X
تبلیغات
توضیح عکس
توضیح عکس
توضیح عکس
وبلاگ یک مهندس...

وبلاگ یک مهندس...

دانلود گزارش کار ازمایشگاه مکانیک سیالات

این گزارش کار شامل 13 ازمایش مهم واساسی مکانیک سیالات میباشد که درادامه فهرست انها اورده شده است و میتواند مورد استفاده دانشجویان مهندسی مکانیک مهندسی شیمی مهندسی نفت ومهندسی عمران قرار گیرد.

آزمایشگاه مکانیک سیالات

مهندسی شیمی و نفت و مهندسی مکانیک

آزمایش اول :تحقیق در رابطه برنولی
هدف آزمايش:
  بررسی رابطه برنولی به وسیله اندازه گیری سرعت و فشار در مقاطع مختلف یک ونتوری افقی و مقایسه آن با حالت تئوری.

آزمایش دوم: دستگاه اصطکاک در لوله ها
 هدف آزمايش :
هدف ازاين آزمايش بررسی قوانين موجود در مورد مقاومت اصطکاکی در مقابل حرکت سيال بر حسب نوع جريان می باشد . همچنين می توان توسط معادله پواسلی(Hagen-poiseuille) برای جريان آرام ( لايه ای ) ضريب ويسکوزيته و توسط رابطه دارسی ضريب اصطکاک را تعيين نمود .

آزمایش سوم: افت ها در سيستم  لوله كشي
هدف آزمايش :
هدف از اين آزمايش تعيين افت انرژي ناشي از اجزاء يك سيستم لوله كشي (مانند زانوئي، شير فلکه و تغييرات ناگهاني سطح مقطع لوله) و تعیین رابطه اي بين افت انرژي و سرعت مي باشد. بررسي تغييرات ضريب اصطكاك با عدد رينولدز ، ضريب افت با انرژي جنبشي و تأثير شعاع انحناء يك خم در مقدار افت انرژي محلي آن از مسائلي است كه در اين آزمايش مورد نظر مي باشد.

آزمایش چهارم:كاليبراسيون فشارسنج

هدف آزمایش :

 بررسي رابطه فشار و نيرو   (P = F/A)

آزمایش پنجم:  نيروهای وارد بر يک جسم غوطه ور در مايع ساکن

هدف آزمایش:
هدف ازاين آزمايش بررسی روابط مربوط به محاسبه  نيروی وارد بر يک سطح مستطیلی از طرف سیال ساکن  و تعيين نقطه اثر آن( مرکز فشار) می باشد .

آزمایش ششم :به هم پیوستن پمپ ها سری و موازی

هدف آزمایش :
هدف از این آزمایش بدست آوردن منحنی مشخصه یک  پمپ و تعیین راندمان پمپ و به کار بستن سری و موازی پمپ ها و مقایسه آنها با یکدیگر است .

آزمایش هفتم : رینولدز
هدف :
 هدف از انجام این آزمایش بررسی نوع حرکت سیال و تعیین محدوده هر یک از نواحی حرکت سیال است.

آزمایش هشتم :جریان های گردابی
هدف آزمایش:
هدف از انجام این آزمایش بررسی تغییرات هد کلی در میان خطوط جریان برای جریان های چرخشي و ثابت بودن آن براي جريانهاي غير چرخشي مي باشد.

آزمایش نهم :تونل باد

هدف آزمايش :
هدف از اين آزمايش آشنايي با تونل باد و عملكرد آن و اندازه گيري و محاسبه ضريب دراگ     (CD) براي اجسام مختلف، مقايسه آنها و رسم منحنی تغییرات CD  برحسب عدد رینولدز مي باشد.

آزمایش دهم :برخورد جت آب به اجسام
هدف آزمايش :
  هدف از اين آزمايش اندازه گيری نيروی حاصل از برخورد يک جت آب به يک سطح صاف يا نيمکره بطريقه تجربی و مقايسه اين نيرو با تغييرات مقدار حرکت خطی جت آب نسبت به زمان می باشد .

آزمایش یازدهم :اندازه گیری دبی در لوله ها
هدف آزمايش :
 آشنایی با روش های متداول اندازه گیری شدت جریان یا دبی در لوله ها

آزمایش دوازدهم: کاویتاسیون
هدف آزمايش:
بررسي و مطالعه پديده كاويتاسيون  در مجراي ونتوري و رسم منحني هاي افت فشار.

آزمايش سیزدهم: پمپ گريز از مركز
هدف از آزمايش:
بررسي عملكرد پمپ گريز از مركز در دورهاي ثابت و دبي هاي متغير و دورهاي متغير، اندازه‌گيري هد، رسم منحني هاي مشخصه پمپ و تعيين نقطه بهينه و تعيين دماي كاركرد پمپ.

برای دانلود گزارش کار ازمایشگاه مکانیک سیالات در 65 صفحه به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: دانلود گزارش کار ازمایشگاه مکانیک سیالات, دانلود گزارش کار, ازمایشگاه مکانیک سیالات, گزارش کار ازمایشگاه مکانیک سیالات, مهندسی مکانیک مهندسی شیمی مهندسی نفت ومهندسی عمران
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین 1392ساعت 15:52  توسط spow  | 

کتاب پوشش های محافظ پره های توربین نوشته تامارین قبلا در پست 752 در وبلاگ قرارگرفته بود که لینک های دانلود ان از کار افتاده است.

دانلود کتاب پوشش های محافظ پره های توربین

Protective Coatings for Turbine Blades

دراین کتاب 230 صفحه ای که نوشته تامارین میباشد به بررسی ساختار وایرودینامیک پره های توربین پرداخته شده واز لحاظ متالوژی پره های توربین را بخوبی مورد انالیز قرار داده شده است.

دانلود این کتاب را به تمامی دوستان علاقه مند به مباحث ساخت وتولید ومباحث نیروگاهی توصیه میکنم

This book presents knowledge accumulated by the author over many years of his work on the research and development of diffusion and overlay protective coatings for aircraft engine turbine blades. The book includes detailed descriptions of some technological processes for diffusion and overlay coatings deposition, together with compositions of the coatings used for turbine blades protection, coatings structures after their deposition on the blade surfaces, and their changes during high-temperature testing.

The results of a number of tests for coatings and samples of the alloys used for coating deposition are discussed also. Some chapters deal with thermal barrier coatings, technological features of their deposition, and test results, as well as with the principles of calculations of stresses and strains in the coatings on blades

Protective Coatings for Turbine Blades by Y.Tamarin free download

برای دانلود کتاب ارزشمند پوشش های محافظ پره های توربین از سرور پیکوفایل به حجم 34 مگابایت به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: دانلود کتاب پوشش های محافظ پره های توربین, توربین, نیروگاه, پره توربین توربین گاز توربین بخار نیروگاه, Protective Coatings for Turbine Blades by Y
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین 1392ساعت 15:25  توسط spow  | 

البر کامو و طعم تلخ حقیقت

هیچ‌‌ چیز غم‌انگیزتر از این نیست که کسی خوشبختی بازیافته‌اش را دوباره و خیلی زود از دست بدهد: چشم‌نوازی مناظر روز، لطافت و معصومیت شب، طعم خلاق تنهایی و از همه مهم‌تر، عطر گم‌شده دوران کودکی را.

پرده پایانی زندگی نسبتا کوتاه آلبر کامو، برای علاقه‌مندانش، سرشار از این حس غم‌انگیز است و شاید علاوه بر عمق زیبایی ادبی آثار این نویسنده، همین پایان‌بندی اندوهناک هم موجب شده محبوبیت او پس از مرگ افزایش یابد.

آلبر کامو که در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمده بود و تا قبل از این که به شهرت برسد از نظر مالی وضع چندان مناسبی نداشت، با فروش رمان «طاعون» توانست به جایی فکر کند که مدت‌ها در جست‌وجویش بود؛ جایی برای فرار از ازدحام و شلوغی، جایی برای آرامش و تنهایی، و در نهایت جایی برای تفکر و نوشتن.

در ۳۰ ژوئن ۱۹۴۷، کامو در نامه‌ای خطاب به رنه شار، شاعر فرانسوی، می‌نویسد: «آیا اکنون می‌توانم از تو، به عنوان دوستی قدیمی، کمکی بخواهم؟ از پاریس و از طایفه دزدانی که در اینجا می‌بینم خسته شده‌ام، عمیقا دوست دارم دوباره سرزمین فراموش‌ناشدنی‌ام الجزایر را بازیابم، اما به دلایلی که ربطی به الجزایر ندارد نمی‌توانم در آنجا زندگی کنم.»

کامو که رنه شار را پس از آرتور رمبو، بزرگترین شاعر فرانسوی قرن بیستم می‌دانست، از او می‌خواهد که در خریدن خانه‌ای در جنوب فرانسه کمکش کند، زیرا زیستن در «پرتو گرم و درخشان مدیترانه» برای کامو گویای سعادتی ابدی بود.

پیشتر، دوستی با شار، که او هم به روستایی در جنوب فرانسه پناه برده بود، موجب شده بود کامو تمام مناطق زیبای آن منطقه، به ویژه روستای لورماران را کشف و چشم‌اندازهای سرزمین مادری‌اش را در آنجا بیابد.

کامو سال ۱۹۴۶ وقتی برای اولین بار به لورماران رفت، در یادداشت‌های روزانه‌اش نوشت که ستارگان، سکوت و زیبایی «منقلب‌کننده» آنجا، پس از سال‌ها، خستگی را از تنش بیرون کرد.

اما رسیدن به آرزوی زندگی در یکی از روستاهای جنوب فرانسه برای کامو چندان هم ساده نبود و اگر یک دهه بعد، جایزه نوبل را به دست نمی‌آورد، شاید هیچ وقت نمی‌توانست این آرزوی دیرین را محقق کند.

سپتامبر سال ۱۹۵۸، کامو به همراه فرانسین همسرش، پس از دیدن چندین خانه در روستای چند صد نفری لورماران، بالاخره یکی از آنها را که متعلق به یک پزشک جراح بود و در کوچه‌ای منتهی به کلیسا قرار داشت، به قیمت ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار فرانک خرید.

او از میان دوستانش، اولین کسی را که خبر کرد، رنه شار بود که در بیست و پنجم همان ماه برایش نوشت: «خانه‌ای زیبا در لورماران خریدم که متعلق به شماست.»

کامو راست می‌گفت؛ او نه تنها باصفاترین روستای جنوب فرانسه را انتخاب کرده بود، بلکه خانه‌اش هم که اکنون محل زندگی دخترش کاترین است، هنوز زیباترین چشم‌انداز را در میان دیگر خانه‌های این روستا دارد.

حتما کامو آن لحظه که پا به تراس خانه گذاشت و دشتی سبز، با کوه‌هایی سبزتر را دید که قصری پانصدساله و مربوط به دوران رنسانس را همچون نگینی در خود جای داده، تصمیمش برای خرید این خانه قطعی شد.

همان زمان، روزنامه‌های فرانسه خانه جدید کامو را «قصر» دیگری توصیف کردند که جلال و شکوهش کمتر از قصر لورماران نیست. اما حقیقت آن است که به رغم زیبایی و وسعت منظره، درون خانه، ساده و مختصر بود.

نوشتن در لورماران

دو ماه پس از خرید خانه لورماران، کامو که رفت‌وآمدهای پس از جایزه نوبل، نمی‌گذاشت آن طور که می‌خواهد در پاریس بنویسد، وسایل نوشتنش را در یکی از دو اتاق طبقه اول این خانه مستقر کرد و نوشتن را از سر گرفت.

همان روزهای اول، از مغازه‌های لورماران، ظروف غذا و اسباب زندگی خرید و چند تابلویی را هم به دیوارهای خانه نصب کرد. پیانویی را هم که از پاریس آورده بود در اتاق کناری‌اش، که حالا دیگر اتاق فرانسین شده بود، گذاشت.

کامو آن روزها بیش از هر زمانی دلمشغول تئاتر بود؛ در همین خانه نمایشنامه «جن‌زدگان» نوشته داستایوفسکی را برای اجرا بازنویسی ‌کرد و به فکر خریدن سالنی برای اجرای تئاترهایش افتاد.

اما مهم‌ترین محصول دوران نوشتن‌ در این خانه، که بعضی روزها ساعت‌ها بدون وقفه طول می‌کشید، نگارش رمان «آدم اول» بود؛ رمانی که البته با مرگ کامو ناتمام ماند.

«آدم اول» داستان زندگی خود نویسنده است که سال‌ها قصد داشت آن را روی کاغذ بیاورد؛ داستان یتیم شدن در کودکی و تلاش برای شناخت پدر مرده. انگار کامو به لورماران آمده بود تا از فضای نوستالژیک آنجا برای نوشتن از گذشته‌ بهره ببرد.

همچنین در لورماران، کامو بیش از همیشه به فکر مادرش افتاده بود، مادری که نه خواندن می‌دانست و نه نوشتن، و بر اساس آن چه در ابتدای دست‌نوشته «آدم اول» آمده، قرار بود این کتاب به او هدیه شود: «به تو که هرگز نخواهی توانست این کتاب را بخوانی».

پیش از دومین و آخرین نوئلی هم که کامو در لورماران بود، چکی را همراه با یک نامه در پاکتی می‌گذارد و برای مادرش می‌فرستد. وقتی مادر کامو نامه را دریافت می‌کند، از یکی از همسایه‌ها می‌خواهد آن چه را پسرش برای او نوشته، بخواند: «امیدوارم همیشه همین قدر جوان و زیبا بمانی، و همچنان بهترین قلب روی زمین از آن تو باشد...»

لورماران، با روزهای آفتابی‌ و عطر گل‌هایش، کامو را که دیگر مشغله‌ای جز تئاتر و ادبیات نداشت، بیش از همیشه، در نوشتن غرق می‌کرد.

او در همان سال‌های پایانی عمرش، به نویسندگان جوان‌ می‌گفت که «نویسنده واقعی هیچ وقت در محافل همکاران خود شرکت نمی‌کند». اما آن طور که آلبر ممی، نویسنده فرانسوی تونسی‌تبار و از نزدیکان کامو، می‌گوید این توصیه کامو «آرزوی باطنی تحقق نیافته» او بود، زیرا در هر حال، کامو «اهل معاشرت» بود و خودش نیز به این امر اذعان داشت.

برای نمونه، در نوامبر سال ۱۹۵۸، یعنی همان اوایل زندگی در روستای لورماران، در نامه‌ای خطاب به ژان گرونیه، فیلسوف و نویسنده فرانسوی، که از دهه‌ها قبل این روستا را می‌شناخت، می‌نویسد:‌ «به لورماران آمده‌ام برای نوشتن. شرایط نوشتن برای من همیشه مثل شرایط زندگی یک راهب بوده: تنهایی و کم‌خوری. صرف نظر از کم‌خوری، تنهایی با طبیعت من سازگاری ندارد، به همین علت حس می‌کنم نوشتن، خشونتی است که علیه خود به کار می‌برم. با این حال باید بنویسم. اوایل ژانویه به پاریس برمی‌گردم و فکر می‌کنم این رفت‌وآمد، شیوه مؤثری برای برقراری آشتی میان زندگی زاهدانه و عادات زشت من است.»

یا در نامه‌ای به دوست دیگرش نوشته است: «تقریبا تمام روز را به نوشتن گذرانده‌ام، ولی واقعیت این است که تنهایی سخت و جانفرساست، چون زندگی، خوشی‌ها و خنده‌هایش را دوست دارم... دیروز، وقتی برای نیم ساعت از نوشتن دست کشیدم، با صدای بلند به خودم دشنام دادم، اما دوباره نوشتن را از سر گرفتم.»

اما این گلایه‌ها به این معنا نیست که آلبر کامو از راهی که پیش گرفته بود، خشنود نبود، بلکه فقط رابطه او با نوشتن تغییر یافته بود: «پس از بیست سال نوشتن، برای اولین بار حس می‌کنم که رسیده‌ام به حقیقت هنر؛ بارقه‌ای دلربا که قلبم را می‌فشرد. اما این بارقه فرّار و ناپایدار است و پس از لحظه‌ای، دوباره کورکورانه و با شکی همیشگی، باید به نوشتن ادامه دهم.»

زندگی و مرگ در لورماران

با این وجود، زندگی آلبر کامو در لورماران، به نوشتن خلاصه نمی‌شد. او معمولا هر روز صبح، بعد از یک پیاده‌روی طولانی، به کافه «هتل اُلیه» در مرکز روستا می‌رفت و صبحانه‌اش را در آن جا می‌خورد و روزنامه می‌خواند. اگر هم کسی می‌خواست با او ملاقات کند در همان کافه قرار می‌گذاشت.

کامو که از کودکی به فوتبال علاقه داشت و در کنار تحصیل به طور جدی فوتبال بازی می‌کرد و تا دروازه‌بانی رده جوانان تیم راسینگ دانشگاه الجزیره پیش رفت، در لورماران عضو افتخاری تیم فوتبال این روستا شد و بعضی وقت‌ها در بازی‌های جوانان لورمارانی شرکت می‌کرد و پیراهن آبی و سفید آنها را می‌پوشید.

روژه گرونیه، نویسنده و دوست کامو، در کتابی به نقل از او می‌نویسد: «خیلی زود فهمیدم توپ هیچ‌گاه از طرفی که فکر می‌کنید نمی‌آید و این در زندگی خیلی به دردم خورد...»

بعضی وقت‌ها هم که کامو در خانه بود، مادام ژینو، خدمتکاری که با رفتن صاحبخانه قبلی کارش را از دست نداده بود، برایش غذا درست می‌کرد:‌ دلمه گوجه فرنگی، فطیر گوشت و غذاهای محلی مخصوص جنوب فرانسه. «او یک زن خدمتکار نیست، بلکه خواهر من است.»

کامو اواخر سال ۱۹۵۹ به مادام ژینو گفت که همسر و دوقلوهایش، ژان و کاترین، تعطیلات نوئل به آنها خواهند پیوست. اما معمولا وقتی همسر و فرزندانش به خانه لورماران می‌آمدند، او مثل همیشه نمی‌توانست تمام وقتش را صرف نوشتن کند. در یادداشت‌ها و نامه‌هایی که آن روزها نوشته، از سرگیری کارهایش را به پاریس موکول کرده است.

چند روز پیش از آن که کامو و خانواده‌اش به پاریس بازگردند، میشل گالیمار، برادرزاده گاستون گالیمار ناشر معروف فرانسوی، همراه ژانین زن، و آنوشکا دخترش، به دیدن او آمد. آنوشکا تازه هجده ساله شده بود و کامو به این مناسبت به او «دانشنامه تئاتر معاصر» هدیه کرد.

