فارسی برگردانم

Vor der Kaserne
Vor dem großen Tor
Stand eine Laterne
Und steht sie noch davor
So woll'n wir uns da wieder seh'n
Bei der Laterne wollen wir steh'n
Wie einst Lili MarleenUnsere beide Schatten
Sah'n wie einer aus
Daß wir so lieb uns hatten
Das sah man gleich daraus
Und alle Leute soll'n es seh'n
Wenn wir bei der Laterne steh'n
Wie einst Lili Marleen


در مقابل پادگان
و در مقابل دروازه بزرگ آن
یک چراغ فانوسی قرار دارد
و اگر او همانند قبل، بار دیگر آنجا بایستد
ما خواهیم توانست بار دیگر همدیگر را مشاهده کنیم
ما نزدیک چراغ فانوسی خواهیم ایستاد
همانطور که قبلاً لی لی مارلین ایستاده بود

سایه های هر دو ما
همانند یک نفر به نظر خواهد آمد
برای اینکه آن عشق ما جاری خواهد گشت
بنابراین آن عشق توسط همه دیده خواهد شد
و هرکس باید این احساسات ما را نظاره کند
اگر ما نزدیک آن چراغ فانوسی بایستیم
همانطور که قبلاً لی لی مارلین ایستاده بود

سال 1937 هانس لیپ مجموعه اشعار خود را منتشر کرد و شعر دختری زیر فانوس را در آن جای داد این شعر در 1938 توسط نوربرت شولتس خواننده جوان آلمانی به ترانه تبدیل شد شولتس قبلاً در خواندن مارش ها و سرودهای سیاسی شهرت قابل توجهی کسب کرده بود وی در این آلبوم نام Das Lied eines jungen Soldaten auf der Wacht یا تصنیف سرباز در حال نگهبانی دادن را بر اثر خود انتخاب کرده بود.
در سال 1939 و درست قبل از آغاز جنگ دوم بین الملل این ترانه توسط مارلن دیتریش بازخوانی گردید و بر شهرت آن افزوده شد مارلن دیتریش خواننده و هنرپیشه زن آلمانی بود که فعالیت های هنری خود را در ایالات متحده انجام می داد دستگاه تبلیغاتی آلمان با انتشار این تصنیف مخالفت می کرد، گوبلز وزیر تبلیغات هیتلر با عنوان کردن دلایل مختلف من جمله انتقال مفاهیم مأیوس کننده مانع از پخش آن می شد و در نتیجه تنها در حدود 700 صفحه از این ترانه به فروش رفت شاید بتوان دلیل اصلی ممانعت گوبلز از انتشار این ترانه را خصومت وی با مارلن دیتریش عنوان نمود که قبلاً درخواست گوبلز را برای خواندن ترانه در مدح نازی ها، رد کرده بود. اما نباید نادیده گرفت که این اثر تا قبل از فتح بلگراد توسط نازی ها، شهرت زیادی را نداشت.
 در سال 1941 بلگراد توسط آلمانی ها اشغال گردید ایستگاه رادیویی که در این شهر توسط ژرمن ها توسعه یافت، قادر بود سیگنال های خود را به سراسر اروپا و حتی کشورهای حوزه دریای مدیترانه ارسال کند این رادیو جهت پخش اخبار جنگ و مارش های نظامی به کار گرفته می شدو ستوان کارل هاینتس راینتن به عنوان دبیر این رادیو منصوب شده بود یکی ار دوستان صمیمی راینتن افسری در سپاه آلمان در منطقه افریقا بود که علاقه زیادی به شنیدن ترانه دختری زیر نور فانوس داشت بنابراین راینتن در یکی از مرخصی هایش که به وین رفته بود، توانست صفحه این تصنیف را از یک فروشگاه لوازم دست دوم تهیه کند و هنگام برگشت به بلگراد آن را برای اولین بار درهجدهم آگوست 1941 از رادیو پخش نمود.
دستگاه تبلیغاتی آلمان طی دستوری به رادیو بلگراد پخش این تصنیف را ممنوع اعلام کرد اما نامه های بی شماری از سوی سربازان در حال جنگ در محورهای مختلف ارسال گردید که از سرگیری پخش تصنیف لی لی مارلین را خواستار بودند بنابراین رادیو بلگراد مجبور شد که این ترانه را مجدداً در برنامه پخش خود جای دهد اما آنچه این ترانه را متفاوت ساخت، محبوبیت آن در هر دوسوی جبهه متفقین و متحدین بود، این ترانه عاشقانه در قالب یک موزیک نظامی آهنگ سازی شده بود و متناسب با فضای جنگ سربازان را به یاد عشق های گمشده شان می انداخت.

پس از پایان جنگ و در اواخر دهه 40 و اوایل دهه 50 میلادی، مارلن دیتریش اقدام به خواندن نسخه انگلیسی این ترانه نمود که توسط تامی کونور به طور موزونی ترجمه شده بود لی لی مارلن به زبان های مختلف ترجمه و توسط خوانندگان مشهوری به موزیک تبدیل شده و استقبال گسترده ای را در بسیاری از کشورها کسب کرد.

آتیلا ایلهان، شاعر ترکیه ای در ابیات زیبایی به توصیف فضای جنگ پرداخته و تلمیح دلنشینی نیز به تصنیف لی لی مارلن دارد

Akşam olur mektuplar hasretlik söyler
Zagrep radyosunda Lili Marlen türküsü
Siperden sipere ateş tokuşturanlar
Karanlıkta dem tutan ishak kuşu

...

احمد کایا نیز این شعر زیبا را در قالب ترانه ای زیباتر که همانند تصنیف لی لی مارلین نشانه هایی از یک موزیک نظامی را نیز دارد، در یکی از آلبوم های خود جای داده است
دوستان را به شنیدن هر دو تصنیف توصیه می کنم

به نقل از وبلاگ شخصی حامد توفیق +

راینر فاسبیندر کارگردان توانمند المانی در سال 1980 فیلمی به اسم لی لی مارلن ساخته که علاقمندان سینما و موسیقی می توانند از دیدن ان لذت ببرند(لینک های دانلود تورنت برای این فیلم در دسترس و فعال هستند)

www.spowpowerplant.blogfa.com وبلاگ يک مهندس

هانا شيگولا در فیلم لی لی مارلن ساخته راینر ورنر فاسبیندر کارگردان بنام آلمانی

دو اجرای متفاوت (نسخه المانی و نسخه سه زبانه) و دو اجرای مشهور لاله اندرسون در سالهای 1939 و 1940 و نسخه مخصوص دستگاه تبلیغاتی ارتش هیتلر برای دانلود در این پست تقدیم حضورتان میگردد. علاقمندان برای شنیدن و دانلود نسخه های متفاوت این ترانه مشهور میتوانند به + و + مراجعه فرمایند.

برای دانلود ترانه لی لی مارلن به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: ترانه لی لی مارلن مشهورترین ترانه قرن بیستم, راینر فاسبیندر لاله اندرسون مارلن دیتریش هانس لیپ, دانلود بهترین ترانه های تاریخ موسیقی, لی لی مارلن, دانلود ترانه لی لی مارلن
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم مهر 1393ساعت 10:57  توسط spow  | 

دانلود جزوه اشنایی با کابل ها

مقدمه :