دوم ژانویه ۱۹۶۰، آلبرکامو همسر و دو فرزندش را که می‌خواستند با قطار به پاریس باز‌گردند، به ایستگاه آوینیون می‌رساند. اما فردای آن روز میشل گالیمار، به اصرار، کامو را که بلیط قطار در جیبش بود، سوار اتوموبیل خود می‌کند؛ کامو در صندلی جلو کنار دوستش میشل می‌نشیند و ژانین و آنوشکا و سگ آنها روی صندلی‌های عقب.

آنها شب به شهر ماکُن، در مرکز فرانسه می‌رسند و همان جا می‌خوابند. ظهر فردای آن روز، در هشتاد کیلومتری پاریس، اتوموبیل از مسیر جاده منحرف می‌شود و به یک درخت چنار برخورد می‌کند. کامو درجا، و میشل گالیمار هم پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان می‌میرند، اما ژانین و آنوشکا از این تصادف مرگبار نجات پیدا می‌کنند.

آلبر کامو همواره به دوستانش می‌گفت که «هیچ چیز وحشت‌ناک‌تر از مرگ یک کودک، و هیچ چیز پوچ‌تر از مردن در یک تصادف اتومبیل نیست.»

پیکر او را به جای دفن در قبرستان‌های معروف پاریس، به لورماران باز گرداندند و در گورستانش به خاک سپردند. او قبلا به اهالی این روستا گفته بود: «بالاخره قبرستانی را که باید در آن دفن شوم، پیدا کردم.»

روز تشییع جنازه کامو در لورماران، که یک روز سرد زمستانی بود، رنه شار از همه غمگین‌تر به نظر می‌رسید. این شاعر، پنج سال‌ بعد در مقدمه کتابی از کامو از «قوت و عمق» دوستی‌شان نوشت.

آندره مالرو، نویسنده فرانسوی، هم که آن زمان وزیر فرهنگ فرانسه بود در پیامی کامو را یکی از کسانی دانست که به لطف آنان «فرانسه همیشه در قلب انسان‌ها حضور خواهد داشت».

با وجود تمام خوشی‌هایی که لورماران برای آلبر کامو داشت، سخت است که بگوییم او در این دو سال، به زندگی دلخواهش رسیده بود؛ این نویسنده سال‌ها پیش از مرگش، از زبان یکی از شخصیت‌های نمایشنامه کالیگولا نوشته بود: «انسان‌ها می‌میرند بدون آن که به سعادتی دست یابند.»


برچسب‌ها: البر کامو و طعم تلخ حقیقت, البر کامو, طاعون ادم اول بیگانه کالیگولا سقوط, بیوگرافی البرکامو, اگزیستانسیالیسم
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین 1392ساعت 14:5  توسط spow  | 

دانلود نرم افزار و اموزش نرم افزار پروتئوس Proteuse

این نرم افزار قوی ترین نرم افزار شبیه سازی الکترونیک می باشد که 90% کارایی بالای آن در شبیه سازی IC های قابل برنامه نویسی یا همان میکروکنترلر ها از جمله میکرو کنترلر های AVR , PIC می باشد . تمامی افرادی که کمی با الکترونیک آشنا باشند این نرم افزار را به خوبی می شناسند و نیازی به معرفی ندارد . نرم افزار Proteuse  دارای 2 بخش می باشد . بخش اول طراحی مدار ها و شبیه سازی آن و بخش دیگر طراحی پشت فیبر برای مدار ها .

با این نرم افزار می توانید مداری را طراحی و اجرای آنرا شبیه سازی کنید. در هنگام شبیه سازی می توانید عوامل تاثیر گذار محیط واقعی مثل دمای اتاق را هم اعمال کنید و یا دمای خازن را برای ولتاژهای مختلف مشاهده کنید. رسم نمودارها، وجود دستگاه هایی مثل اسلسکوپ و ... از امکانات ارزشمند این نرم افزارند.

وجود چندین مثال آماده (مثل شبیه سازی کامپیوتر Z80 یا طراحی گیم به صورت سخت افزاری و ... ) از ویژگی های جالب این نرم افزار هست.

محیط این برنامه ساده بوده و این باعث افزایش سرعت طراحی می شود. از دیگر امکانات نرم افزار این است که حتی بعد از طراحی می توانید حالت سه بعدی آن را هم مشاهده کنید.

در این نرم افزار براحتی و در عین سادگی میتوانید تمام قطعات الکترونیکی را پیدا کنید و مدارات خود را با ان ببندید هم چنین اگر برنامه نویس هستید می توانید برنامه های خود را که برای کار با میکرو کنترلر ها نوشته اید را در آن اجرا کنید و از کم و کیف و مشکلات برنامه خود آشنا شوید.

نرم افزار Proteuse در نسخه جدید المانهای زیادی اضافه کرده ، همچنین سرعت اجرای برنامه های در این نسخه افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است . این برنامه به خاطر شبیه سازی فوق العاده قوی و دارا بودن تمامی IC های قابل برنامه ریزی معروف شده است . اگر تا حالا این برنامه را امتحان نکرده اید حتما دانلود کنید و با این برنامه قدرتمند آشنا شوید . همچنین در این نسخه خاصیتی اضافه شده که در صورت نصب بودن آخرین نسخه درایور کارت گرافیک شما برنامه نمایش المانها را بصورت بسیار زیبا و شیشه ای به شما نمایش می دهد. اکثر باگ ها و اشکلات برنامه برای نصب در ویندوز 7 و ویستا نیز رفع شده است .


چه کسانی از نرم افزار Protuse استفاده می کنند :

    از Proteus تمامی کسانی که می خواهند مداری را طراحی کنند استفاده می کنند .
    از Proteus اساتید الکترونیک برای آموزش به هنرجویان خود استفاده می کنند .
    از Proteus مهندسان برای تست مدار های خود استفاده میکنند .
    از Proteus برای شبیه سازی مداراتی که آی سی های قابل برنامه ریزی( مثل 8051) در آنها وجود دارد ، استفاده می کنند .
    از Proteus برای بدست آوردن پشت فیبر مدار چاپی استفاده می کنند .
    از Proteus برای طراحی کیت های چند لایه استفاده می کنند .
    از Proteus برای صدها کار دیگر که دانشجویان رشته های برق و الکترونیک از آن استفاده می کنند .
    و ...

برای دانلود نرم افزار پروتئوس به لینک زیر مراجعه فرمایید:

حجم فایل: 102.27MB

دانلود فایل 

پسورد : www.techno-electro.com

در ادامه دوفایل اموزشی به صورت PDF و فارسی برای نرم افزار پروتئوس تقدیم حضور دوستان میگردد امید که برای دوستان استفاده کننده مفید باشد.

دانلود اموزش مقدماتی نرم افزار پروتئوس توسط اقای نحوی

دانلود کنید.

اموزش تحلیل مدارات الکترونیکی با نرم افزار Proteuse توسط اقای شعبان زاده

دانلود کنید.


برچسب‌ها: دانلود نرم افزار و اموزش نرم افزار پروتئوس Proteus, دانلود نرم افزار مهندسی, دانلود نرم افزار پروتئوس, دانلود اموزش نرم افزار پروتئوس Proteuse, اموزش پروتئوس
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین 1392ساعت 11:46  توسط spow  | 

گزارش کار آزمایشگاه شیمی آلی - تقطیر

فرایند تبدیل اجزا یک مایع به بخار توسط حرارت و بعد تبدیل بخار هر جزء به مایع توسط خنک کردن و جداسازی آنها را تقطیر می‌نامند.
جداسازی یک مایع دو جزئی با تقطیر ساده(Simple Distillation) وقتی امکان‌پذیر است که فقط یکی از آنها فرار باشد یا به عبارت دیگر فاصله نقطه جوش آنها خیلی زیاد باشد. یک مثال ساده برای تقطیر ساده جداسازی آب از نمک و دیگری تهیه اسید یدیدریک می‌باشد.
اگر اختلاف بین نقطه جوش جزء مورد نظر با بقیه کم باشد یعنی مثلا هر دو جزء یک محلول دو جزئی فرار باشند، گازهای حاصل دارای درصد بیشتری از جزء فرارتر می‌باشد.

فهرست

آزمایش تقطیر1
ﺗﺌوری آزمایش   
مقدمه
تقطیر و سایر عملیات جداسازی
تقطیر ساده
پدیده فوق جوش
تقطیر جزء به جزء   
شرح روش آزمایش
دستگاه تقطیر ساده   
اندازه‌گیری نقطه جوش ماده مجهول و شناسایی آن
نتیجه
خواص فیزیکی "استون"
دستگاه تقطیر جزء به جزء
تفکیک و جداسازی ماده مجهول دو جزئی
نتیجه
ذکر خطاهای موجود


آزمایش تقطیر 2
تئوري آزمايش
تئوري
شرح روش آزمايش
نتايج و محاسبات
نكات قابل توجه در آزمایش
محاسبات
نتايج
بررسي خطاها  
مواد مورد استفاده و خواص فيزيكي آنها
منابع

برای دانلود گزارش کار ازمایشگاه تقطیر مهندسی شیمی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: دانلود گزارش کار آزمایشگاه شیمی آلی, تقطیر, تقطیر Distillation, دانلود گزارش کار مهندسی شیمی, دانلود گزارش کار
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین 1392ساعت 10:50  توسط spow  | 

دانلود کتاب Applied Quantum Mechanics

کتاب مکانیک کوانتومی کاربردی نوشته پروفسور لوی استاد دانشگاه کالیفرنیا برای دانشجویان مکانیک وفیزیک

Applied Quantum Mechanics
A. F. J. Levi
University of Southern California

Applied Quantum Mechanics free download

کتاب مکانیک کوانتومی کاربردی را از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود کنید.برچسب‌ها: دانلود کتاب مکانیک کوانتومی کاربردی لوی, دانلود کتاب Applied Quantum Mechanics, دانلود کتاب جزوه مقاله پروژه, کتاب مکانیک کوانتومی کاربردی, Applied Quantum Mechanics A
+ نوشته شده در  جمعه سی ام فروردین 1392ساعت 0:42  توسط spow  | 

دانلود مقاله مهندسی برق قدرت با عنوان :


متعادل سازی بهينه بار در فيدرهای فشار ضعيف به كمك جبرانسازی توان راكتيو با الگوريتم ژنتيك


چكيده:

عدم تعادل بار يكي از مشكلات رايج در شبكه‌هاي توزيع مي‌باشد. منشاء عدم تعادل بار، يكي توزيع ناهمگون و غير يكنواخت مشتركين تكفاز بين فازهاي فيدر و ديگري رفتار تصادفي و غير همزمان مشتركين تكفاز است. براي اصلاح عدم تعادل با روش جابجايي مشتركين بر روي فازها بطور سنتي استفاده مي‌شود اما امروزه روشهاي نويني مبتني بر استفاده از جبرانسازهاي توان راكتيو كاربرد پيدا نموده است. در فيدرهاي توزيع عدم تعادل بار داراي دو ويژگي مهم مي‌باشد، يكي متغير با زمان بودن ميزان و شدت عدم تعادل بار و ديگري پراكندگي آن در طول فيدر. جبرانسازهاي توان راكتيو مي‌توانند به قسمي كنترل گردند كه در طول زمان و همگام با تغييرات زماني عدم تعادل بار را اصلاح نمايند.
همچنين براي اينكه بتوان با توجه به ويژگي پراكندگي عدم تعادل بار، آنرا اصلاح نمود ضرورتاً مي‌بايد از تعدادي جبرانساز در طول فيدر استفاده نمود.
در اين مقاله براي اصلاح و متعادل سازي وضعيت نامتعادلي بار يك فيدر در طول يك دوره زماني معين از يك روش بهينه‌سازي مبتني بر الگوريتم ژنتيك براي جايابي بهينه جبرانسازها در طول فيدر استفاده شده است. با استفاده از الگوريتم و نرم‌افزار تهيه شده رفتار نامتعادل يك فيدر نمونه واقعي از شهر بوشهر براي مدت يك هفته بررسي و شبيه‌سازي شده و مطالعات بهينه‌سازي براي جبرانسازها بر روي آن صورت گرفته است.
 
1ـ مقدمه:

نامتعادلي بار در شبكه‌هاي توزيع عوارض و اثرات سوء فراواني دارد. در واقع امروزه ميزان عدم تعادل بار به عنوان يكي از شاخص‌هاي كيفيت انرژي الكتريكي مطرح مي‌باشد. علت اساسي پيدايش مشكل عدم تعادل بار توزيع ناهمگون و غير يكنواخت مشتركين تكفاز بين فازهاي مختلف و رفتار تصادفي و غير همزمان آنها مي‌باشد، به گونه‌اي كه حتي با توزيع يكنواخت مشتركين، مشكل عدم تعادل باز هم ظاهر مي‌گردد.
عمده‌ترين آثار و عوارض سوء ناشي از عدم تعادل بار در شبكه‌هاي توزيع به شرح زير مي‌باشد:
نامتعادلي ولتاژهاي سه فاز: در صورت نامتعادلي بار، علي رغم متعادل بودن ولتاژهاي سه فاز ابتداي فيدر، پروفيل ولتاژ فيدر نامتعادل خواهد شد كه اين موضوع باعث ايجاد اختلال در كاركرد برخي مصرف كنندگان مانند موتورهاي اندوكسيوني شده و باعث گرم شدن و كاهش راندمان آنها مي‌گردد.
افزايش تلفات انرژي الكتريكي: مي‌توان نشان داد كه براي انتقال ميزان مشخصی از انرژي الكتريكي، زماني تلفات اهمي فيدر سه فاز حداقل مي‌شود كه جريانهاي سه فاز كاملاً متعادل باشند.
علاوه بر ان در حالت نامتعادل وجود جريان برگشتي در هادي نول، باعث تشديد تلفات اهمي فيدر مي‌شود. همچنين افزايش تلفات مسي و آهني ترانسفورماتور در حالت نامتعادلي بار دليل ديگري براي افزايش تلفات مي‌باشد.
اشغال ظرفيت شبكه: در حالت عدم تعادل بار جريان فازها با هم برابر نبوده و دامنه يكي از آنها بيشتر از بقيه مي‌باشد. ظرفيت اشغالي فيدر و يا پست نيز بر اساس بيشترين جريان فازها تعيين مي‌گردد. بنابراين عليرغم اينكه از تمام ظرفيت سه فاز پست يا فيدر استفاده نشده است، اما عملاً اشغال گرديده است.
برق‌دار شدن نول: جريان برگشتي نول با توجه به امپدانس هادي نول، باعث مي‌شود كه در نقاط مختلف فيدر اختلاف پتانسيلي مابين نول و زمين ايجاد شود كه شدت اين اختلاف پتانسيل به امپدانس هادي نول و دامنه جريان نول بستگي داشته و باعث افزايش و يا كاهش دامنة ولتاژ برخي فازها نسبت به نول مي‌گردد.
در شبكه‌هاي توزيع به علت رفتار تصادفي و غير همزمان مشتركين تكفاز نامتعادلي بار داراي ماهيتي ديناميكي و متغير با زمان مي‌باشد. بنابراين براي متعادل سازي بايد روشي را بكار برد كه بتواند با توجه به تغييرات بار در طي روز، در هر لحظه عدم تعادل بار را تشخيص داده و آن را تا حد مطلوبي كاهش دهد. يكي از اين روشها براي متعادل‌سازي بارهايي با ماهيت ديناميكي، استفاده از جبرانسازي توان راكتيو مي‌باشد.

برای دانلود متن کامل مقاله متعادل سازي بهينه بار در فيدرهاي فشار ضعيف به كمك جبرانسازي توان راكتيو با الگوريتم ژنتيك به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: متعادل سازی بهينه بار در فيدرهای فشار ضعيف به كمك , دانلود مقاله مهندسی برق توان اکتیو توان راکتیو, فرکانس ضریب توان اصلاح, جبران سازی توان راکتیو, الگوریتم ژنتیک
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم فروردین 1392ساعت 10:54  توسط spow  | 

دانود مقاله مهندسی برق قدرت با عنوان :

آموزش شبكه فازی عصبی جهت تنظيم بهينه پارامترهای كنترل كننده PID برای كنترل بار فركانس در سيستمهای قدرت بهم پيوسته


در اين مقاله از كنترل كننده بهينه جدول زمانبندي بهره بر اساس شبكه هاي فازي-عصبي براي كنترل بار فركانس در سيستمهاي قدرت استفاده شده است. در اين روش ابتدا پارامترهاي كنترل كننده PID متناظر با نقاط كار مختلف سيستم قدرت، توسط الگوريتم ژنتيك بدست آمده و سپس با توجه به اين نقاط كار و پارامترهاي PID بدست آمده، شبكه فازي- عصبي آموزش داده مي شود . بنابراين در كاربرد online شبكه فازي- عصبي وظيفه تنظيم پارامترهاي PID را با توجه به بروز نقاط كار مختلف در سيستم بر عهده خواهد داشت. از سيستم قدرت دوناحيه اي براي نشان دادن كارائي روش پيشنهادي استفاده شده است.

برای دانلود متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.برچسب‌ها: تنظيم بهينه پارامترهای كنترل كننده PID براي كنترل , کنترل فرکانس, سیستم های قدرت مقالات مهندسی برق قدرت, توان اکتیو و راکتیو, كنترل كننده PID
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم فروردین 1392ساعت 10:1  توسط spow  | 

لزوم طراحی و ساخت جبرانسازهای توان راكتيو در نيروگاههای بادی

چكيده

رويكرد كشورهاي جهان به استفاده از انرژيهاي تجديدپذير و انرژي باد بعنوان اصلي ترين منبع توليد انرژي الكتريكي در سالهاي اخير مورد توجه واقع شده است.

معمولاً نيروگاههاي بادي در مناطق دوردست و شرايط خاص جغرافيايي ايجاد مي گردند و از اهميت و حساسيت بسزايي برخوردار هستند. با توجه به ماهيت متغير و غير يكنواخت سرعت باد، بطور متداول در توربين هاي بادي از ژنراتور القايي جهت تبديل انرژي جنبشي باد به انرژي الكتريكي استفاده مي گردد. طراحي، ساخت، تعمير و نگهداري ژنراتورهاي القايي نسبت به ژنراتورهاي سنكرون بسيار ساده تر مي باشد. ولي معايبي هم دارد، همانا مقدار زيادي از جريان راكتيو شبكه را مصرف مي نمايد، كه موجب افت پروفيل ولتاژ و ناپايداري در شبكه مي گردد.
كنترل ولتاژ در يك شبكه قدرت همواره يكي از مهمترين چالش هاي صنعت برق بوده است . بنابراين در اين مقاله به لزوم طراحي و ساخت جبرانسازهاي توان راكتيو و مقايسه فني و مالي انواع جبرانسازهاي توان راكتيو از جمله بانكهاي خازني ، SVC ها و STATCOM  در نيروگاههاي بادي پرداخته شده است.