برق رساني به نقاط مختلف  از سيمها و كابلها استفاده مي شود  كه در ساختمان آنها  فلزات هادي  جهت حمل جريان برق  به نقاط  مورد نظر  و عايقهاي مناسب  به منظور  جلوگيري از  نشت جريان  به نقاط ديگر  به كار  گرفته  مي شود  . يك هادي  با روكش  عايق ، سيم روكش دار  يا سيم عايق دار ناميده    مي شود  و در صورتي كه چند هادي  عايق بندي شده  در داخل يك غلاف مشترك  قرار گيرند  ، اين مجموعه  كابل ناميده مي شود .
كابلها نقش مهمي را در صنايع امروزي بازي مي كنند به صورتي كه در واقع مانند رگهاي حياتي هستند كه در بدن انسان وجود دارند و در صورت عدم وجود آنها سيستمهاي صنعتي قادر به ادامه فعاليت خود نخواهند بود.
كابلها با اتكا به ساختماني كه دارند و مقاومت آنها در برابر انواع آسيبهاي محيطي مي توانند با عبور از داخل ديوار،زمين،هوا وحتي زير آبها ، انرژي الكتريكي را  به مكانهاي مصرف مورد نظر طراحان  سيستم هاي الكتريكي منتقل كنند . كابل و كابل كشي به دليل اهميت بالاي آن  به يكي از شاخه هاي  اصلي رشته برق  تبديل شده و آگاهي  مهندسان  برق  در اين زمينه  را طلب مي كند . كابلها  به دليل برخوردار بودن  ، عايق الكتريكي  و غلاف هاي استحكام  بخش ، قابليت  اطمينان  سيستم را بالا مي برند  و سيستم قدرتي  را كه  در آن   از كابل  استفاده  شده است  ، نويد يك سيستم مطمئن  را مي دهد .  و در كل  ، كابلها ، خواص و قابليت ها  و مشخصات فني  منحصر به فردي  دارند ؛  در اين  پروژه  در  ابتدا كلياتي در مورد  كابلها ، خصوصيات كابلها و مشخصات  جزيي هر يك  بيان شده و در فصل دوم نيز در مورد   انواع كابلهاي افشان ،  زميني  ،  توزيع ، نيروگاهي و غيره  به تفصيل  بحث شده است  

اجزای اصلی شبکه های امروزی توسط نوعی کابل کشی به یکدیگر متصل شده اند که بعنوان رسانه ارتباطی شبکه عمل میکند و سیگنالهای اطلاعاتی را بین کامپیوتر ها حمل میکند
اجزای اصلی شبکه های امروزی توسط نوعی کابل کشی به یکدیگر متصل شده اند که بعنوان رسانه ارتباطی شبکه عمل میکند و سیگنالهای اطلاعاتی را بین کامپیوتر ها حمل میکند. انواع مختلفی از کابلها وجود دارند که انواع نیازهای شبکه های بزرگ و کوچک را فراهم میکنند. از انواع کابلهای مختلفی که شرکتهای تولیدی عرضه میکنند (بالغ بر بیش از ۲۲۰۰ نوع کابل) انواع زیر بحث اصلی کابل کشی شبکه را تشکیل میدهند:
۱) کابل هم محور (coaxial)
۲) زوج تابیده شده (twisted-pair)
۳) با روکش (shielded)
۴) بدون روکش (unshielded)
5) فیبر نوری (fiber-optic)

این جزوه توسط اقای پرویز نصرتی تهیه شده است.

برای دانلود جزوه اشنایی با کابل ها در بیش از 60 صفحه به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: دانلود جزوه اشنایی با کابل ها, دانلود جزوات مهندسی برق, کابل فیبر نوری انتقال دیتا شبکه برق, ترانسفورماتور پست انتقال توزیع برق, نیروگاه
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم مهر 1393ساعت 16:51  توسط spow  | 


مصاحبه آندری تارکوفسکی با چارلز برانتس


آندری تارکوفسکی از بزرگترین فیلمسازان قرن بیستم است که پرداخت سینمایی آثارش به اعتقاد بسیاری معنوی‌ترین فیلم‌های سینمایی تمام طول تاریخ سینما را رقم زده است.
چارلز اچ. برانتِس در سال ۱۹۸۶ از طرف مجله‌ی فرانس‌کاتولیک، پس از موفقیت فیلم ایثار (Sacrifice) در جشنواره‌ی کن، با آندری تارکفسکی، کارگردان فیلم دیدار کرد و به بهانه‌ی این فیلم، از وی سئوالاتی در ارتباط با دین و سینما پرسید.
در فیلم های شما، مخصوصاً در فیلم «ایثار»، با گره خوردن موتیف های مذهبی، نظیر قرائت دعای «پدر ما»[1] و ایده‌هایی کهن‌تر و غیرمذهبی‌تر، نظیر شخصیت ماریا «جادوگر خوب»، مواجهیم. این امر مخاطب را با سردرگمی مواجه ساخته... که آیا شما واقعاً فیلمسازی مسیحی هستید یا خیر؟
اگر حقیقتش را بخواهید، بنده اعتقاد دارم که کافر بودن یا کاتولیک بودن یا ارتدوکس بودن یا اصلاً مسیحی بودنِ من از اهمّیت چندانی برخوردار نیست. آنچه اهمیت دارد خودِ اثر است. به نظرم به جای آنکه افرادی به دنبال تناقض در من و آثار من باشند، بهتر است با دیدگاهی جامع‌تر به قضاوت اثر بپردازند. اثر هنری همواره به بازتابِ آینه‌وار مافی‌الضّمیر هنرمند نمی‌پردازد، به خصوص زمانی که پای ریزترین جزئیات زندگی در میان باشد. حتّی امکان دارد با عقاید شخصی هنرمند در تضاد قرار داشته باشد.
همچنین، وقتی که من این فیلم را ساختم، مطمئن بودم که همه جور بیننده‌ای را مخاطب قرار می‌دهد.
وقتی خیلی جوان بودم، از پدرم پرسیدم: «بابا خدا وجود داره یا نه؟» و او به شکل بی نظیری پاسخ داد: «برای آدم مؤمن، آره، برای آدم بی ایمان، نه.» این مسئله خیلی مهم است.
من در ارتباط با همین بحث می خواهم بگویم که فیلم را نیز می توان از طرق مختلف تفسیر کرد. مثلاً کسانی که به پدیده های ماوراء‌الطّبیعی علاقه‌مندند می‌توانند معنای فیلم ایثار را در پیوند میان پستچی و جادوگر جست‌و‌جو کنند، زیرا از نظر آن‌ها این پیوند هسته‌ی مرکزی فیلم را تشکیل می‌دهد. مؤمنان به عبادت آلکساندر در محضر خدا حساسیت بیشتری نشان می‌دهند و به نظر آنها تمام فیلم حول این محور شکل می‌گیرد. و سرانجام گروه سوم که به چیز به‌خصوصی اعتقاد ندارند تصور می‌کنند آلکساندر ناخوش احوال است و جنگ و ترس [از فاجعه] تعادل روانی وی را از بین برده است. نتیجه آنکه بسیاری از بینندگان فیلم را به طرق خاص خود درک می‌کنند. من اعتقاد دارم که باید بیننده را آزاد گذاشت تا فیلم را براساس بینش خاص خود تفسیر کند، نه منظری که منِ فیلمساز بر وی تحمیل می‌کنم. هدف من این است که زندگی را به نمایش بگذارم، تصویری تراژیک و دراماتیک از روح انسان مدرن ترسیم کنم. در نهایت، آیا شما می‌توانید تصور کنید که آدمی بی ایمان چنین فیلمی بسازد؟ من که نمی‌توانم.


به نظر برخی از بینندگان شخصیت‌های شما از ایمانی راستین برخوردار نیستند. ماهیت ایمان آنها چیست؟ به عنوان مثال، ایمان آلکساندر از فقدان چه چیزی رنج می‌برد که در صورت خالص بودن به دیوانگی وی منتهی نمی‌شد؟
شخصاً آلکساندر را دیوانه در نظر نمی‌گیرم. بی‌شک برخی از بینندگان فکر می‌کنند آلکساندر دیوانه است. اگر بخواهم خیلی ساده بگویم آلکساندر در وضعیت روانی بغرنجی قرار دارد. او بازنمایی ایده‌ی من از فرد (individual) است. خیلی وقت است که کلیسا نرفته، با اینکه احتمالاً در خانواده‌ای مسیحی زاده و تربیت شده است، ولی دیگر به شیوه‌ی سنتی به چیزی ایمان ندارد و شاید هم اصلاً دیگر ایمان ندارد. من می‌توانم او را به عنوان فردی تصور کنم که به عنوان مثال توسط افکار رودولف اشتاینر و مسایل آنتروپوزوفی[2] وی به هیجان آمده است... من همچنین می توانم او را به عنوان فردی در نظر بگیرم که معتقد است همه چیز در جهان مادی خلاصه نمی‌شود و جهانی متعالی در انتظار شکوفا شدن است... وقتی بدبختی فرا می‌رسد، وقتی فاجعه‌ای وحشتناک در شرف وقوع است و ترس از آن، همه جا را فرا گرفته است، او متناسب با احوالِ شخصیتی خود به خداوند متوسل می‌شود، به تنها امیدی که برایش باقی مانده است ... این لحظه، لحظة یأس است.
همواره به نظر می‌رسد شخصیت‌های شما در آستانه‌ی‌ زندگی معنوی اصیلی قرار داشته باشند، در آستانه‌ی نوعی پاکی ابدی...
به نظر من، آلکساندر علی‌رغم ماجرای دراماتیکی که پشت سر می‌گذارد، انسانی خوشحال است، زیرا به عاقبت وضعیتِ خود ایمان دارد. این که بگویم وی در آستانه‌ی چیزی قرار دارد که تمامی زندگی‌اش را فدای آن می‌کند، کمی عجیب است... مهم‌ترین و بغرنج‌ترین مسأله دینی ایمان داشتن است ...