مقدمه
 
انرژي باد يكي از مهمترين منابع تجديد پذير در جهان مي باشد. بطوريكه پيش بيني مي شود سهم توليد انرژي الكتريكي تا سال 2020 ميلادي از انرژي باد به 10% انرژي مورد نياز جهان برسد. افزايش بي رويه قيمت سوخت فسيلي، ملاحظات زيست محيطي از جمله دلايل رويكرد كشورهاي جهان به استفاده از اين انرژي پاك مي باشد. در كشورما نيز در سالهاي گذشته گامهايي جهت احداث نيروگاههاي بادي و نصب توربين هاي بادي برداشته شده است كه ميتوان به نيروگاههاي بادي منجيل و بينالود اشاره نمود.
كنترل ولتاژ در سيستمهاي قدرت همواره يكي از مهمترين پارامترهاي كيفيت برق بوده است. در اين ميان نيروگاههاي بادي بدليل استفاده از ژنراتورهاي القائي و حساسيتهائي اين نيروگاهها، شاهدكاهش پروفيل ولتاژ قابل توجهي در اكثر اوقات شبانه روز  مي باشند.(لازم به توضيح است كه طبق آمارهاي موجود نيروگاههاي بادي منجيل و بينالود نيز داراي اين مشكل مي باشند) ، بنابراين مي بايست تغييرات ولتاژ رخ داده به سرعت كنترل شوند.به همين منظور از جبرانسازهاي توان راكتيو نظير بانكهاي خازني ، SVCها و STATCOM جهت تنظيم و كنترل ولتاژ نيروگاه بادي استفاده مي گردد. با توجه به اهميت و كاربرد فراوان جبرانسازهاي توان راكتيو در شبكه قدرت ، در مقاله حاضر فقط به موضوع تنظيم ولتاژ پرداخته شده و كاربردهائي نظير بهبود هارمونيكها ، افزايش ظرفيت انتقال از قابليتهاي ديگر اين جبرانسازها مي باشند.

متن کامل مقاله را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: جبرانسازهای توان راكتيو در نيروگاههای بادی, توان اکتیو توان راکتیو بانک خازنی دانلود مقاله, دانلود مقالات مهندسی برق, هارمونیک خازن القا ضریب, لزوم طراحی و ساخت جبرانسازهای توان راكتيو در نيروگ
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 23:5  توسط spow  | 

دانلود نمونه سوالات درس اصول شکل دهی فلزات

سه نمونه سوال متفاوت برای درس اصول شکلدهی فلزات از ازمون های استاد طاهرخانی برای اشنایی بیشتر وبهتر با سوالات درس شکل دادن فلزات برای استفاده شما اماده شده است که از طریق لینک زیر میتوانید دانلود نمایید:

نمونه سوالات درس اصول شکل دهی فلزات

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: نمونه سوالات درس اصول شکل دهی فلزات, اصول شکلدهی فلزات, دانلود نمونه سوال, دانلود نمونه سوالات درس اصول شکل دهی فلزات, اصول شکل دهی فلزات
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 22:27  توسط spow  | 

حکمت شادان بخش پنجم

هاینریش بل

با خودم فکر کردم ادم وقتی غرق میشود، حتما چنین حالتی دارد : احساس میکنی اب خاکستری، اب زیاد به درونت نفوذ میکند ; دیگر هیچ چیزی را نمیبینی ، جز صدای خش خش خفه ای ، هیچ چیزی را نمی شنوی واب خاکستری بدون مزه ، به نظرت شیرین می اید.
مغز من مثل ماشینی که فراموش کرده باشند خاموشش کنند، همچنان کار میکرد : ناگهان راه حل مسئله جبری را که دوسال پیش در امتحان مهندسی نتوانسته بودم حلش کنم ، پیدا کردم وحل ان باعث شد مثل ادمی که مدتها دنبال کلمه یا اسمی بوده وناگهان به یادش اورده ، تا اعماق وجودم احساس خوشبختی کنم.

نان ان سالها/هاینریش بل/سیامک گلشیری/صفحه 52

او حرف میزند ، زیاد حرف میزند ومن دقیقا می دانم دقیقا چه میخواهد بگوید ; بی انکه به کسی بربخورد، خود را محق می داند و می خواهد که حق با او باشد و کمی هم به خود می بالد ، اما من همیشه از ادم هایی که که حق با انها بوده ، بدم می اید و وقتی معلوم می شده که واقعا حق با انهاست خودم را گرفته ام.
این افراد همیشه در نظرم حال ادم هایی را داشته اند که روزنامه ای را ابونه شده اند ، اما همیشه فقط تیترهای ان را می خوانند. و وقتی یک روز صبح روزنامه به دستشان نرسد ، از کوره در می روند ورفتار ناشایستی از انها سر می زند.انگار قرار بوده مطالب ریز ان را هم مثل قراردادهای بیمه دقیق تر از تیترها بخوانند.

نان ان سالها/هاینریش بل/سیامک گلشیری/صفحه 62

گفتم : یه بار دیگه لیست حقوق رو بخون، مثل وقتی که دعارو تکرار میکنی،بلند وبه دقت بخون،با صدای بلند بخون و بعد از هراسمی بگو:مارو ببخش ، بعد اسم هارو جمع کن ، تعداد اسم هارو ضرب در هزارتا نون کن ، نتیجه رو باز ضرب در هزار کن ، اون وقت میفهمی چندتا نفرین تو حساب بانکی پدرت خوابیده.
واحد محاسبه هم نونه ، نون سالهای جوانی که تو حافظه من مثل این میمونه که زیر یه مه غلیظه

نان ان سالها/هاینریش بل/سیامک گلشیری/صفحه 107
برای مطالعه بیوگرافی و دانلود کتابهای هاینریش بل نویسنده توانمند و فقید المان به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

لینک 1

لینک 2


برچسب‌ها: حکمت شادان بخش پنجم, هاینریش بل, دانلود کتابهای هاینریش بل, نان ان سالها, عقاید یک دلقک
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 19:28  توسط spow  | 

حکمت شادان

رسم بر این شده بود که هر وقت خرابکاری پیش می آمد به سنوبال مربوطش می کردند. اگر شیشه ی پنجره ای می شکست یا راه آبی مسدود می شد می گفتند که سنوبال شبانه آمده و مرتکب آن شده است، وقتی کلید انبار آذوقه گم شد تمام حیوانام مزرعه معتقد بودند که سنوبال آن را در چاه انداخته است. و غریب اینکه حتی بعد از آن که کلید را که اشتباهاً زیر کیسه آذوقه گذاشته بودند و آن را پیدا کردند بازهم به اعتقاد خود باقی بودند.

به نظر می آمد که سنوبال اثری است نامرئی که تمام فضا را احاطه کرده و آنها را به هر خطری تهدید می کند.


مزرعه حیوانات / جورج اورول

-------------------

اپیکوروس خیلی ساده گفت: مرگ به ما مربوط نیست چون که مادام که ما وجود داریم، مرگ وجود ندارد و وقتی مرگ آمد، ما دیگر وجود نداریم! (فکرش را که بکنی هیچ مرده ای از مرده بودن خود دلگیر نیست)

دنیای سوفی - یوستین گردر

------------------

کتابهای جرج اورول نویسنده انگلیسی در نوع خود شاهکارهایی هستند که برادبیات وذهنیت خوانندگان تاثیر بسزایی گذاشتند.

کتابهای مزرعه حیوانات و 1984 جرج اورول در بین خوانندگان حرفه ای کتاب نامی اشنا وکتابهایی ارزشمند هستند.

کتاب دنیای سوفی نوشته یوستین گردر نویسنده خوش ذوق نروژی به نظر شخصی بنده بهترین کتابی است که با ان میشود الفبای فلسفه را اموخت یا به کسی یاد داد.

کتابی بسیار ساده که روایت زندگی وپرسشهای دختری خردسال پیرامون دنیای پیرامونش هست وبه شیوایی هرچه تمامتر در پی مطرح ساختن وپاسخگویی به پارادوکس ها وسوالات فلسفی میباشد.

برای دانلود کتابها و مطالعه زندگینامه ومقالاتی در این زمینه به ادرسهای زیر مراجعه فرمایید:

لینک اول

لینک دوم


برچسب‌ها: حکمت شادان, جرج اورو, یوستین گردر, دنیای سوفی, مزرعه حیوانات 1984
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 19:5  توسط spow  | 

تست غیر مخرب


بازرسی فنی با استفاده از آزمونهای غیر مخرب NDT


تعریف جوشکاری :
 در هم آمیختگی ( ذوب توام ) یا ترکیب موضعی فلز است که در محل اتصال با گرمایش فلز تا دمای ذوب ، با اعمال فشار یا بدون آن و با استفاده از فلز پرکننده یا بدون آن صورت میگیرد .
جوش ، قسمت ذوب شده به هنگام جوشکاری است و اتصال جوش شده ، پیوند دو یا چند عضو توسط جوشکاری میباشد .

انواع روشهای جوشکاری :

1 - جوشکاری قوسی با الکترود روپوش دار
SMAW ( Shielding Metal Arc Welding )
2 – جوشکاری قوسی با محافظت گاز
GMAW (Gas Metal Arc Welding )
3 – جوشکاری با الکترود تنگستن و گاز خنثی
TIG (Tungsten Inert Gas arc welding )
4 - جوشکاری قوسی زیر پودری
SAW (Submerged Arc Welding )
5 – جوشکاری قوس فلز با گاز محافظ خنثی ( آرگون )
MIG ( Metal Inert Gas arc welding )
6 – جوشکاری قوس فلز با گاز محافظ CO2
MAG ( Metal Active Gas arc welding )

انواع سیستمهای بازرسی :

آزمونهای غیر مخرب (NDT )
Non Destructive Test

آزمونهای مخرب (DT)
Destructive Test

روشهای متداول NDT

بازرسی چشمی Visual Test ( VT )
بازرسی با مایعات نافذ Liquid Penetrant Test ( PT )
بازرسی با ذرات مغناطیسی Magnetic Particle Test ( MT )
بازرسی رادیوگرافی Radiographic Test ( RT )
بازرسی با امواج اولتراسونیک Ultrasonic Test ( UT )
بازرسی با جریان گردابی Eddy Current Test ( ET )
بازرسی با انتشار امواج صوتی Acoustic Emission Test ( AET )

برای دانلود جزوه اموزشی تست غیرمخرب NDT به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com

---------------------

مطالب بیشتر

اینجا


برچسب‌ها: تست غیرمخرب, جوش, جوشکاری, بازرسی با جریان گردابی مایعات نافذ رادیوگرافی اموا, دانلود جزوه اموزشی تست غیرمخرب NDT
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 18:47  توسط spow  | 

نگهداری و تعمیرات بر مبنای شرایط CBM - Condition Based Maintenance

اغلب اتفاق میافتد که با مشاهده یک وضعیت و یا رفتار بخصوص در حال کار که معمولا با ابزار و وسایل خاصی صورت گرفت فهمیده میشود که یک حادثه در حال شکل گیری و وقوع است و ممکن است باعث شکست و از کار افتادگی وسیله کرد.
اینگونه علائم به صورت ناگهانی اتفاق نمی افتد بلکه ایجاد انها به شکلی است که به نحوی قابل تشخیص است و با استفاده از این تشخیص و قبل از ایجاد حادثه اقدامهای لازم انجام و به  سمت منبع اشکال هدایت میگردد و اقدامات پیشگیرانه را در مورد رفع و حذف دلیل شکست به عمل می اورند .
نگهداری و تعمیرات بر اساس شرایط از تکنیکهای مدرن  اندازه گیری و پردازش علایم برای عیب یابی دقیق و دستیابی به شرایط فنی دستگاه ها در حین بهره برداری استفاده نموده و مشخص می نماید که در چه موقع عملیات نگهداری و تعمیرات مورد نیاز خواهد بود .


فهرست

مقدمه
 مفاهیم نت
تعریف CBM
استانداردهای CBM
نگهداری و تعمیرات بر اساس وضعیت
تعریف پایش وضعیت یا Condition Monitoring
فهرست تکنیکهای پر کاربرد مراقبت وضعیت
استفاده از حواس پنجگانه در برنامه مراقبت وضعیت
مراحل چهارگانه طراحی و CBM استقرار سیستم
مزایا و معایب CBM

متن کامل تحقیق نگهداری و تعمیرات بر مبنای شرایط را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: نگهداری و تعمیرات بر مبنای شرایط CBM, Condition Based Maintenance, مهندسی نت تعمیرات مراقبت وضعیت, پایش وضعیت, نگهداری و تعمیرات
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 18:28  توسط spow  | 

ارزيابي و توزين عملكردهاي سازماني و فردي از نخستين مختصات سازمان‌هاي پويا و كاراست. نظام‌هاي ارزيابي، نگرشي دو سو به كاركنان و سازمان دارد. از حيث كاركنان، نقش ارائه بازخورد به‌منظور آگاهي از نحوه انجام وظايف در راستاي رشد، پرورش و بهبود عملكرد آنها دارد و از حيث سازمان، توجه آن معطوف به اثربخشي و كارايي فعاليت‌هاي سازمان و تحقق اهداف است. در نتيجه اين ديدگاه مهم سبب شده است تا سازمان‌ها و بنگاه‌ها به تكاپو بيفتند تا رويكردها و مدل‌هايي را براي ارزيابي و بازنگري عملكرد خود طراحي و مورد استفاده قرار دهند.


------------

تعاريف مختلفي از نظام ارزيابي عملكرد ارائه شده است، ازجمله: ارزيابي عملكرد به مجموعه اقدامات و اطلاعاتي اطلاق مي‌شود كه به‌منظور افزايش سطح استفاده بهينه از امكانات و منابع براي دستيابي به هدف‌ها، به شيوه‌اي اقتصادي توأم با كارايي و اثربخشي انجام مي‌شود، به‌‌طوري‌كه ارزيابي عملكرد در بعد «نحوه استفاده از منابع» اساساً درقالب شاخص‌هاي كارايي بيان مي‌شود. اگر در ساده‌‌ترين تعريف، نسبت داده به ستاده را كارايي بدانيم، نظام ارزيابي در واقع ميزان كارايي تصميم‌هاي مديريت درخصوص استفاده از منابع و امكانات را مورد سنجش قرار مي‌دهد كه عمده‌ترين شاخص آن، صرفه اقتصادي يا بهينه بودن فعاليت‌هاست. ازسوي ديگر، ارزيابي عملكرد در «بعد سازماني» معمولاً متعارف اثربخشي فعاليت‌هاست. منظور از اثربخشي، ميزان دستيابي به اهداف و برنامه‌ها با ويژگي كارا بودن فعاليت‌ها و عمليات است.

ديدگاه‌هاي سنتي و نوين در ارزيابي عملكرد

نظام ارزيابي عملكرد را مي‌توان از زواياي متفاوتي مورد بررسي قرار داد. دو ديدگاه مهم درخصوص ارزيابي عملكرد وجود دارد: 1) ديدگاه سنتي 2) ديدگاه نوين. در ديدگاه سنتي، مهم‌ترين هدف ارزيابي، قضاوت و ارزيابي عملكرد است، درحالي كه در ديدگاه مدرن، فلسفه ارزيابي بر رشد و توسعه و بهبود ظرفيت ارزيابي شونده متمركز شده است.

ساير تفاوت‌هاي اين دو ديدگاه را مي‌توان به‌صورت زير بيان كرد:

نقش ارزيابي‌كننده: در ديدگاه سنتي، نقش قضاوت و اندازه‌گيري عملكرد (قاضي) و در ديدگاه نوين، ارزيابي‌كننده نقش هادي، مشورت‌دهنده و تسهيل‌كننده عمليات و عملكردها است.

دوره ارزيابي: در ديدگاه سنتي، تمركز بر عملكرد گذشته قرار گرفته است، ولي در ديدگاه مدرن، تمركز بر ديدگاه آينده و بهبود امور است.

هدف: در ديدگاه سنتي، هدف كنترل ارزيابي‌دهنده و مچ‌گيري است و اعمال سبك دستوري و محاكمه‌اي از ويژگي‌هاي بارز آن به‌شمار مي‌آيد، درحالي كه در ديدگاه مدرن، هدف آموزش، رشد و بهبود بهسازي افراد و سازمان اهداف است.

اسپف و همكاران، تفاوت‌هاي دو ديدگاه فوق را در ابعادي به شرح جدول يك مطرح كرده‌اند.

ارزيابي دستگاه‌ها و كاركنان براساس نگرش نوين در مقايسه با نگرش سنتي، از تفاوت‌هاي اساسي در ابعاد مختلف برخوردار است. پيامد وجود نظام ارزيابي مبتني بر ديدگاه نوين، بهبود رضايت، ارتقاي سطح كاركرد و درنهايت اثربخشي فعاليت‌هاي سازمان خواهد بود. ديدگاه نوين در ارزيابي دستگاه‌هاي دولتي بسيار مورد استفاده قرار گرفته است. مطالعه‌اي كه در اروپا انجام شده است، حكايت از گرايش فزاينده ارزيابي‌كنندگان سازمان‌هاي دولتي به ديدگاه نوين دارد. با توجه به نتايج حاصل از مطالعات مسئولان ارزيابي دستگاه‌هاي دولتي، ديدگاه نوين بهتر از ديدگاه سنتي است.

در‌صورتي‌كه اهداف اساسي مرتبط با انجام ارزيابي در راستاي رشد و توسعه بهبود عملكرد و فعاليت‌هاي سازمان و افراد آن بوده و پديده قضاوت و مچ‌گيري در آن جايگاهي نداشته باشد، سازمان‌ها خود به استقرار نظام ارزيابي مي‌روند و به‌طور مستمر براي بهبود مكانيزم‌هاي آن تلاش مي‌كنند. برآيند اين تلاش‌ها، ايجاد خودارزيابي در سازمان‌هاست كه پيامد وجود چنين نگرشي مالاً رشد، توسعه عملكرد و نهايتاً تحقق سريع‌تر و بهتر اهداف سازماني است.

مدل‌هاي نوين ارزيابي عملكرد سازمان

1- مدل سينك و تاتل (1989)

در اين مدل، عملكرد يك سازمان ناشي از روابط پيچيده بين هفت شاخص عملكرد به شرح زير است:

1- اثربخشي، كه عبارت است از «انجام كارهاي درست، در زمان مناسب و با كيفيت مناسب». در عمل، اثربخشي با نسبت خروجي‌هاي واقعي بر خروجي‌هاي مورد انتظار معرفي مي‌شود.

2- كارايي، كه معناي ساده آن «انجام درست كارها» است و با نسبت مصرف مورد انتظار منابع بر مصرف واقعي تعريف مي‌شود.

3- كي، كه مفهومي گسترده دارد و براي ملموس‌‌تر كردن مفهوم كيفيت، آن را از شش جنبه مختلف بررسي و اندازه‌گيري مي‌كنند.

4- بهره‌وري، كه با تعريف سنتي نسبت خروجي به ورودي معرفي شده است.

5- كيفيت زندگي كاري، كه بهبود آن كمك زيادي به عملكرد سازمان مي‌كند.

6- نوآوري، كه يكي از اجزاي كليدي براي بهبود عملكرد است.