ولی این ایمان به تعبیری امری محال و غریب (the absurd) به نظر می‌رسد؟
خوب طبیعیه! من خودم فکر می‌کنم کسی را می‌توان مؤمن نامید که عمل ایثار را انجام دهد. قدر مسلم این است که با امری عجیب مواجهیم ... الکساندر عمل ایثار را انجام می‌دهد و هم‌زمان از همه‌ نیز می‌خواهد این عمل را انجام دهند ... این امری محال و غریب است ... ولی چاره چیست؟ بی‌شک در نگاه همه، او دیگر از دست رفته‌ است، ولی آنچه مثل روز روشن است این است که او رهایی پیدا کرده است.
برخی فضای فیلم «ایثار» را فضایی برگمانی در نظر می‌گیرند. آیا شما تأثیر کارگردان سوئدی بر اثر خود را تأیید می‌کنید یا لوکیشن فیلم چنین حسی را القا می‌کند؟
من به هیچ وجه موافق این نظر نیستم. وقتی برگمان از خدا سخن می‌گوید، به دنبال این است که بگوید خداوند ساکت است، و اصلاً خداوندی در کار نیست. این نقدها خیلی سطحی‌اند، احتمالاً چون بازیگر نقش اول فیلم در فیلم‌های برگمان هم بازی کرده یا چون در فیلم با منظره‌ای سوئدی مواجهیم، این نقدها را مطرح می‌کنند. به نظر من اینها اصلاً برگمان را نفهمیده‌اند. قاعدتاً اصلاً نمی‌دانند اگزیستانسیالیسم چیست، زیرا برگمان بیشتر از اینکه دغدغه‌ی دین داشته‌ باشد، دغدغه‌ی کرکه‌گور دارد.


میان فیلم های شما، «ایثار» از همه «تئاتری»تر است. آیا می‌توانید تصور کنید که صحنه‌ای از این فیلم به صورت صحنه‌ای از یک تئاتر دربیاید؟
آره امکانش هست، گرچه فکر می‌کنم در مورد استاکر و سولاریس راحت‌تر صورت گیرد. ولی احتمالاً تصاویر ضعیف و متظاهرانه‌ای از کار درآیند. از فیلم خوشم می‌آید چون به زمان و ضرب‌آهنگ مخاطب کاری ندارد و زمان و ضرب‌آهنگ خاص خودش را دارد. و اگر کسی بخواهد فیلم را به صحنه‌ی تئاتر انتقال دهد، این امرِ مربوط به زمان را،که در فیلم مدنظر من قرار دارد و از اهمیت فوق‌العاده‌ای نیز برخوردار است، از بین می‌برد. بدون این امر همه چیز فیلم از هم می‌پاشد.
بازیگر اصلی فیلم شما، اِرلان جوزِفسون، ظاهراً در زندگی شخصی‌اش با همین مسائلِ مورد علاقه‌ی شما درگیر است. می‌توانید کمی از رابطه‌ی خود با وی سخن بگویید؟
واقعیت این است که شخصیت‌های اصلی فیلم را مخصوصِ اِرلان جوزفسون (الکساندر) و آلان اِدوال (اتو-پستچی) نوشتم. باقی فیلمنامه پس از این امر شکل گرفت.
چه شد که از والری مایرس استفاده کردید؟
ما در سینما، در کل، بازیگر را نابود می‌کنیم. از آنها استفاده کرده و تحقیرشان می‌کنیم. من خیلی خوشحالم که والری مایرس حاضر به ایفای چنین نقش کوتاهی شد. آدم‌های حرفه‌ای می‌توانند آن امر نهفته در وی، یعنی توانایی‌اش، را ببینند. در عمل که کار سختی در پیش رو نداشتیم. فرانسه سرمایه‌ی زیادی در اختیار تولید فیلم گذاشته بود و از پیش‌شرط‌هایش استفاده از بازیگری فرانسوی بود، که امری طبیعی است. بیست بازیگر زن معرفی کردند و من والری مایرس را انتخاب کردم. او درست همان شخصیتی بود که من دنبالش بودم، زنی روستایی با خلق و خویی قاطع و مطمئن و بی‌نقص. واقعاً دستش درد نکند.
در انتهای فیلم، هم‌زمان با آتش گرفتن خانه درختی نیز آتش می‌گیرد. آیا اتّفاقی بود؟
هیچ‌وقت من در فیلم‌هایم چیزی را به شانس و اتّفاق وانمی‌گذارم. چرا درخت نیز هم‌زمان با خانه آتش می‌گیرد؟ اگر تنها خانه می‌سوخت، دوباره با «آتش‌سوزی‌های معمول‌ فیلم‌ها» مواجه بودیم و دیگر واقعیت یا چیز به خصوصی در کار نبود...
کمی بی‌رحمانه بود...
درختی خشک شده بود و ما آن را آوردیم و کنار خانه در خاک فرو کردیم. در کل دکوری بود.
در «نوستالژیا»، شما این کلمات را در دهان قهرمان فیلم گذاشتید: «در عصر ما، انسان باید به ساختِ اهرام بپردازد». چه نوع اهرامی مدنظر شما بود؟
انسان باید به دنبال شکوه معنوی باشد، باید آنچه از خود برجای می‌گذارد [همچون اهرام مصر] اسراری باشد که میلیون‌ها سال از آنها بگذرد و بر سر رمزگشایی آنها حرف و حدیث باشد، نه آنکه خرابه‌هایی بر جای گذارد که تنها علایم فاجعه را در ذهن انسان بیدار سازد... نمی‌‌دانم... چرنوبیل به وجود نیاورد، بلکه به چیزی متضاد با آن دست بزند.
شما گفتید که برسون را ستایش می‌کنید. ولی آیا سینمای شما درست متضاد سینمای برسون نیست؟

برسون تصاویرش را خیلی تقلیل می‌دهد، در مورد‌ [بیان] مسایل اساسی خود نیز به همین کار دست می‌زند. او تنها به ترسیم خطوط اصلی پرداخته و به صورت غیر مستقیم به بیان مسایل می‌پردازد...
در واقع به نظر من برسون بهترین فیلمساز عالم است. من تنها قادرم احترام فوق‌العاده‌ی خود به وی را ابراز کنم. در حقیقت من هم شباهت زیادی میان خودم و وی نمی‌بینم. او قادر است به راحتی در یک نما برش ایجاد کند، کاری که من نمی‌توانم؛ این کار برای من به کشتن یک موجود زنده می‌ماند.
فردی می‌گفت یکی از دوستانش متمایل به خودکشی بود. پس از آنکه ایثار را مشاهده کرد، اعلام کرد که دوباره میل به زندگی یافته است.
برای من چنین چیزی از ارزش بیشتری نسبت به نقد یا یک اظهارنظر راجع به فیلم برخوردار است.... پس از «کودکی ایوان»، رخدادی مشابه به این برای من هم رخ داد. جنایتکاری محبوس در زندان برای من نامه‌ای نوشت و گفت که پس از مشاهده‌ی این فیلم دگرگونی عمیقی در وی رخ داده و دیگر به کشتن کسی دست نخواهد زد.
پی نوشت ها
1. این دعا قسمتی از موعظه بالای کوه عیسی مسیح است. در عهد جدید دو ویرایش از این دعا ذکر گردیده است؛ یکی در متی ۶:۹ تا ۶:۱۳ و دیگری در لوقا ۱۱:۲ تا ۱۱:۴.
2. رودولف اشتاینر (۲۵ فوریه‌ی ۱۸۶۱ - ۳۰ مارس ۱۹۳۵) فیلسوف، اصلاح‌گر اجتماعی، استاد علوم غریبه و معماری اتریشی بود. او جنبشی معنوی به نام آنتروپوزوفی به راه انداخت. این جنبش به دنبال ایجادِ سنتزی میان علم و عرفان بود.