7- سودآوري، كه هدف نهايي هر سازماني است.

اگرچه نسبت به زمان ارائه اين مدل، تغييرات بسياري در صنعت رخ داده است، اما همچنان اين هفت شاخص از اهميت بالايي در عملكرد سازمان برخوردارند. با وجود اين، اين مدل داراي يكسري محدوديت‌هاي اساسي نيز هست. به‌عنوان مثال، در اين مدل به «انعطاف‌پذيري» كه يكي از ضروريات بازارهاي دهه اخير است، توجهي نمي‌شود. همچنين محدوديت ديگر مدل بي‌توجهي به مشتريان سازمان است.

2- ماتريس عملكرد (1989)

«كيگان» در سال 1989 ماتريس عملكرد را معرفي كرد. نقطه‌قوت اين مدل آن است كه جنبه‌هاي مختلف عملكرد سازماني، شامل جنبه‌هاي مالي و غيرمالي و جنبه‌هاي داخلي و خارجي را به‌صورت يكپارچه موردتوجه قرار مي‌دهد. اما اين مدل به‌خوبي و به‌صورت شفاف و آشكار، روابط بين جنبه‌هاي مختلف عملكرد سازماني را نشان نمي‌دهد.

3- هرم عملكرد (1991)

يكي از نيازهاي هر سيستم ارزيابي عملكرد، وجود يك رابطه شفاف بين شاخص‌هاي عملكرد در سطوح سلسله مراتب مختلف سازمان است، به‌گونه‌اي كه هر يك از واحدها براي رسيدن به اهداف يكسان تلاش كنند. يكي از مدل‌هايي كه چگونگي ايجاد اين رابطه را در بر مي‌گيرد، مدل هرم عملكرد است. هدف هرم عملكرد، ايجاد ارتباط بين استراتژي سازمان و عمليات آن است. اين سيستم ارزيابي عملكرد، شامل چهار سطح از اهداف است كه بيان‌كننده اثربخشي سازمان و كارايي داخلي آن است. در واقع اين چارچوب، تفاوت بين شاخص‌هايي را كه به گروه‌هاي خارج سازمان توجه دارند (مانند رضايت مشتريان، كيفيت و تحويل به‌موقع) و شاخص‌هاي داخلي كسب‌وكار (نظير بهره‌وري، سيكل زماني و اتلاف‌ها) آشكار مي‌كند.

ايجاد يك هرم عملكرد سازماني، با تعريف چشم‌انداز سازمان در سطح اول آغاز مي‌شود كه پس از آن، به اهداف واحدهاي كسب‌وكار تبديل مي‌شود. در سطح دوم، واحدهاي كسب‌وكار به تنظيم اهداف كوتاه‌مدتي نظير سودآوري و جريان نقدي و اهداف بلندمدتي نظير رشد و بهبود وضعيت بازار مي‌پردازند (مالي و بازار). سيستم‌هاي عملياتي كسب‌وكار، پل ارتباطي بين شاخص‌هاي سطوح بالا و شاخص‌هاي عملياتي روزمره هستند (رضايت مشتريان، انعطاف‌‌پذيري و بهره‌وري). درنهايت، چهار شاخص كليدي عملكرد (كيفيت، تحويل، سيكل كاري و اتلاف‌ها) در واحدها و مراكز كاري و به‌شكل روزانه استفاده مي‌شوند.

مهم‌ترين نقطه قوت هرم عملكرد، تلاش آن براي يكپارچه‌سازي اهداف سازمان با شاخص‌هاي عملكرد عملياتي است. اما اين رويكرد هيچ سازوكاري براي شناسايي شاخص‌هاي كليدي عملكرد ارائه نمي‌دهد و همچنين مفهوم بهبود مستمر در اين مدل وجود ندارد.

4- كارت امتيازدهي متوازن (1992)

يكي از مشهورترين و شناخته شده‌‌ترين مدل‌هاي سيستم ارزيابي عملكرد، مدل «كارت امتيازدهي متوازن» است كه توسط «كاپلن و نورتن» در سال 1992 ايجاد و سپس گسترش و بهبود يافته است. اين مدل، پيشنهاد مي‌كند كه به‌منظور ارزيابي عملكرد هر سازماني، بايد از يك‌سري شاخص‌هاي متوازن استفاده كرد تا از اين طريق، مديران عالي بتوانند يك نگاه كلي از چهار جنبه مهم سازماني داشته باشند. اين جنبه‌هاي مختلف، پاسخگويي به چهار سوال اساسي زير را امكان‌پذير مي‌كند:

1- نگاه‌ها به سهامداران چگونه است؟ (جنبه مالي)

2- در چه زمينه‌هايي بايد خوب عمل كنيم؟ (جنبه داخلي كسب‌وكار)

3- نگاه مشتريان به ما چگونه است؟ (جنبه مشتري)

4- چگونه مي‌توانيم به بهبود و خلق ارزش ادامه دهيم؟ (جنبه يادگيري و نوآوري)

كارت امتيازدهي متوازن، شاخص‌هاي مالي را كه نشان‌دهنده نتايج فعاليت‌هاي گذشته است، در بر مي‌گيرد و علاوه بر آن، با درنظرگرفتن شاخص‌هاي غيرمالي كه به‌عنوان پيش‌نيازها و محرك عملكرد مالي آينده هستند، آنها را كامل مي‌كند. «كاپلن» و «نورتن» معتقدند كه با كسب اطلاع از اين چهار جنبه، مشكل افزايش و انباشت اطلاعات ازطريق محدود كردن شاخص‌هاي مورد استفاده از بين مي‌رود. همچنين، مديران مجبور خواهند شد تا تنها بر روي تعداد محدودي از شاخص‌هاي حياتي و بحراني تمركز داشته باشند. به‌علاوه، استفاده از چندين جنبه مختلف عملكرد، از بهينه‌سازي بخشي جلوگيري مي‌كند.

مهم‌ترين نقطه ضعف اين رويكرد، اين است كه به‌منظور ارائه تصويري كلي از عملكرد به مديران عالي سازمان طراحي شده است. بنابراين، نه‌تنها به سطوح عملياتي سازمان نمي‌پردازد، بلكه حتي اين قابليت را نيز ندارد. همچنين چارچوب كارت امتيازدهي متوازن، به‌عنوان ابزاري كنترلي و نظارتي ايجاد شده است و به بهبود توجه‌اي ندارد.

 5- تحليل ذي‌نفعان (2001)

طراحي سيستم ارزيابي عملكرد با شناخت اهداف و استراتژي‌هاي سازمان شروع مي‌شود و به همين دليل است كه كارت امتيازدهي متوازن، طراحي سيستم ارزيابي عملكرد را با اين سوال شروع مي‌كند كه: «خواسته‌هاي سهامداران ما چيست؟» در واقع مدل كارت امتيازدهي متوازن، به‌طور ضمني فرض مي‌كند كه تنها سهامداران هستند كه بر اهداف سازمان اثرگذارند و ديگرذي‌نفعان در تعيين اهداف نقشي ندارند. به بيان ديگر، اين مدل، تاثير ديگرذي‌نفعان بر سازمان را ناديده گرفته است. بي‌توجهي به تفاوت‌هاي اثرگذاري ذي‌نفعان مختلف در محيط‌هاي مختلف، يكي از دلايل اساسي عدم موفقيت برخي شركت‌هاي بزرگ در استفاده از اين مدل است.

ذي نفعان كليدي، بر سازمان كنترل مستقيم دارند و خواسته‌هاي آنها در اهداف سازمان متبلور مي‌شود (مانند سهامداران) و ذي‌نفعان غيركليدي از سازوكارهاي خارجي نظير بازار و فرهنگ براي حفظ منافع خود استفاده مي‌كنند و در هدف‌گذاري اثرگذار نيستند (مانند مشتريان).

اهداف سازمان، نمايانگر انتظارات و تمايلات ذي‌نفعان كليدي است و ذي‌نفعان كليدي تمام قدرت را از طريق ساختار حاكميت سازمان براي هدف‌گذاري اعمال مي‌كنند و ذي‌نفعان غيركليدي چندان در هدف‌گذاري قدرتمند نيستند و در عوض از طريق سازوكارهاي خارجي بر روي استراتژي‌هاي سازمان اثرگذارند و از اين طريق، چگونگي رسيدن به اهداف با توجه به محيط خارجي را مشخص مي‌كنند. ازاين‌رو، سيستم ارزيابي عملكرد از استراتژي‌ها شروع شده و به‌عنوان پلي بين رفتار مديران و انتظارات ذي‌نفعان عمل مي‌كند.

6- مدل تعالي سازمان

يكي ديگر از چارچوب‌هاي اندازه‌گيري شناخته شده كه به‌صورت گسترده‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، مدل تعالي سازمان است. اين چارچوب شامل دو دسته عوامل جدا از هم است كه به‌صورت كلي به «توانمندسازها» و «نتايج» تقسيم مي‌شود. توانمندسازها عبارتند از: رهبري، كاركنان، سياست‌ها و استراتژي‌ها، منابع و ذي‌نفعان و فرآيندها. نتايج عبارتند از: نتايج حاصل از افراد، نتايج حاصل از مشتريان، نتايج حاصل از جامعه و نتايج كليدي عملكرد. تئوري سازنده و پشتيبان اين چارچوب است كه توانمندسازها مانند اهرم‌هايي هستند كه مديران مي‌توانند از آن براي رسيدن سريع‌تر به نتايج آتي استفاده كنند.

يكي از نقاط ضعف اين مدل، مشكل عملياتي كردن آن است، چراكه عبارت‌ها و مفاهيم به‌كار رفته در اين مدل، به‌قدري كلي است كه به گونه‌هاي مختلفي مي‌توانند تفسير شوند و هر سازماني قادر خواهد بود با اين سرعنوان‌ها، شاخص‌هاي ارزيابي متفاوتي را ايجاد كند.

 7- چارچوب مدوري و استيپل (2000)

اين مدل، يكي از چارچوب‌هاي جامع و يكپارچه براي مميزي و ارتقاي سيستم‌هاي ارزيابي عملكرد است. اين رويكرد شامل شش مرحله به‌هم مرتبط است. مانند اغلب چارچوب‌هاي ديگر، نقطه آغاز اين مدل نيز تعريف استراتژي سازمان و عوامل موفقيت آن است ( گام1). در گام بعدي، الزام‌هاي راهبردي سازمان با شش اولويت رقابتي كه عبارتند از كيفيت، هزينه، انعطاف‌پذيري، زمان، تحويل به‌موقع و رشد آينده، مطابقت داده مي‌شوند (گام2). سپس انتخاب شاخص‌هاي مناسب با استفاده از يك چك‌ليست كه شامل 105 شاخص با تعاريف كامل است، آغاز مي‌شود (گام3). بعد از آن، سيستم ارزيابي عملكرد موجود، مميزي مي‌شود تا شاخص‌هاي مورد استفاده فعلي شركت شناسايي شوند (گام4). در گام بعد، به چگونگي به‌كارگيري واقعي شاخص‌ها پرداخته مي‌شود و هر شاخص با هشت جزء تشريح مي‌شود كه عبارتند از عنوان، هدف، الگو، معادله، دفعات، منبع اطلاعات، مسئوليت و بهبود (گام5). مرحله آخر به بازنگري‌هاي دوره‌اي سيستم ارزيابي عملكرد شركت مي‌پردازد (گام6).

چارچوب فرآيند كسب‌وكار (رويكرد سيستمي)

چارچوب‌هايي وجود دارند كه مديران را تشويق مي‌كنند تا به جريان‌هاي افقي اطلاعات در بين سازمان توجه بيشتري كنند. براي مثال، مي‌توان «فرآيندهاي كسب‌وكار» را نام برد كه توسط «براون» در سال 1996 پيشنهاد شده است. اين چارچوب، بسيار مناسب و كاربردي و داراي رويكرد سيستمي است، چراكه تفاوت بين شاخص‌هاي ورودي، فرآيند، خروجي و نتايج را برجسته كرده است. براساس اين مدل در يك سازمان، ورودي‌ها، فرآيند، خروجي‌ها و نتايج براي تعيين شاخص‌ها و ارزيابي عملكرد عبارتند از:


ورودي‌ها: كارمندان ماهر و باانگيزه، نيازهاي مشتريان، مواد خام، سرمايه و واحدهاي سازماني و...


فرآيند: خدمات مورد انتظار، گواهي محصولات، توليد محصولات، تحويل محصولات و...


خروجي‌ها: محصولات، خدمات، نتايج مالي و...


نتايج: برطرف كردن نيازهاي مشتريان، جلب رضايت مشتريان و...


ازاين‌رو به‌منظور ارزيابي عملكرد سازمان، بايد شاخص‌هاي مناسب باتوجه به نواحي توضيح داده شده در بالا استخراج شود. اگرچه اين مدل از نظر مفهومي موردپذيرش است و بدون‌شك روشي مفيد براي تشريح تفاوت بين شاخص‌هاي ورودي، فرآيند، خروجي و نتايج است، اما اين مدل در يك سر پيوستاري قرار گرفته است كه از چارچوب‌هاي متمركز بر سلسله‌مراتب تا چارچوب‌هاي فرآيندي كشيده شده است. به عبارت ديگر، در اين مدل سلسله مراتب به‌كلي ناديده گرفته شده است.

جدول شماره(1): تفاوت‌هاي ديدگاه سنتي و نوين ارزيابي عملكرد (دفتر ارزيابي عملكرد ،1380)


ويژگي‌ها

معطوف به قضاوت (يادآوري عملكرد)

معطوف به رشد و توسعه (بهبود عملكرد)

نقش ارزيابي‌كننده

قضاوت و اندازه‌گيري عملكرد (قاضي)

مشورت‌دهنده و تسهيل عملكرد

دوره ارزيابي

گذشته

آينده

استانداردهاي ارزيابي

نظر سازمان و مديران مافوق

خود استانداردگزاري

هدف عمده ارزيابي

كنترل ارزيابي‌شونده

رشد و توسعه ظرفيت ارزيابي‌شونده

خروجي نظام

كنترل عملكرد

رشد، توسعه و بهبود عملكرد

پيامدهاي ارزيابي

تعيين و شناسايي موفق‌ترين و اعطاي پاداش مالي به مديران

ارايه خدمات مشاوره به‌منظور بهبود مستمر و روزافزون فعاليت‌ها (ايجاد انگيزش مستمر براي بهبود كيفيت و خدمات و فعاليت‌ها)

سبك مصاحبه بعد از ارزيابي

دستوري (شبيه به محاكمه)

گفت‌وگو

 برچسب‌ها: ارزیابی عملکرد سازمانی, ارزیابی عملکرد, دانلود مقالات مدیریت, مدیریت, Performance Evalution
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392ساعت 17:20  توسط spow  | 

دانلود کتاب نیروگاههای زمین گرمایی،اصول نیروگاههای ژئوترمال،فرایندها،مطالعه موردی وتاثیرات محیط زیستی

قبلا در پست 1833 این کتاب برای دانلود تقدیم حضور دوستان شده بود که به دلیل پاک شدن مکرر فایلهای شامل قانون کپی رایت از سرور 4Shared این کتاب را از سرور پیکوفایل برای علاقمندان منتشر کرده ایم.

Geothermal Power Plants Principles Applications Case Studies and Environmental Impact free download

Ron DiPippo, Professor Emeritus at the University of Massachusetts Dartmouth, is a world-regarded geothermal expert. This single resource covers all aspects of the utilization of geothermal energy for power generation from fundamental scientific and engineering principles. The thermodynamic basis for the design of geothermal power plants is at the heart of the book and readers are clearly guided on the process of designing and analysing the key types of geothermal energy conversion systems. Its practical emphasis is enhanced by the use of case studies from real plants that increase the reader's understanding of geothermal energy conversion and provide a unique compilation of hard-to-obtain data and experience.

An important new chapter covers Environmental Impact and Abatement Technologies, including gaseous and solid emissions; water, noise and thermal pollutions; land usage; disturbance of natural hydrothermal manifestations, habitats and vegetation; minimisation of CO2 emissions and environmental impact assessment.

The book is illustrated with over 240 photographs and drawings. Nine chapters include practice problems, with solutions, which enable the book to be used as a course text. Also includes a definitive worldwide compilation of every geothermal power plant that has operated, unit by unit, plus a concise primer on the applicable thermodynamics.

نیروگاههای ژئوترمال یا نیروگاههای زمین گرمایی،نوع دیگری از نیروگاههای مبتنی برانرژی های نو میباشند که نمونه ای از ان نیز درکشور درحال ساخت وبهره برداری است.

Geothermal Power Plants Principles Applications Case Studies and Environmental Impact

نیروگاههای زمین گرمایی،اصول نیروگاههای ژئوترمال،فرایندها،مطالعه موردی وتاثیرات محیط زیستی

کتاب را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: دانلود کتاب نیروگاههای زمین گرمایی, اصول نیروگاههای ژئوترمال, فرایندها, مطالعه موردی وتاثیرات محیط زیستی, نیروگاه
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم فروردین 1392ساعت 14:40  توسط spow  | 

سلام

درادامه پست 1732 معرفی کتاب های هیدرولیک وپنوماتیک

وبرای اشنایی بیشتر دوستان با کتابهای تالیف شده یا ترجمه شده در زمینه هیدرولیک و پنوماتیک ونیز نرم افزار کارآمد و پراستفاده Automation Studio به معرفی 4 کتاب دیگر درزمینه های یاد شده میپردازیم

دوستان عزیزی که دستی براتش دارند وکتابهای خوب ومفید در زمینه هیدرولیک و پنوماتیک صنعتی سراغ دارند لطفا در قسمت نظرات یا ازطریق فرم تماس مشخصات را منتقل کنند تا به پست اضافه گردد تا بقیه دوستان نیز مراجع مفید ومناسب برای مطالعه را بیشتر وبهتر بشناسند.

موفق باشیم

آموزش کاربردی هیدرولیک صنعتی
شرکت کاموتسی    
‏‫۱۳۸۸

اصول و مبانی سیستمهای هیدرولیک صنعتی
ب‍ن‍ک‍س‌، ‏‫دی. دی‬    
۱۳۸۹

پنوماتیک کاربردی    
نیک‌اندیش، پژمان    
‏‫۱۳۹۰‬

توربو ماشین‌های آبی (هیدرولیک) تئوری - کاربرد صنعتی - طراحی، تورپو پمپ، پمپاژ و توربین    
آریانا، محمدرضا    
۱۳۸۶


برچسب‌ها: هیدرولیک و پنوماتیک, کتابهای هیدرولیک و پنوماتیک, کمپرسور هوای فشرده سیستم هیدرولیکی روغن, پمپ توربین کمپرسور روغن صنعتی Automation Studio, نیروگاه
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم فروردین 1392ساعت 11:58  توسط spow  | 

قبلا کتاب مرجع توربین بادی اریش هاو در پست 1445 برای دانلود روی وبلاگ قرار گرفته بود که لینک دانلود اکسپایر شده است.

بنا به درخواست تعدادی از دوستان کتاب مرجع توربین های بادی نوشته اریش هاو را مجددا وروی سرور پرشین گیگ برای استفاده دوستان اپلود نمودیم.

دانلود کتاب مرجع توربین های بادی نوشته اریش هاو

توربین باد مبانی،تکنولوژی ها ،کاربردها ومزایای اقتصادی ویرایش دوم

Wind Turbine

Fundamentals,Technologies,Application,Economics

Erich Hau

همراه با بیش از500 جدول ونمودار درزمینه تکنولوژی توربین های بادی واحداث نیروگاههای بادی یه عنوان یکی از دردسترس ترین منابع پاک وارزان انرژی

کتاب توربین های بادی نوشته اریش هاو را میتوانید از لینک زیر دریافت نمایید

حجم کتاب مرجع توربین های بادی 61 مگابایت میباشد

Wind Turbines: Fundamentals, Technologies, Application, Economics by Erich Hau Free Download

Wind Turbines addresses all those professionally involved in research, development, manufacture and operation of wind turbines. It provides a cross-disciplinary overview of modern wind turbine technology and an orientation in the associated technical, economic and environmental fields. It is based on the author's experience gained over decades designing wind energy converters with a major industrial manufacturer and, more recently, in technical consulting and in the planning of large wind park installations, with special attention to economics. The second edition accounts for the emerging concerns over increasing numbers of installed wind turbines. In particular, an important new chapter has been added which deals with offshore wind utilisation. All advanced chapters have been extensively revised and in some cases considerably extended

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: Wind Turbines, Fundamentals, Technologies, Application, Economics by Erich Hau Free Download
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم فروردین 1392ساعت 17:56  توسط spow  | 

اشنایی با مشخصات فنی نیروگاه حرارتی شهیدرجایی

به نقل از وب سایت شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی

تاریخ اولین راه اندازی

قدرت نصب شده (مگاوات)

 

14/05/71 الی 15/01/73

250

واحدهای بخار

05/05/73 الی 03/04/74

123.4

واحدهای گازی

  28/03/80 الی 03/11/80

100

واحدهای بخار سیکل ترکیبی

 

 2040.4

تولید کل نیروگاه

1- نیروگاه بخاری
قرارداد این نیروگاه برای 1000 مگاوات در تاریخ 28/12/62 باشرکت صنایع سنگین میتسوبیشی (MHI) ژاپن به امضاء رسید که نیروگاه بدون بویلر را شامل میشد و از طرف دیگر قرارداد خرید تکنولوژی بویلرهای نیروگاه بین شرکت توانیر و پیمانکار ژاپنی (IHI) در 28 فروردین 64 امضاء و مبادله شد و بطور همزمان جهت خرید و انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت برج خنک کن خشک نوع هلر با شرکت (EGI) و ترانس الکترو از مجارستان در تاریخ 28/9/69 قرارداد به امضاء رسید و پس از آن شرکت اتمسفر بعنوان سازنده سیستم خنک کن و شرکت آذر آب بعنوان سازنده بویلر در نظر گرفته شد. اولین واحد در تاریح 14/5/71 و دومین واحد در تاریخ 8/11/71 و سومین واحد در مردادماه سال 72 و واحد چهارم در تاریخ 15/1/73 وارد شبکه سراسری برق کشور گردیدند.
موقعیت جغرافیایی نیروگاه بخاری:
نیروگاه شهید رجایی در 25 کیلومتری جاده قزوین- تهران و در حد فاصل بین اتوبان و جاده قزوین – کرج در زمینی به بوسعت 250 هکتار احداث گردیده است.

نیروگاه بخار شهید رجائی
 

گاز بعنوان سوخت اول و مازوت بعنوان سوخت دوم نوع سوخت نیروگاه بخار
 P=250 psi F=250000 m3/h ظرفیت ایستگاه گاز برای واحدهای بخار
 تعداد 7 مخزن به ظرفیت کل 224،000،000 لیتر مخازن ذخیره سوخت مازوت
 حداکثر با ضریب بار 85% حدود 45 روز مدت زمان قابل بهره برداری با سوخت ذخیره مازوت
 58000 Nm³/H گاز طبیعی برای مصرف هر واحد
 58700 Kg/H مازوت برای مصرف هر واحد


تامین آب مصرفی نیروگاه:
منبع تامین آب نیروگاه شامل 7 حلقه چاه عمیق با ظرفیت آبدهی 1600 متر مکعب در ساعت بوده که دو حلقه آن در محوطه نیروگاه و پنج حلقه دیگر در خارج از نیروگاه واقع شده است
مشخصات فنی نیروگاه بخاری شهید رجایی:
اجزاء اصلی هر واحد نیروگاه بخاری شامل توربین، ژنراتور، بویلر،برج خنک کن، کندانسور،سیستم کنترل،کلید خانه های 6/6 و 4/0 کیلوولت، ترانسفورماتورهای اصلی و تجهیزات کمکی از قبیل سیستم خنک کن کمکی، سیستم تامین و تصفیه آب ، سیستم هوای فشرده ، سیستم سوخت رسانی و سیستم تصفیه فاصلاب صنعتی بوده که مشصخات فنی در مورد اجزاء اصلی نیروگاه بشرح ذیل میباشد:

مشخصات فنی توربین:

Single Reheat Condensing Two Cylinder Double flow Exhaust
تیپ TC2F-19
نوع توربین
 میتسوبیشی ژاپن شرکت سازنده
 3000( دور در دقیقه ) دور توربین/ژنراتور

شرایط بخار :

140Kg/cm² فشار بخار ورودی
539C° درجه حرارت
0.19Kg/CM² فشار بخار خروجی توربین
11 طبقه + یک طبقه کورتیس (ضربه ای) تعداد طبقات توربین فشار قوی(H.P)
11  طبقه عکس العملی تعداد طبقات توربین فشار متوسط(I.P)
5*2  طبقه عکس العملی تعداد طبقات توربین ضعیف (L.P)

مشخصات فنی بویلر:
سیستم احتراق: Opposite Firing با سوخت گاز طبیعی و سوخت مازوت ودارای بخشهای اکونومایزر، سوپر هیتر و ری هیتر می باشد. دمای بخار خروجی 541 درجه سانتیگراد، سیستم دمش هوا، Forced Draught Fan می باشد.

 (گردش طبیعی – درام دار) نوع بویلر
IHI / آذرآب شرکت سازنده
840000Kg/h قدرت تولید بخار
172Kg/CM²g فشار طراحی بویلر
  ماکزیمم فشاربخار(دربار ماکزیمم پیوسته):
146Kg/CM² خروجی از سوپر هیتر
162Kg/CM² خروج از درام
  فشار خروجی ریهیت (ریهیت گرم):
37.2Kg/CM² با سوخت گاز
37.0Kg/CM² با سوخت مازوت
  فشار بخار ورودی ریهیت( ریهیت سرد):
38.8Kg/CM² با سوخت گاز
36.6Kg/CM² با سوخت مازوت

نیروگاه بخار شهید رجائی

  ماکزیمم درجه حرارت بخار:
541C° خروجی از سوپرهیتر
C° 541 خروجی از ریهیت
  ماکزیمم درجه حرارت ورودی ریهیت :
356C° باسوخت گاز
355C° باسوخت مازوت
  درجه حرارت آب تغذیه:
247.7C° باسوخت گاز
247.7C° باسوخت مازوت

مشخصات فنی ژنراتور : ژنراتور نیروگاه شهید رجایی از نوع ژنراتور سنکرون خنک شونده بوسیله هیدروژن است و سیستم تحریک آن بدون ذغال میباشد.

ملکو ژاپن شرکت سازنده
250MW قدرت عملی
312MVA قدرت ظاهری
19KV ولتاژ

 

خشک غیرمستقیم (هلر) نوع برج
EGI/اتمسفر سازنده
150m ارتفاع برج
118.2m قطر پایه برج
64m قطر دهانه خروجی برج
  تانکهای ذخیره برج:
4    /    7000 M³ تعداد مخازن برج / ظرفیت کل مخازن
2*12600 m³/H جریان پمپ آب گردشی
144PCS     / 15m تعداد دلتاهای خنک کاری/ارتفاع
12 پیک کولرها ( پیش گرم کنها)

مشخصات فنی برج خنک کن خشک:

عملکرد پیک کولرها در دمای محیط ( درجه سانتیگراد 8/35) و بار ماکزیمم توربین باعث کاهش دمای کندانسور 2.5C° میگردد.

کندانسور :

کندانسور فواره ای(JET.CONDENSER) نوع
(EGI) مجارستان سازنده
0.192Kg/cm² (دربار 100%) فشار کندانسور
59.3 C° (دربار 100%) درجه حرارت کندانسور

- نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی
نیروگاه گازی سیکل ترکیبی شهید رجایی:
در تاریخ 29/11/69 قرارداد خرید تجهیزات 14 واحد گازی و کلیه تجهیزات وابسته فی مابین شرکت توانیر و ماروبنی ژاپن و یونیت اینترنشنال بلژیک منعقد و باتوجه به نیاز مصرف برق در مرکز ایران تصمیم گرفته شد. 6 واحد از 14 واحد فوق الذکر در ناحیه قزوین نصب شود.
این نیروگاه در ضلع جنوبی نیروگاه بخاری واقع در 25 کیلومتری فزوین در مسیر جاده قدیم قزوین - کرج واقع شده است.
مشخصات کلی نیروگاه گازی شهید رجایی:
در این نیروگاه تعداد 6 واحد توربین گازی به قدرت هر کدام 4/123 مگاوات نصب و درحال بهره برداری میباشد.
اولین واحد در تاریخ 5/5/73 و دومین واحد در تاریخ 24/5/73 سومین واحد در تاریخ 10/6/73 . چهارمین واحد در تاریخ 2/7/73 و پنجمین واحد در تاریخ 30/8/73 و آخرین واحد در تاریخ 3/4/74 به شبکه سراسری وصل گردیده است.
 

گاز بعنوان سوخت اصلی وگازوئیل بعنوان سوخت دوم نوع سوخت واحدهای گازی
P=320 psi      F=250000 m3/h ظرفیت ایستگاه گاز برای واحدهای گازی
چهار مخزن به ظرفیت کل 110.000.000 لیتر  در حال بهره برداری مخازن ذخیره سوخت گازوئیل
حداکثر با ضریب بار 75%  حدود 35  روز مدت زمان قابل بهره برداری با سوخت ذخیره گازوئیل

 

گاز بعنوان سوخت اصلی وگازوئیل بعنوان سوخت دوم نوع سوخت واحدهای گازی
P=320 psi      F=250000 m3/h ظرفیت ایستگاه گاز برای واحدهای گازی
چهار مخزن به ظرفیت کل 110.000.000 لیتر  در حال بهره برداری مخازن ذخیره سوخت گازوئیل
حداکثر با ضریب بار 75%  حدود 35  روز مدت زمان قابل بهره برداری با سوخت ذخیره گازوئیل

ژنراتور:

123.4 MW ماکزیمم توان خروجی
154MVA قدرت ظاهری
13.8 KV ولتاژ خروجی
هوا خنک کن ژنراتور
خود تحریک نوع تحریک
هوا خنک کن تحریک

 

مشخصات فنی نیروگاه بخار سیکل ترکیبی
توربین بخار:

SIEMENS آلمان 1- نام شرکت سازنده
2 سیلندر HP , IP 2- تعداد سیلندرها
عکس العملی 3- نوع توربین
P=86 atm     T=514 c° 4- فشار و درجه حرارت ورودی به توربین

بویلر بازیاب:

فاسترویلر با مشارکت شرکت آذر آب 1- نام شرکت سازنده
بدون مشعل، واترتیوپ، سیرکوله طبیعی، درام دار 2- نوع بویلر
F=184t/h
F(HP Drum)=144t/h
F(IP Drum)=40t/h
3- ظرفیت بویلر

پست انتقال 400 کیلوولت نیروگاه شهید رجایی:
برق تولیدی نیروگاه بخاری شهید رجایی بر مبنای برنامه ریزی اولیه قرار بود توسط 5 خط انتقال400کیـــلوولت ( دو خط دو مداره و یک خط تک مداره) از طریق پستهای 400 کیلوولت رودشود، زیاران و زنجان به شبکه برق 400 کیلوولت سراسری کشور منتقل شود ولی باتوجه به لزوم ارتباط این نیروگاه به نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی و گیلان و بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده ، این پست توسط خطوط زیر به شبکه متصل گردید.
خط 400 کیلوولت به نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان ( از بی یازده)
خط 400 کیلوولت به تبریز ( از بی ده)
خط یک 400 کیلوولت به پست زیاران ( از بی 13)
خط دو 400 کیلوولت به پست زیاران ( از بی 12)
خط 400 کیلوولت به رود شور( از بی یک)
ولتاژ خروجی ژنراتورها 19 کیلوولت میباشد که توسط ترانسفورماتورهای افزاینده 420/19 کیلوولت به ظرفیت 5/312 مگاولت آمپر به پست 400 کیلوولت نیروگاه متصل میشوند.
پست انتقال 400 کیلوولت نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی:
خط 400 کیلوولت به رود شور( از بی چهار)
خط یک 400 کیلوولت به نیروگاه بخار شهید رجایی(از بی دو به بی دو بخار )
خط دو 400 کیلوولت به نیروگاه بخار شهید رجایی(از بی یک به بی سه بخار)

مشخصات کلی پست 400 کیلوولت:
پست 400 کیلوولت شهید رجایی پست انتقال با سیستم شینه بندی5/1 کلیدی ویا دوکلیدی میباشد، این پست دارای 10 بی 400 کیلوولت میباشد که مدارهای ورودی از سمت شمال پست شامل چهار ترانسفورماتور ژنراتور و دو ترانسفورماتور راه انداز نیروگاه و از سمت جنوب پست شامل 7 خط ارتباط 400 کیلوولت میباشد.
 

مشخصات کلیدهای 400 کیلوولت:

ایتالیا سازنده
گازSF6 ، عمل کننده هوائی با مقاومت بستن نوع
3150 A جریان نامی
420 KV ولتاژ نامی
2 سیکل زمان قطع
6 BAR فشار گاز SF6 در 20C°

ارتباطات با شبکه برق سراسری

ظرفیت خط 1- پست 400 کیلوولت نیروگاه بخاری
1300 MVA 162 KM خط سیکل ترکیبی گیلان
1000 MVA 463 KM خط تبریز
1380 MVA 24 KM خط زیاران یک
1380 MVA 24 KM خط زیاران دو
1300 MVA 109 KM خط رودشور

 

ظرفیت خط 2- پست 400 کیلوولت نیروگاه سیکل ترکیبی
1300 MVA 110 KM خط رودشور
1000 MVA 1 KM خط یک بین دو پست نیروگاه
1000 MVA 1 KM خط دو بین دو پست نیروگاه

برچسب‌ها: نیروگاه بخار نیروگاه حرارتی توربین بخار سیکل ترکیب, نیروگاه, نیروگاه حرارتی نیروگاه رجایی قزوین توربین گاز نیرو, یویلر توربین کندانسور, اجکتور ترانسفورماتور خط انتقال نیروگاه حرارتی مازو
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم فروردین 1392ساعت 14:11  توسط spow  | 

تجديد ساختار و شكل گيری بازار در صنعت برق با نگاهی به صنعت برق ايران

شايد نتوان كشوري را يافت كه متاثر از موج تحولات يك دهه اخير صنعت برق نباشد.اين تحولات در قالب بحث تجديد ساختار باعث شفافيت و تفكيك وظايف بخشهاي مختلف گرديده كه به تدريج باعث ايجاد بازار برق در سطح عمده فروشي و به دنبال آن در سطح خرده فروشي شده است.موفقيت اين برنامه‌ها متاثر از عوامل مختلفي نظير اجراي صحيح برنامه‌هاي تجديد ساختار،و تقويت نتايج تجديد ساختار با اجراي برنامه خصوصي‌سازي در صنعت برق مي باشد1. در اين ميان اجراي برنامه آزادسازي به موقع مشتركين، پيشگيري از شكل گيري پديده قدرت بازار، باز بيني منظم بازار، ايجاد فضايي منصفانه براي دستيابي همه علاقمندان به فعاليت در صنعت برق، تدوين تعرفه خدمات انتقال و توزيع، تعريف خدمات پشتيبان و تدوين تعرفه متناسب براي آنها و… از جمله مطالب مهمي هستند كه اهميت بسزايي در موفقيت يا شكست برنامه تجديد ساختار و بازار برق دارند.اين مقاله به تشريح ابعاد مختلف اين مسئله پرداخته است.

مقدمه:

تلاش براي تحقق بخشيدن به تئوري هاي اقتصادي و تشكيل آرمان شهر بازار رقابت كامل اگر چه (به شكل كامل) هيچ گاه از لاي صفحات و متون اقتصادي فراتر نرفته اما اين حسن بزرگ را داشته كه بهبود قابل توجهي در سامان دهي به بازار را باعث شود.گر چه صنعت برق در ابتدا و با احداث واحدهاي كوچك و خصوصي توليد برق حيات خود را آغاز كرد اما به تدريج و با درك اهميت اين صنعت روند دولتي شدن(و بنابراين انحصاري شدن) آن آغاز شد.بنابراين صنعت برق به عنوان يك صنعت يكپارچه و كاملا انحصاري در اذهان شكل گرفت كه هر كسي توان ورود به اين عرصه و انجام فعاليت در آن را نداشت.با همين ذهنيت بود كه دولت ها (به طور عام) كنترل صنعت برق را در دست گرفتند.به تدريج و با بروز مشكلاتي در اداره دولتي صنعت برق، همانند ناتواني دولت در تامين مالي مناسب براي اين صنعت،ناكارايي سرمايه گذاري و بهره برداري و… اين سئوال شكل گرفت كه به چه نحوي مي توان از پتانسيل بخش خصوصي در اين صنعت استفاده كرد؟پاسخ به اين سئوال همزاد شكستن ائتلاف عمودي اين صنعت و ورود تدريجي بخش خصوصي به حوزه هاي مختلف فعاليت آن است.اولين نتايج اين موضوع تفكيك بخشهاي توليد،شبكه و عرضه بود.بنابراين با تفكيك انجام شده اين امكان فراهم شد تا برخي متخصصان اقتصاد صنعت برق به امكان ايجاد رقابت در بخش توليد فكر كنند.و اين در واقع زمينه تشكيل بازار عمده فروشي برق بود.تحولات بعدي صنعت برق را بايد مديون اين جسارت و تجربه قلمداد كرد.

متن کامل مقاله تجديد ساختار و شكل گيری بازار در صنعت برق با نگاهی به صنعت برق ايران را از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: تجديد ساختار و شكل گيری بازار در صنعت برق با نگاهی, دانلود مقالات مهندسی برق, مقاله بازار برق, بازار برق, صنعت برق ایران
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم فروردین 1392ساعت 13:2  توسط spow  | 

دانلود مقاله مهندسی مکانیک - مکانیک خودرو

تعيين نسبت دنده های بهينه جعبه دنده از نظر حداقل انرژی و زمان طی مسير خودروي كاروان با موتور Z24

پروزه درس:(تکنولوزی پیشرفته در خودرو)

   
چكيده:

هدف از اين مقاله، طراحی سـينماتيکی بهينه جعبه دنده خودرو ميباشد. متغيرهای اين بـهينه سازی، نسـبت دنده های جـعبه دنده بوده و بهينه سازی با دو معيار (تابع هدف) مختلف انجام ميشود. اولين معيار بـهينه سازی که در اين تحليل بکار رفته است، کمينه کردن تابع هدفی برابر با مجموع انرژی مصرفی(صرفنظر از سوخت مصرف شده) و زمان طی مسير در يک مسير مشخص با ضرايب وزنی پيشنهادی ميباشد. در معيار دوم بهينه سازی نيز تابع هدفی مشابه با تابع هدف معيار اول، کمينه ميشود. با اين تفاوت که بجای انرژی مصرفی از تابع مصرف سوخت استفاده ميشود. با انجام يک تست رانندگی، مسافتها و سرعتهای مجاز در يک مسير مشخص که شامل دو قسمت بين شهری و شهری ميباشد استخراج شده و برای محاسبه توابع هدف از آن استفاده شده است. همچنين توابع هدف مذکور در مسير رانندگی تست شده برای حالتيکه از جعبه دنده با تغييرات دور پيوسته (CVT) که در واقع حالت ايده آل جعبه دنده خودرو ميباشد، استفاده شود، محاسبه شده و با جعبه دنده دستی مقايسه ميشود. محاسبات انجام شده، برای خودروی کاروان توليد شرکت سايپا بکار گرفته شده و نتايج بدست آمده برای مشخصه های عملکردی خودرو با نتايج تست های جاده ای مقايسه شده اند. نتايج بدست آمده، اهميت طراحی بهينه سيستم انتقال قدرت و بخصوص استفاده از جعبه دنده CVT را در جهت کاهش قابل ملاحظه مصرف سوخت و در نتيجه کاهش گازهای آلاينده خروجی از موتور که امروزه موضوعی بسيار مهم و اساسی ميباشد، نشان می دهد.

برای دانلود مقاله تعيين نسبت دنده های بهينه جعبه دنده از نظر حداقل انرژی و زمان طی مسير خودروي كاروان با موتور Z24 به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: تعيين نسبت دنده های بهينه جعبه دنده, چرخ دنده گیربکس جعبه دنده مکانیک خودرو بهینه سازی, دانلود مقالات مهندسی مکانیک, چرخدنده طراحی گیربکس پروژه, تکنولوزی پیشرفته در خودرو مکانیک خودرو
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم فروردین 1392ساعت 12:44  توسط spow  | 

درخواست و دانلود مقالات علمی رایگان از پایگاه Sciencedirect

دوستان قبل از درخواست مقاله ؛اطلاعیه ی بخش رو مطالعه کنین.

برای درخواست مقالات موارد زیر رو ذکر کنین :

1- نام مقاله

2- لینک دانلود مقاله


دوستان لطفا درخواست دانلود کل کتاب رو ندید.
در صورت درخواست بخشی از کتاب یا مجله از این پایگاه : سال ، تعداد صفحات و بخش رو ذکر کنین.

دوستان دقت کنید که :

  • از گرفتن نقل قول جهت تشکر ، خودداری کنید و از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
  • در این تاپیک ، فقط از پایگاه sciencedirect درخواست مقاله کنید.
  • درخواستتون رو فقط در یک پست مطرح کنید و از ارسال پست ، زیر پست قبل خودداری کنید.

برای دانلود ودرخواست مقالات به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک


برچسب‌ها: درخواست و دانلود مقالات علمی رایگان از پایگاه Scie, دانلود مقاله از ساینس دایرکت, دانلود رایگان مقاله ژورنال وپایان نامه خارجی, دانلود مقاله از پایگاه sciencedirect
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین 1392ساعت 13:29  توسط spow  | 

دانلود جزوات درسی مهندسی کامپیوتر

لینک دانلود فایل های مورد نیاز برای دروس مختلف دوره کاردانی و کارشناسی:

                                                                   

   لینک دانلودنام فایل  نام درس
آموزش HTMLمبتنی بر وب
آموزش JavaScriptمبتنی بر وب
آموزش ASP.netمبتنی بر وب
آموزش C++برنامه نویسی پیشرفته
آموزش Rational Roseمهندسی نرم افزار
نمونه پروژه انجام شدهمهندسی نرم افزار
فایل درسمهندسی نرم افزار 1
فایل درسمهندسی نرم افزار 2
فایل درسپایگاه داده
آموزش نصب SQL SERVER 2005پایگاه داده
فایل درسساختمان داده
آموزش مهارت های هفتگانه ICDLکاربرد کامپیوتر-مبانی کامپیوتر
جزوه درساصول و مبانی مدیریت

    


برچسب‌ها: دانلود جزوات درسی مهندسی کامپیوتر, مبتنی بر وب برنامه نویسی پیشرفته مهندسی نرم افزارپ, آموزش نصب SQL SERVER 2005, آموزش Rational Rose, آموزش JavaScript
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین 1392ساعت 11:45  توسط spow  | 

جزوه آشنایی با مفاهیم UML

(Unifeid Modeling Language)
و آموزش Rational Rose

درس :مبانی مهندسی نرم افزار

آشنایی با UML (Unified Modeling Language)

کلید طراحی شیء گرا و مناسب یک سیستم نرم افزاری ، مدل ، است . مدل ، ابزاری "بصری" ( Visual ) است ، برای چینش اجزاء مختلف سیستم نرم افزاری و نمایش روابط بین آنها و سایر موجودیتهای سیستم نرم افزاری . برای اینکه طراحی مدل برای سیستمهای نرم افزاری قالبی یکدست و یکپارچه و جهان شمول داشته باشد و تبادل اطلاعات بین مدلهای طراحی شده توسط افراد مختلف امکان پذیر باشد تلاشهای متعددی صورت گرفته است که UML یکی از آنهاست ، که در حال حاضر متداولترین استاندارد تولید مدل برای سیستمهای نرم افزاری در سراسر دنیاست UML مخفف Unified Modeling Language است    UML برای مدل سازی سیستمهای نرم افزاری و تسهیل طراحی شیء گرای سیستم 9 دیاگرام ( و استانداردهای مرتبط با هرکدام ) را ارائه مینماید UML به عنوان استانداردی برای طراحی و پیش بینی جزئیات فنی سیستم نرم افزاری ، نحوه ارتباط اجزاء ، نوع و نحوه کارکرد قسمتهای مختلف و ... یکی از ملزومات تولید کنندگان نرم افزار در دنیای امروز است .

تعریف کلمات کلیدی و عناصر اصلی UML :
مدل : مدل از تعدادی "شیء" تشکیل شده است .
شیء : هر یک از اجزاء نرم افزار یک "شیء" نام دارد .
کلاس: مشخصه ها و تعاریف عمومی یک "شیء" در کلاس مربوط به آن تعریف می شود . هر شیء نمونه ساخته شده از یک کلاس است . کلاس ، وظایف ، قابلیتها ، خصوصیتهای آن موجودیت نرم افزاری را تعریف میکند و طراح با ساختن یک نمونه از کلاس ( شیء ) و ارائه مقادیر مرتبط با محل خاص استفاده آن یا قرار دادن آن در مسیر وقایع لازم ، محیط مورد نظر خود را طراحی میکند . نمونه های مختلفی از یک کلاس در قالب اشیاء مختلف ساخته میشوند ، ضمن اینکه میتوان یک شیء را بطور همزمان از دو یا تعداد بیشتری کلاس ساخت . یعنی شی مذکور تمام مشخصه های کلاسهای فوق خود را به "ارث" خواهد برد .
در یک مدل شیء گرا ، شیء ها از طریق Message ها با یک دیگر ارتباط برقرار میکنند . یک نمونه Message ، فشرده شدن کلید چپ ماوس وقتی اشاره گر آن روی یک Button ، میباشد . اینجا ماوس ( به عنوان یکی از اشیاء موجود در هر سیستم نرم افزاری  به شیء دیگری بنام Button  که مثلا" از CButton یا TButton که کلاسهای فوق آن هستند ساخته شده است ) یک Message ارسال نموده است .
هر شیء دارای تعدادی مشخصه یا Attribute است . مشخصه های یک شیء حاوی مقادیر مختلف اجزاء آن شیء هستند . به عنوان یک مثال ساده وقتی مختصات یک کلید روی فرم 20 و 40 است ، یعنی مشخصه های طول و ارتفاع آن 20 و 40 هستند .
اشیاء "میتوانند" کارهائی انجام دهند که به آنها اصطلاحا" Behavior میگویند . به عنوان مثال وقتی ماژول رمزنگاری نرم افزار شما میتواند درهم سازی با متد MD5 هم انجام دهد ، این توانائی یکی از Behavior های این شیء محسوب میگردد .

برای دانلود جزوه آشنایی با مفاهیم UML با فرمت ورد به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: جزوه آشنایی با مفاهیم UML, دانلود کتاب جزوه مقاله پروژه, دانلود جزوات مهندسی کامپیوتر جزوه آشنایی با مفاهیم, آموزش Rational Rose, طراحی شیء گرا
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین 1392ساعت 11:23  توسط spow  | 

دانلود جزوه گرافیک کامپیوتری

نوشته دکتر بهروز قلی زاده

خلاصه جزوه گرافیک کامپیوتری 1 را میتوانید از لینک زیر دریافت نمایید:


دانلود کنید.


برچسب‌ها: دانلود جزوه گرافیک کامپیوتری, دانلود جزوه گرافیک کامپیوتری 1, دانلود جزوه, دانلود کتاب جزوه مقاله پروژه, خلاصه جزوه گرافیک کامپیوتری 1
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین 1392ساعت 12:46  توسط spow  | 

دانلود خلاصه کتاب های مدیریتی

دانلود خلاصه کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی، نوشته مایکل آرمسترانگ ، ترجمه اعرابی و ایزدی

مدیریت استراتژیک منابع انسانی مایکل ارمسترانگ از منابع مهم ومفید درزمینه درس مدیریت منابع انسانی میباشد که دراین پست کتابچه خلاصه و 45 صفحه ای ان برای دانلود تقدیم حضورتان میگردد:

برای دانلود خلاصه کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی، نوشته مایکل آرمسترانگ ، ترجمه اعرابی و ایزدی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: مدیریت استراتژیک منابع انسانی ارمسترانگ, دانلود کتابها و جزوات مدیریت, مدیریت استراتژیک, مدیریت منابع انسانی, دانلود خلاصه کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین 1392ساعت 12:42  توسط spow  | 

دانلود جزوه اصول مديريت آموزشی


فراپيچيدگی و برنامه درسی

اصول مديريت آموزشي

تئوری

تئوری یک بیانه است که به درک روابط ،توصیف ،پیش بینی پدیده ها می پردازد
در مدیریت آموزشی تئوری مجموعه ای از مفاهیم و تعمیم های مربوط به هم است که به طور منظم انتظام رفتار را در سازمانهای آموزشی را تشریح کرده و توضیح می دهد

انواع تئوری

1- تئوری تبیینی: این تئوری ابزارتحلیلی لازم برای تحلیل دقیق مشکلات عملی برای مدیران را فراهم می سازد
2- تئوری کاربردی: کاربست تئوری تبیینی در عمل است
3- تئوری عملی: همزمان محقق (نظزیه پرداز) نظر میدهد و به آن عمل می کند
4- تئوری دکترین: در این تئوری روش تفکر درباره رویدادها را به وجود می آورد و با ارتباط دادن اطلاعات به یکدیگر یک نظام توضیحی فراهم می سازد

ویژگیهای تئوری

پلی بین حال و آینده
کار تئوری شکافتن پدیده هاست
خلق ظرفیت سازی های جدید است
تئوری به عنوان مرزهای جدید راه را باز می کند
تئوری ابزار حرفه ای در دست متخصصان هر علم است
تئوری لنز باز و نور افکن است

برای دانلود جزوه اصول مديريت آموزشی به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود


برچسب‌ها: دانلود جزوه اصول مديريت آموزشی, فراپيچيدگی و برنامه درسی, دانلود جزوات مدیریت, دانلود کتاب جزوه مقاله پروژه مدیریت, مدیریت
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم فروردین 1392ساعت 19:58  توسط spow  | 

دانلود جزوه بازاریابی الکترونیکی در 112 صفحه

بازاريابي الكترونيك در يك نگاه

بازاریابی الکترونیکی

کلمه بازاریابی دو مفهوم جداگانه در مدیریت امروز دارد:
1- مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی تخصصی که در درون بسیاری سازمان ها انجام می شود مثل تحقیقات بازار، مدیریت نام تجاری، روابط عمومی و ارائه خدمت به مشتریان.
2- یک رویکرد یا مفهومی که می تواند فلسفه اصلی کلیه فعالیت ها و عملیات یک سازمان باشد. مثلا هر کسی در این سازمان یا شرکت می بایست مفهوم مشتری مداری را در فعالیت ها و وظایف خود مد نظر قرار دهد.
 مفهوم مدرن بازاریابی هر دو این مفاهیم را یکی کرده و تاکید می کند که بازاریابی شامل مجموعه ای از فعالیتهای سازمانی و فرایندهایی است که به دنبال تعیین نیازهای بازار هدف و ارائه کالا وخدمت به مشتریان و سایرافراد ذینفع خود مثل سهامداران و کارمندان است.
پس بازاریابی، به عنوان یک فعالیت حیاتی و یک خط مشی دهنده به سایر فعالیت های سازمان، در قلب آن سازمان جای دارد. آن سازمان نیز می بایست بازارگرا/مشتری مدار بوده و کلیه بخش های مختلف آن هم در راستای تامین نیاز پرسنل، مردم و مشتریان بطور کارا و موثر عمل کنند.

حال در این بین اینترنت و تکنولوژی های دیجیتال می تواند به عنوان یک بخش یکپارچه و جدایی ناپذیر از مفهوم بازاریابی مدرن باشد چرا که:
1- می تواند برای پشتیبانی رده گسترده ای از فعالیت های سازمانی و فرایندهایی بکار رود که کالا و خدمات را به مشتری و سایر ذینفعان ارائه کند.
2- یک رسانه ارتباطی قوی است که کلیه بخش های عملیاتی سازمان را یکپارچه می کند.
3- سبب تسهیل مدیریت اطلاعات می شود که در حال حاضر به عنوان یک ابزار بازاریابی حیاتی برای تعریف استراتژی ها و پیاده سازی آن در سازمان بکار می رود.
4- نقش آتی اینترنت باید بخشی از رسالت یک شرکت را شکل دهد چرا که اثرات آتی آن را در هیچ کسب و کاری نمی توان ندیده گرفت.
ضمن اینکه داشتن اطلاعات به روز، قابل دسترسی درباره وضعیت بازار، تکنولوژی جدید، رقبا و مشتریان، یک فاکتور حیاتی در توانایی یک سازمان برای برنامه ریزی و رقابت در بازار است.
اگر بخواهیم بازاریابی الکترونیک را به عنوان یک ابزار مدیریت بازاریابی استراتژیک، بطور کامل ایجاد و پیاده سازی کنیم، باید بیشتر کاربردهای گسترده آن را در درون فرایندهای بازاریابی درک کنیم نه اینکه تنها به عنوان یک ابزار ارتباطات و فروش مد نظر قرار گیرد. چرا که بحث ارتباطات و فروش تنها بخشی از فرایندهای مهم بازاریابی هستند که اینترنت می تواند در آن نقش داشته باشد.
بازاریابی االکترونیک (E-marketing) به عنوان شکلي از تجارت الکترونيک، سبب دست يابي به اهداف بازاريابي از طريق بکارگيري تکنولوژي هاي ارتباطي الکترونيکي مثل اينترنت، پست الکترونيک و کتب الکترونيکي و موبايل می گردد.

تعریف بازاریابی الکترونیک

بازاريابي الکترونيک به معناي استفاده از اطلاعات و برنامه هايي است که جهت برنامه ريزي و اجراي مفاهيم، توزيع، ترفيع و قيمت گذاري کالاها و خدمات بکار مي روند و سبب انجام معاملاتي مي گردد که اهداف فردي و سازماني را تامين خواهد کرد.
بازاريابي الکترونيک بر عمليات بازاريابي سنتي تاثيرات زيادي دارد و تکنولوژي هاي بازاريابي الکترونيک بسياري از استراتژي هاي بازاريابي را دگرگون مي کند. هنگامي که شرکت ها هزينه ها را از طريق بازاريابي الکترونيک کاهش مي دهند مي توانند محصول را با قيمت کم تري به مشتري ارائه کنند. بازاريابي الکترونيک از طريق صرفه جويي در زمان خريدار و ايجاد سهولت در خريد هزينه ها را کاهش مي دهد.
در حقيقت بازاريابي الکترونیک به اين ديدگاه اشاره دارد که چطور اينترنت مي تواند در کنار رسانه هاي سنتي براي ارائه خدمات به مشتريان استفاده شود و به اين بحث اشاره دارد که چطور فرايندها و ارتباطات بازاريابي داخلي و خارجي مي توانند از طريق تکنولوژي ارتباطي و اطلاعاتي بهبود پيدا کنند.
نکته
E-marketing (بازاريابي الکترونيک) يک اصطلاح عمومي تر از Online Marketing است. در این بحث بازاریابی الکترونیک و اینترنتی به یک مفهوم بکار می رود و تنها به کاربرد تکنولوژي اينترنت براي دست يابي به هدف هاي بازاريابي اشاره دارد.

فوايد بازاريابي الکترونيک

از آنجايي که بازاريابي الکترونيک روي اينترنت اتفاق مي افتد، ساختار، خصوصيات و مزاياي اينترنت اثر بسياري روي نقاط قوت بازاريابي الکترونيک دارند به عنوان مثال ساختار اينترنت امکان دسترسي جهاني به اطلاعات و خدمات را امکان پذير مي سازد.
Meffert خصوصيات مختلفي را با يکديگر در آميخته و مزاياي بازاريابي الکترونيک را ارائه مي کند:
1-فرسايش (تحليل) زنجيره ارزش سنتي بعلت وجود زنجيره ارزش جديد و رسانه اي مثل تجارت موسيقي از طريق اينترنت
2-شفافيت بالا در بازار
3-اثرات شبکه اي استفاده از يک platform و فايق آمدن بر قانون سنتي
4-اثرات بيشتر و عميق تر بعلت قابليت دسترسي زماني و مکاني وتوانايي بالا براي ديالوگهاي فردي
5-کاهش هزينه هاي تماس و تراکنش
6-انعطاف پذيري بالا و کاهش اطلاعات غير متقارن
7-کارايي و اثر بخشي در فروش

برای دانلود جزوه بازاریابی الکترونیکی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: دانلود جزوه بازاریابی الکترونیکی, مدیریت بازرگانی بازاریابی بازار فروش مستقیم, دانلود جزوات مدیریت ای تی حسابداری اقتصاد, بازاریابی الکترونیکی بازاریابی مستقیم, بازاریابی
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم فروردین 1392ساعت 19:38  توسط spow  | 

مکانیزمهای ماشین های CNC

مكانيزم های حركتی و انتقال حركت در ماشين های ابزار CNC

اجزا حركتی ماشينهای NC برای بدست آوردن و تامين دقت و صحت بالای توليد طراحی خاصی دارند كه در ادامه به آنها می پردازم.

اسپيندل ماشين

اين قسمت از ماشين تحت دو بار عمودی و محوری قرار دارد كه بار عمودی باعث ايجاد خمش در اسپيندل شده و نتيجه ايجاد چتر و پرداخت كاری ضعيف و كاهش دقت ابعادی است.

برای دریافت متن کامل مکانیزمهای ماشین های CNC به صورت اسلایدهای پاورپوینت به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: مکانیزمهای ماشین های CNC, ماشین کاری, مکانیزم, اسپیندل, دانلود جزوه ومقاله مهندسی مکانیک
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم فروردین 1392ساعت 14:15  توسط spow  | 

دانلود جزوه اموزشی قالب های تزریق


فهرست مطالب
  

تکنیک های قالب سازی
                                                          
ریخته گری                                                                                           

فرایند ریخته گری                                                                                

ریخته گری در ماسه                                                                            

ریخته گری دقیق-ریخته گری در سرامیک
                                        
پاشش فلز                                                                                            

روکش کاری الکترولیتی                                                                    

سنبه زنی                                                                                            

ماشینکاری و عملیات براده برداری
                                                 
عملیات سطحی                                                                                   

سنگ زنی و پولیش                                                                            

پرداخت ارتعاشی                                                                                

سند بلاست                                                                                         

لپینگ فشاری                                                                                      

پرداخت الکتروشیمیایی                                                                   

پرداخت با تخلیه الکتریکی                                                                

ادغام طراحی کامپیوتری و برنامه نویسی
                                     
فرایند ساخت با تخلیه الکتریکی
                                                      
ماشینکاری با تخلیه الکتریکی
                                                         
وایرکات                                                                                             

ماشینکاری الکتروشیمیایی                                                          

براده برداری شیمیایی – اچ کردن
                                                  
سطوحی که عملیات اسپارک یا انحلال شیمیایی اچ شده اند
         
قالب برای قطعات تو خالی با شکل دلخواه
                                     
فرایند استریو-پلانوگرافی 

روش قالبگیری تزریقی باید پاسخگوی درخواست روزافزون محصولاتی با کیفیت بالا و در عین حال با قیمت مناسب باشد . دسترسی به این هدف در صورتی ممکن است که قالبگیری کنترل کافی بر فرآیند قالبگیری داشته و همچنین شکل قطعه ، متناسب با مشخصات ماده قالبگیری و روش تغییر شکل آن باشد و همچنین باید ساخت قالبی که در تولید مجدد محصول ، صحت ابعادی و کیفیت سطحی را حفظ کند ممکن باشد . بنابراین ساخت قالبهای تزریق باید با بالاترین دقت انجام شود . از این قالبها انتظار می رود در حالیکه در فرآیند قالبگیری تحت بار شدید قرار می گیرند به صورت مکرر و قابل اطمینان قطعه تولید کنند و همچنین به دلیل هزینه زیاد ساخت این قالبها ، عمر مفید آنها ، باید زیاد باشد . عمر مفید قالب و کارآیی آن علاوه بر طراحی اولیه و نگهداری در حین تولید به عواملی مانند جنس ، عملیات حرارتی و ماشینکاری آن بستگی دارد .

برای دانلود جزوه اموزشی قالب های تزریق به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: دانلود جزوه اموزشی قالب های تزریق, دانلود جزوات و مقالات مهندسی مکانیک, قالب تزریق ریخته گری روکش کاری الکترولیتی, ماشینکاری الکتروشیمیایی وایرکات عملیات اسپارک, دانلود کتاب جزوه مقاله پروژه
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم فروردین 1392ساعت 13:57  توسط spow  | 

اشنایی با انواع چرخ دنده

چرخ‌دنده

چرخ‌دنده وسیله‌ای است برای انتقال گشتاور که به کمک آن می‌توان مقدار گشتاور و یا سرعت دورانی را کاهش یا افزایش داد. همچنین به کمک چرخ دنده ها می‌توان جهت حرکت را تغییر داد.
ساختار
داخلی‌ترین قسمت چرخ‌دنده توپی Hub می‌باشد که به محور محرک متصل می‌باشد. در بیرون این قسمت جان چرخ‌دنده Web قرار گرفته است. بیرونی‌ترین قسمت در جهت شعاعی، محیط چرخ‌دنده Rim می‌باشد که دندانه‌های چرخ‌دنده در این قسمت قرار می‌گیرند. این بخش از چرخ‌دنده منبع اصلی ایجاد صدا می‌باشد.

مهمترین اصطلاحاتی که در طراحی چرخ‌دنده بکار می‌روند عبارتند از:

دایره گام Pitch Circle: دایره‌ای فرضی که تمامی‌محاسبات بر اساس آن انجام می‌گیرد. دایره گام دو چرخ‌دنده درگیر بر هم مماس می‌باشند.

گام محیطی Circular Pitch: طول کمانی از دایره گام که بین دو نقطه متناظر از دو دندانه مجاور قرار گرفته است.

ارتفاع سر دنده Addendum: فاصله بین بالای دندانه Top Land تا دایره گام.

ارتفاع ته دنده Dedendum: فاصله بین ته دندانه Bottom Land تا دایره گام.

لقی محیطی Backlash: مقداری که فضای خالی بین دو دندانه یک چرخ‌دنده از ضخامت دندانه‌های چرخ‌دنده درگیر با آن در امتداد دایره گام بیشتر است.

چرخ‌دنده‌ها بر اساس وضعیت قرارگیری محورهای دو چرخ‌دنده درگیر نسبت به هم به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند:

چرخ‌دنده‌های با محورهای موازی
چرخ‌دنده‌های با محورهای غیرموازی
معرفی چرخدنده ها با محورهای موازیبرای دانلود مقاله اشنایی عمومی با انواع چرخ دنده ها به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: چرخ‌دنده اشنایی با انواع چرخ دنده, چرخدنده و گیربکس, دایره گام و گام محیطی, چرخ دنده ساده چرخدنده حلزونی, چرخ‌دنده‌های با محورهای موازی چرخ‌دنده‌های با محور
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم فروردین 1392ساعت 13:45  توسط spow  | 

سینما پارادیزو قسمت هفتم نقد فیلم بینوایان Les Misérables محصول 2012

ساخت فیلم بینوایان توسط تام هوپر که علاقمند به روایت وبازگویی اتفاقات تاریخی از دید خاص میباشد اتفاقی در نوع خود جالب است.

یک کارگردان وفادار به سنت های سینمای انگلیس و تفکرات بریتانیایی که با ساخت فیلم سخنرانی پادشاه به شهرت رسید راوی یکی از مهمترین اتفاقات تاریخ معاصر هست.

اتفاقی که هرچند بر همه دنیای نوین اثر گذاشته ولی مسئله ذاتا فرانسویست ومهمترین نکته این فیلم ومهمترین ضعف ان همان روایت انگلیسی از تاریخ فرانسه هست.

ویکتور هوگو به عنوان یک نویسنده وروشنفکر ونیز مبارزی که در بطن تحولات انقلاب فرانسه قرار داشته با دستمایه قرار دادن چندین داستان همزمان از موضوعات رمانتیک،تراژدیک ودرام داستانی از مبارزات مردم فرانسه خلق کرده تا انقلاب توده ها برای رسیدن به لیبرتی را جاودانه سازد.

داستان بینوایان ویکتور هوگو داستانی بسیار ارزشمند وروایتی معتبر از مبارزات مردمیست که برای رسیدن به ازادی وفراهم کردن زمینه جمهوری اولین انقلاب کلاسیک را رقم زده وبه تنهایی تمامی اتفاقات انقلابهای بعدی را یک جا تجربه کردند.

فیلم درام وموزیکال هوپر بسیار زیبا ساخته شده وریتم واهنگ بسیار مناسبی هم دارد ولی انگار از همان ابتدا باور داریم با یک نسخه جعلی روبرو هستیم!

شروع فیلم ونمایش پرچم غرق شده فرانسه که هرکدام از رنگ های ان معرف یک مفهوم ناب متاثر از همان انقلاب فرانسه هست (آبی: آزادی، سفید: تساوی و قرمز: برادری) اولین وشاید بزرگترین دهن کجی هوپر به فرانسه به عنوان کشوری که همواره انگلیسی ها در حال تمسخرشان هستند و تاریخ سیاسی هست.

پرچمی سوراخ سوراخ و در حال غرق شدن که اگر با دیده اغماض بنگریم راوی انارشیسم اجتماعی در اغاز فیلم و تلاطم شدید جامعه در زمان روایت تاریخ هست.نحوه اجرای دیالوگ ها که به صورت ریتمیک وبا شعر ادا میشوند تا تم موزیکال فیلم را تکمیل کنند کاری ستودنی از هوپر هست و کلاسه بندی فضای کار انصافا از نظر رنگ ودکور ولباس فقط میتونه شامل یک کلمه باشه: عالی
اما هوپر بازهم دسته گل به اب داده وفیلمی که براحتی میتونست تبدیل به یکی از شاهکارهای تاریخ سینما بشه رو بشدت تنزل داده.
در دنیای ادبیات از لحاظ غنای ریتم و قدرت شعر زبان فرانسه قویترین زبان موجود هست وهوپر بسادگی میتونست کل دیالوگ های فیلم رو مثل هانکه با زبان فرانسه انجام بده که هم فضای داستانی بینوایان هوگو شبیه سازی بشه هم فرانسه واقعی تر به نظر بیاد.
نظر شخصی من اینه که من تو طول زمان تماشای فیلم احساس میکردم این بینوایان رو چارلز دیکنز نوشته نه ویکتور هوگو وداستان داره تو لندن اتفاق میافته!!. نگاهتان به پايين باشه ، نگاهتان به پايين باشه

. باهاشون چشم تو چشم نشو

. نگاهتان به پايين باشه ، نگاهتان به پايين باشه

. تا وقتي بميريم در همينجا خواهيم بود

. . نه خدا به دادِمان ميرسه

. تنها جهنمُ پيش رومون داريم . .

. نگاهتان به پايين باشه ، نگاهتان به پايين باشه

. هنوز بيست سال در پيش رو داريم

. . من هيچ کارِ خطايي نکردم

! يا مسيح ، صداي منو بشنو . .

. نگاهتان به پايين باشه ، نگاهتان به پايين باشه

. حضرت مسيح اهميتي به ما نميده

. . ميدونم منتظرم خواهد بود

. ميدونم باهام روراست خواهد بود . .

. نگاهتون به پايين باشه ، نگاهتون به پايين باشه

. اونها همگي شماهارو به باد فراموشي سپردند

. . وقتي آزاد شوم ، هرگز من را نخواهيد ديد

! تا ابد خواهم رفت . .

. نگاهتان به پايين باشه ، نگاهتان به پايين باشه

. هميشه تا آخر عُمر برده خواهيد بود

. نگاهتان به پايين باشه ، نگاهتان به پايين باشه

. اينجا گورِ شما خواهد بود
شعر سکانس های ابتدایی فیلم وضرباهنگ ونماها بخوبی برای تاثیرگذاری اولیه مناسب بودندتا دو شخصیت اصلی فیلم هم معرفی بشن
هوپر درمتن داستان هم بیش از اندازه دست برده والبته منعی هم نمیشه در این مورد داشت جزاینکه وقتی فقط ابتدا وانتهای داستان با متن اصلی همخوانی دارن انتظار داریم کارگردان به اصول ومفاهیم روایت شده پایبند باشه وحداقل تفسیر خودش رو ارائه بده نه اینکه کتابی که مملو از مفاهیم ازادیخواهانه و انقلابی وسیاسی هست رو به سطح یک داستان عشقی تنزل بده(شاید دلیلش عشق وافر انگلیسی ها به سیستم پادشاهیشون باشه)
برای اغلب ما که حس نوستالژیکی نسبت به ژان والژان ، کوزت ، فانتین ، تناردیه ها وبازرس ژاور داریم انتخاب وچینش کاراکترها کمی عجیب هست
من تا انتهای فیلم نتونستم با شخصیت بازرس ژاور علیرغم اجرای فوق العاده راسل کرو کنار بیام وشاید به دلیل خاطراتم از این کتاب وداستان انتظار یک بازرس لاغر وقدبلند رو داشتم تا یک بازرس شبیه مشتزنا!هیو جکمن واقعا استادانه نقش ژان والژان رو ایفا کرده وتطبیقش با نقش و فرو رفتنش در هویت ژان والژان بسیار زیبا کارشده وانصافا یکی از نقاط قوت فیلم همین کاراکتر هست.
به هرحال شاید هوپر فقط سعی کرده روایتی تئاتری از بینوایان رو به فیلم سینمایی تبدیل کنه ولی با توجه به حجم تبلیغات سنگینی که در مورد این فیلم شده بود انتظار اثر پرتری میرفت که به نظرم نتایج نقدها ونظرسنجی ها هم نشانگر ضعف روایت داستانی و کارگردانی اثر بوده است.اما یکی از نقاط قوت این فیلم روایت های احساسی در کل داستان بود که تم اصلی فیلم رو تشکیل میداد وانصافا بخوبی به این مسائل پرداخته شده بود.
حضور گربه همسایه هوپر در نقش لاوروش هم انتقادهایی رو به همراه داشت که بازهم شک رو درمورد نحوه ساخت وچرایی اون بیدار میکنه!
اپونین یکی از بهترین پردازش های هوپر در فیلم بینوایان بود که به نظرم هم در ایفای نقش وهم بالابردن تم احساسی فیلم بسیار عالی بازی کرده است.ودر نهایت همه مسائل اجتماعی توسط عده ای بهره برداری میشود ومهمترین انها انقلاب ها میباشند!
تصویر بالا به تنهایی گویای خیلی از مسایل هست که هوپر هم به تاسی از متن کتاب سعی در پررنگتر کردن انها داشته است.
هرچند فیلم بینوایان اشکالاتی بسیار جدی دارد ولی نمیتوان از تفاوت های شگرف ان در عرضه فیلمی متفاوت با جریان روز بی تفاوت گذشت.
اجرای موزیکال یک درام تاریخی ونقلی از بزرگترین انقلاب تاریخ کار جالبی تام هوپر بوده که باعث میشود تا حتما این فیلم را ببینیم علیرغم همه چالشهای ریز ودرشت ان!


برچسب‌ها: سینما پارادیزو قسمت هفتم نقد فیلم بینوایان Les Mis, نقد فیلم بینوایان, نقد فیلم بینوایان Les Misérables, نقد فیلم, نقد فیلم های اسکار 2012
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم فروردین 1392ساعت 2:11  توسط spow  | 

سینما پارادیزو قسمت ششم نقد فیلم توت فرنگی های وحشی برگمان

نقد فیلم توت فرنگی های وحشی Wild Strawberries  (به سوئدی: Smultronstället) محصول 1957 ساخته اینگمار برگمان

توت فرنگی های وحشی ترسیم گر ترس تنهایی

صحبت کردن در مورد اینگمار برگمان یکی از شاخصه های سینما واز بزرگترین وتاثیرگذارترین اشخاص در تاریخ سینما سواد وتجربه ای وافر ودرکی کامل از سینمای خاص برگمان را طلب میکند. مردی که سینما وام دار اندیشه ها وکارهای اوست ونقش بستن تصویر او بر روی کرون سوئد به تنهایی مبین بزرگی او واندیشه های خارق العاده اوست.

اما نوشتن نقد درمورد کارهای چنین افرادی صرفا به دلیل علاقه به اثار فاخر سینما ومعرفی شاهکارهای سینمایی است وبس

داستان فیلم توت فرنگی های وحشی که اغلب منتقدین ان رابه عنوان مهمترین اثر برگمان توصیف میکنند داستان زندگی 24 ساعته مردی به نام پروفسور بورگ با بازی به یاد ماندنی ویکتور شوستروم بازیگر شاخص سینمای سوئد دراخرین حضور سینمایی اش را روایت میکند که قرار است به مناسبت پنجاه سال تداوم کار مفید در زمینه پزشکی وخدمت به اجتماع بعد از فراغت از تحصیل (پنجاهمین سال فارغ التحصیلی دکتر بورگ از دانشگاه) جایزه دکترای افتخاری دریافت نماید.در ابتدای فیلم دکتر بورگ را درحال نوشتن بیوگرافی اش میبینیم در حالی که سگی زیر پای او دراز کشیده وهمزمان با صحبت های دکتر بورگ درباره خودش برگمان اولین طعنه را به انسان مدرن میزند!
جای خالی انسانهارا در پیرامونمان حیوانات یا تکنولوژی پر میکنند در حالی که نه ظرفیت های انسانی را دارند ونه قابلیت های ان را و همچون مخدره فقط باعث فراموشی گذرا وموقت میشوند.

در ادامه دکتر بورگ از رویایی که در نخستین ساعات روز دریافت جایزه دکترای افتخاری اش دیده بود صحبت میکند وما دکتر بورگ را در یک تنهایی محض در حالی که همه جا خالی از ادمها شده است وساعت ها عقربه ای ندارند وسکوت محض حکمفرماست میبینیم. تنها ادمی که دکتر بورگ مشاهده میکند صورتی ندارد و  به محض لمس شدن توسط او تبدیل به اب شده وجاری میشود وبرگمان به زیبایی ترسهای انسانی ، ترس از مرگ وترس از تنهایی را به تصویر کشیده است.
کالسکه حامل تابوت که بدون اسب سوار هست وبه تیرک چراغ برق گیر میکند وبا کنده شدن چرخش به راهش ادامه میدهد ولی تابوتی را برجای میگذارد نمادپردازی قوی برگمان برای تصویرسازی از ایده های فکریش هست.
چرخ همیشه نماد زمان بوده وشکسته شدن چرخ حکایت زیبایی از گذر از مراحل میانسالی انسانهارا به تصویر میکشد.
دکتر بورگ وقتی در تابوت را باز میکند وبا جنازه خودش روبرو میشود!
این ترس ، ترس مشترک همه ادمهایی است که پای به دنیای پیری میگذارند وتنهایی و خاطرات فصل مشترک همه انها میگرددو بزرگترین چالششان مرگ وزنده ماندن حتی برای لحظاتی افزونتر هست(البته ترس از مرگ بزرگترین پارادوکس همه انسانهاست ولی این حس در دوران پیری قویتر وقویتر میشود!)

در ادامه بحثی که بین دکتر بورگ ومیس اگدال خدمتکار دکتر بورگ برای سفر با ماشین شخصی صورت میگیرد اشاره ای کامل به خاصیت های اخلاقی این دوره سنی است.
دمدمی مزاج، غرغرو و در پی حکمرانی بلافصل گفتار واعمال بر اطرافیان بودن خاصیت همه ادمهای پا به سنن گذاشته ای است که تقریبا بلا استثنا همه ما انهارا به تجربه دریافته ایم.

در ادامه برگمان با ورود کاراکترهای مختلف سعی بر تفسیر تنهایی انسانها دارد وبا ورود همزمان به دنیای خاطرات دکتر بورگ وروایت موازی ان با زندگی واقعی واتفاقات پیرامون سفر دکتر بورگ به محل دریافت جایزه بخوبی موفق به انجام این مهم میشود.

ماریانه با بازی زیبای اینگرید تولین تنها عروس دکتر بورگ که مهمان انهاست ، همسفر دکتر میشود وروابط پدرشوهر-عروس کاملا خشک ومملو از نیش و کنایه در مورد روابط وارتباطشان با هم است.

تحت تاثیر رویاها وترسها دکتر بورگ ماریانه را به اقامتگاه تابستانی شان میبرد وانجا غرق در خاطرات خود میشود...از عشقش به دخترعموی خود سارا پرده برمیدارد که بعدها میفهمیم این عشق عقیم مانده وسارا با کسی که از او نفرت داشت ازدواج میکند وصاحب بچه میشود.
از شلوغی خانواده قدیمی حکایت میکند وکانون به ظاهر گرمی که مهمترین خاصیتش زدودن تنهایی است!


خروج دکتر بورگ از خاطراتش با ورود دختری به نام سارا که به همراه دو دوستش عازم سفر به ایتالیا هستند همزمان میشود واین سه نفر نیز همراه وهمسفر دکتر بورگ وعروسش میشوند.

تقریبا فصل مشترک تمامی کارهای برگمان دو مقوله مذهب (با تاکید بر کشیش و کلیسا که به وضوح ردپای کودکی برگمان در ان دیده میشود) وموسیقی خاص کارهای برگمان هست موسیقی الهام گرفته از طبیعت که بالاترین تبلور ان در فیلم نور زمستانی دیده میشود کاری که بدون موسیقی متن هست وموسیقی متن ان نوع نورپردازی وصدای طبیعت است!

در اینجا هم سارا بین دو دوست یکی خواستار کشیش شدن ودیگری در طلب طبابت گرفتار است وکنایه های برگمان دوباره تصویر سازی از منویات ذهنیش در مورد کودکی خویش است.

مکالمه اغازین بین سارا ودکتر بورگ با نام کوچک ایزاک(اسحاق) اشاره ای نمادین به ایات عهد قدیم وداستان مادر وفرزند یعنی سارا و اسحاق دارد وداستان تولد اسحاق نیای یهود!
تصویرسازی مذهب در اثار برگمان واقعا فوق العاده هست واگر کسی در جستجوی کسی است که تفسیر تندتری از دین روایت کند باید به سینمای پازولینی مراجعه کند.
برگمان در زندگینامه‌اش می‌نویسد :زمانی که پدرم روی منبر مشغول وضع خطابه بود من به جهان رمزآمیز کلیسا و قوس‌های نرم، دیوارهای ضخیم، بوی جاودانگی و نور رنگین خورشید که در چمنزارهای نقاشی‌های قرون وسطایی می‌لرزید و اشکال منحنی روی سقف‌ها و دیوارها علاقمند شده بودم. آن‌جا هر چیزی که تخیل یک نفر می‌تواند آرزو کند وجود دارد –فرشتگان، قدیسین، اژدهاها، پیامبران، شیاطین و انسان‌ها.

پازولینی در گفتگویی درباره سکانس اول فیلم که در موردش نوشتیم گفته : این سکانس استادانه ترین سکانسیه که در مورد رویا ساخته شده

در ادامه سفر به خاطر بی احتیاطی زوجی که از روبرو می ایند خطر تصادفی پیش می اید که با چپ شدن ماشین ان زوج تمام میشود و اینجا ودر ادامه که ان زوج همسفرشان میشود برگمان به انتقاد از روابط رو به گسست خانوادگی میپردازد واینکه علیرغم حصول مفاهیم حقوقی در مورد زنان و خانواده روابط عاطفی وپیوندهای احساسی کمرنگ شده اند وکل جامعه متاثر از این مسئله هست.

برخورد با کارگران پمپ بنزین و تاثیر عاطفی انها بر دکتر بورگ وشدت تاثیر مثبت این مسئله که باعث میشود تم منفی رویاها بالانس شده ودکتر از احساس یاس کمی دور شود با ملاقات مادر دکتر که هنوز زنده وسرحال است ونقل خاطراتی از کودکی وروایت تنهایی منحصر به فردش از خلاقانه ترین تصویرسازی های ترس هست ولی طبق معمول در سطحی از رفاه که اغلب افراد جامعه قادر به درک مستقیم شرایط ان نیستند هرچند در احساسات و تاثیرات مسئله مشترک باشند.
ساعت بدون عقربه ای که مادر دکتر بورگ نشان میدهد بازهم دکتر را به ورطه ترس بازمیگرداند ودرادامه در رویای طولانی ای که درماشین میگذراند ترسها پررنگ تر واثرگذارتر میشوند.
ترس برباد رفتن همه تلاشهای کاری...ترس ناشی از ازدست دادن خانواده وهمسرش که شکلی روانپریشانه به خود گرفته وترس از کارافتادگی که دران دکتر نمیتواند ببیند یا حس کند یا تشخیص دهد.

شاید جالبترین دیالوگی که در فیلم من دیدم دیالوگ بین امتحان گیرنده و دکتر بورگ هنگام دیدن رویای همسر فوت شده دکتر باشه :

دکتر بورگ : مجازات من چیه؟
ممتحن : مجازات؟ نمیدونم همون مجازات معمولی!
دکتر بورگ : معمولی؟
ممتحن : بله ! همون تحمل تنهایی
دکتر بورگ : تحمل تنهایی! هیچ گذشتی هم در کار نیست؟
ممتحن : اینو از من نخواید. اطلاعی در این باره ندارم...

وبعد از بیدارشدن از این کابوس مکالمه بین دکتر بورگ وعروسش فروپاشی کابوسهای دکتر بورگ هست حسی که امید را زنده میکند وسمت وسویی به پریشانی فکری اش میدهد.
فهم این مسئله که چقدر از پسر خود که با ایده پوچگرایانه به زندگی ادامه میدهد دور شده وحس تولد یک کودک که عروسش سران با پسرش در جنگ است.

همه اتفاقات بعدی با زنده شدن امید در درون دکتر بورگ حکایت از کمرنگ شدن ترسها دارد...امید به داشتن نوه ...سرزندگی وجوانی حاصل از معاشرت با سه جوان سرزنده ... دریافت جایزه دکترای افتخاری و اشتی کردنش با میس اگدال

فیلم توت فرنگی های وحشی اینگمار برگمان (جایی خواندم ترجمه اشتباهی شده واصل ان محل رویش توت فرنگی های وحشی است که کلی نماد واستعاره در بطن مفهوم اسم فیلم نهفته!) از تاثیرگذارترین کارهای برگمان بر همه کارهای سینمایی بعد از خود است
فیلمی به غایت زیبا ، ارام و مملو از حرف که پیشنهاد میکنم تماشای این شاهکار سینمایی را از دست ندهید.


برچسب‌ها: نقد فیلم توت فرنگی های وحشی Wild Strawberries 1957, نقد فیلم توت فرنگی های وح, نقد فیلم توت فرنگی های وحشی برگمان, فیلم توت فرنگی های وحشی اینگمار برگمان, توت فرنگی های وحشی
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم فروردین 1392ساعت 21:50  توسط spow  | 

مدیریت مخزن و اصول آن

خلاصه

اصولا مدیریت مخزن روشی برای به حداکثر رساندن بازیافت نهایی هیدروکربور مخزن با مخارج اقتصادی می باشد. کمپانی ها و متخصصین مختلف تعاریف متفاوتی از مدیریت مخزن را ارائه نموده اند ولی هیچ تعریفی که مورد قبول کلی در صنعت نفت باشد وجود ندارد. این مقاله مروری است بر اصول روشهای مدیریت مخزن.
مدیریت مخزن در جهت حداکثر کردن بازیافت نهایی می باشد. افراد مختلف در زمانهای مختلف تعاریف مختلفی از مخزن ارائه داده اند. برای توسعه مخزن در جهت رسیدن به و میزان عدم قطعیت از پارامترهای مشخص حد، باید تعریف جامعی از ارزش کننده ارزش (Value) مخزن داشت. روشهای مختلف مدیریت مخزن در زمانهای مختلف جهت بهینه سازی مخزن مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا تمرکز و تشکیلات عملیات مخزن در کوتاه و یا دراز مدت به همراه استراتژی های کلی برای مطالعه مخزن بررسی شده است.

برای دانلود مقاله مدیریت مخزن و اصول ان به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود کنید.


برای دانلود مقالات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:


لینک


برچسب‌ها: مدیریت مخزن و اصول آن, مهندسی شیمی, مهندسی نفت, دانلود مقالات مهندسی شیمی, دانلود مقالات مهندسی نفت
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم فروردین 1392ساعت 12:29  توسط spow  | 

استپر موتورها

موتور پله ای (Stepper Motor) یکی از انواع موتورهای الکتریکی است که حرکت آن کاملا دقیق و از پیش تعریف شده می باشد و با ارسال بیتهای 0 و 1به سیم پیچهای آن می توان آنرا حرکت داد.

ساختار موتور پله ای

این موتورعمومآ دارای چهار قطب میباشد که سیم پیچها بر روی این چهار قطب قرار می گیرند و شما با ارسال بیتهای 0و 1به این سیم پیچها در واقع میدان مغناطیسی ایجاد می کنید که این میدان باعث حرکت روتورمغناطیسی موجود در داخل موتور پله ای می شود. البته میبایست این سیم پیچها را به توالی 0 و 1 کرد و گرنه موتور مطابق میل شما نخواهد چرخید یکی از مشخصه های این موتور زاویه حرکت آن می باشد و هر موتوری زاویه حرکتی مخصوص به خودش را دارد. مثلآ اگر موتوری زاویه حرکتش 7درجه باشد، این موتور در هر بار که سیم پیچهایش حاوی ولتاژ می شوند 7 درجه در سمت حرکت عقربه- های ساعت یا خلاف جهت آن بسته به اینکه سیم پیچها با چه ترتیبی ولتاژ دار می شوند خو اهد چرخید.
این 7 درجه چرخش برای این موتور پله ای نمونه یک پله یا یک step محسوب می شود با این تعریف متوجه شدید که یک موتور پله ای در یک دور کامل ممکن است 100 تا 200 پله کمتر یا بیشتر بسته به نوع موتور حرکت داشته باشد. شما حتی می توانید یک موتور پله ای را به صورت نیم پله یعنی با نصف زاویه حرکت راه اندازی کنید. این موتورها به صورت میکرو پله نیز حرکت می کنند؛ در واقع منظور حرکت خیلی ریز و دقیق است. وقتیکه شما یک موتور پله ای را از نزدیک می بینید متوجه تعدادی سیم رنگی می شوید که از موتور پله ای بیرون آمده در واقع این سیم ها هر کدام به سر یک سیم پیج متصل هستند و یک سیم بین تمام سیم ها مشترک است.

متن کامل جزوه اموزشی استپرموتورها به صورت فایل پاورپوینت را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com
برچسب‌ها: استپر موتورها, Stepper Motor, موتور, کنترل, موتور الکتریکی
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم فروردین 1392ساعت 17:29  توسط spow  | 

نوروز نو شدن روز وروزگار ماست امید که در این تحول و گردش ایام سینه وافکار را از زنگارها بزداییم و با اندیشه ای نو در جستجوی ارام و ارامشمان باشیم.سالی دیگر به انتها رسید ودر کشاکش زمان وروزگار که کجمدارانه با ما تا میکند ودژخیم جهالت که لعاب بر چهره زشتی میپاشد ما نیز به اخرین روزهای زمستان رسیدیم.

همه امیدمان به غبارروبی از سیاهی مانده از سیرت الوده والاینده ایست که مدتهاست روح وجسممان را در چنگال میفشرد وضمن تبریک وشادباش فرارسیدن این خجسته روزها ارزوی سلامتی وشادکامی برای همه دوستان وهمراهان گرامی داریم.


روز گارتان شاد تنتان سلامت و اندیشه تان سبز و زاینده

فرارسیدن نوروز باستانی بر شما وخانواده محترمتان مبارکباد

با سبزترین ارزوها
بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک،

شاخه‌های شسته، باران‌خورده پاک،

آسمانِ آبی و ابر سپید،

برگ‌های سبز بید،

عطر نرگس، رقص باد،

نغمۀ شوق پرستوهای شاد

خلوتِ گرم کبوترهای مست

 

نرم‌نرمک می‌‌رسد اینک بهار

خوش به‌حالِ روزگار

 

خوش به‌حالِ چشمه‌ها و دشت‌ها

خوش به‌حالِ دانه‌ها و سبزه‌ها

خوش به‌حالِ غنچه‌های نیمه‌باز

خوش به‌حالِ دختر میخک که می‌خندد به ناز

 

خوش به‌حالِ جام لبریز از شراب

خوش به‌حالِ آفتاب

 

ای دلِ من، گرچه در این روزگار

جامۀ رنگین نمی‌پوشی به کام

بادۀ رنگین نمی‌بینی به‌ جام

نُقل و سبزه در میان سفره نیست

جامت از آن می که می‌باید تُهی‌ست

ای دریغ از تو اگر چون گُل نرقصی با نسیم

ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب

ای‌ دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار

 

گر نکوبی شیشۀ غم را به سنگ

هفت‌رنگش می‌شود هفتاد رنگ

برچسب‌ها: تبریک عید, تبریک نوروز 1392, تبریک عید نوروز 1392, سال نو مبارک, عیدتان مبارک
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اسفند 1391ساعت 13:33  توسط spow  | 

دانلود انیمیشن عملیات تقویت فشار گاز ارسالی توسط اقای مهندس محمد بوشهری

برای دانلود انیمیشن اموزشی عملیات تقویت فشار گاز به لینک انتهای مطلب مراجعه فرمایید.

ایستگاههای تقویت فشار گاز با هدف جمع‎آوری و فرآوری گازهای همراه نفت و انتقال آن به تأسیسات مصرف كننده در پایین دست، طراحی و تأسیس شده‎اند.  افزایش فشار گازهای همراه كه در واحد بهره‎برداری از نفت جدا شده‎اند، در عملیات تراكم به وسیله كمپرسورهای موجود در ایستگاههای تقویت فشارگاز انجام می‎گیرد.  فشار گاز خروجی از این ایستگاهها با توجه به فاصله شبكه خطوط انتقال گاز تا كارخانجات گاز و گازمایع محاسبه و اعمال می‎گردد. تعداد مراحل تراكم وابسته به تعداد مراحل تفكیك و تثبیت نفت در واحدهای بهره‎برداری است كه مایعات هیدروكربنی تشكیل شده ضمن عملیات تراكم بین مراحل، توسط ظروف مایع‎گیر جدا می‎گردد. نهایتاً گاز و مایعات گازی خروجی از آخرین ظرف مایع‎گیر (K.O.V) توسط دو خط لوله مجزا از این ایستگاهها خارج و بخش عمده‎ای از آن پس از انجام عملیات مایع‎گیری در كارخانجات گاز و گازمایع برای تامین خوراك كارخانه پتروشیمی بندرامام ارسال می‎شود.  اگر گاز خروجی از ایستگاههای تقویت فشار حاوی تركیبات گوگردی بوده و(اصطلاحاً ترش باشد) ، با استفاده از تركیبات شیمیائی خاص (بعضا دی‎اتانول آمین DEA و یا سایر تركیبات مشابه) میزان تركیبات گوگرد (H2S) موجود در گاز را تا حد استاندارد پایین می‎آورند.  این كار قبل از انجام فرآیند مایع‎گیری (مایعات هیدروكربنی – گاز مایع) در كارخانجات گاز و گازمایع صورت می‎پذیرد. اگر تأسیسات پایین دست (دریافت كننده) به هر دلیلی توانایی دریافت گاز خروجی ایستگاههای تقویت فشار را نداشته باشند و یا به دلیل پدید آمدن اشكالی در عملیات ایستگاهها، جمع‎آوری و تراكم گاز امكان‎پذیر نباشد، تمامی و یا بخشی از گازهای ورودی به ایستگاههای تقویت فشار در مشعل‎های مجاور این تأسیسات سوزانده خواهند شد.از آنجا كه تركیبات گوگردی بسیار سمی و خورنده است، به منظور حفظ سلامت كاركنان و بهره‎گیری مستمر و مفید از این تأسیسات، استفاده از مواد ضد خوردگی و اعمال تمامی استانداردهای فنی و ایمنی، به ویژه در ایستگاههایی كه گاز عملیاتی آن دارای تركیبات گوگردی است بسیار ضروری است. تامین بخش از گاز مصرفی شهری از طریق ارسال گاز به شركت ملی گاز و تأمین سوخت مصرفی تأسیسات نفتی و بعضی از نیروگاهها از دیگر موارد مصرفی گاز خروجی ایستگاههای تقویت فشار می‎باشد.

دانلود انیمیشن عملیات تقویت فشار گاز

ارسالی توسط اقای مهندس محمد بوشهری

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com

----------------

در صورتی که سایر دوستان علاقمند به همکاری وانتشار مطالبشان (به اسم خودشان) در وبلاگ باشند لطفا فایل را به ایمیلی که در سمت چپ قرار دارد بفرستید وحتما ذکر نمایید جهت درج در وبلاگ

موفق باشیم


برچسب‌ها: دانلود انیمیشن عملیات تقویت فشار گاز, عملیات تقویت فشار گاز, دانلود جزوات مهندسی شیمی, شرح فرایند, مهندسی شیمی
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اسفند 1391ساعت 13:5  توسط spow  | 

دانلود پایان نامه مهندسی مکانیک با عنوان :

تشریح و اصول کار توربین های گازی مورد استفاده در صنعت نفت ونیروگاه

Gas turbines description and principles of work used in the oil industry and power plant

نوشته اقای مهندس حامد مطلق که از طرف خود ایشون برای استفاده دوستان فرستاده شده و فایل کامل و203 صفحه ای پایان نامه رو برای استفاده دوستان اپلود کردیم که از لینک انتهایی میتونید دانلود کنید.

سرفصل های پایان نامه توربین