برچسب‌ها: مصاحبه آندری تارکوفسکی با چارلز برانتس, اندری تارکوفسکی, سینمای معناگرا, سینمای اندری تارکوفسکی, نوستالگیا ایثار سولاریس کودکی ایوان اندری روبلف
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم مهر 1393ساعت 16:34  توسط spow  | 

کاربرد سيستم های توليد همزمان برق و حرارت

چكيده
تدوين برنامه بلندمدت بهينه‌سازي بخش عرضه انرژي، تاثير مثبتي بر اقتصاد كشور و ارتقاي نقش ايران در بازارهاي جهاني انرژي دارد. از جمله نتايج حاصل از برنامه بهينه‌سازي بخش عرضه انرژي، بهبود راندمان و كاهش توليد آلاينده‌هاي ‌زيست محيطي ناشي از توليد انرژي است. راهكارهاي بهينه سازي متعددي در بخش عرضه انرژي مطرح است كه از جمله آنها ميتوان به توليد همزمان برق و حرارت، سرمايش هواي ورودي به توربينهاي گازي، استفاده از توربينهاي انبساطي و تعيين تركيب بهينه در عرضه حاملهاي انرژي اشاره نمود. در مطالعه حاضر، برنامه بلندمدت استفاده از واحدهاي توليد همزمان برق و حرارت در كشور،كه بر اساس حداقل سازي مجموع هزينه‌هاي اقتصادي سيستم عرضه انرژي كشور تهيه‌شده است، از نظر ميگذرد. در محاسبه هزينه‌هاي اقتصادي سيستم عرضه ‌انرژي، مولفه‌هاي سرمايه‌گذاري، هزينه‌هاي بهره برداري و هزينه هاي سوخت لحاظ شده است.

مقدمه
توليد همزمان برق و حرارت يك روش صرفه جويي انرژي است كه در آن برق و حرارت بطور همزمان توليد مي‌شوند. حرارت حاصل از توليد همزمان مي‌تواند بمنظور گرمايش ناحيه‌اي        (District heating) يا در صنايع فرآيندي مورد استفاده قرار گيرد.

فرآيند توليد همزمان مي‌تواند بر اساس استفاده از توربينهاي گاز، توربينهاي بخار يا موتورهاي احتراقي بنا نهاده شود و منبع توليد انرژي اوليه نيز شامل دامنه وسيعي است كه مي‌تواند سوختهاي فسيلي، زيست توده، زمين گرمايي يا انرژي خورشيدي باشد.

روشهاي توليد همزمان
نيروگاههاي توليد همزمان را مي‌توان به پنج دستة كلي تقسيم نمود.
-    بازيافت از توربينهاي زيركش دار (Extraction condensing)
-    بازيافت از توربينهاي پس فشاري (Back – Pressure)
-    بازيافت حرارت از توربين هاي گازي (     (Gas turbine heat recovery
-    بازيافت از سيكل تركيبي (Combined Cycle)
-    بازيافت از موتورهاي رفت و برگشتي (Reciprocating Engines)
ساده‌ترين نيروگاه توليد همزمان، نيروگاههايي هستند كه از توربين هاي Back - pressure استفاده مي‌كنند. در اين نـيـروگاه ها، برق و حرارت در يك توربين بخار توليد ميشود. يكي ديگر از اجزاي اصلي نيروگاههاي Back - pressure بويلر است كه مي‌تواند براي سوزاندن سوختهاي جامد، مايع يا گازي شكل طراحي شود.

** متنی که برای دانلود قرار داده شده است خلاصه ای از یک تحقیق در سازمان انرژی با موضوع بهینه سازی تولید و مصرف انرژی تحت عنوان تولید همزمان برق و حرارت می باشد.

برای دانلود مقاله تحقیقی کاربرد سيستم های توليد همزمان برق و حرارت به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: کاربرد سيستم های توليد همزمان برق و حرارت, سیستم های CHP, توربین تولید برق پمپ نیروگاه حرارت انرژی, دانلود مقاله, Combined Heat and Power
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم مهر 1393ساعت 16:25  توسط spow  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر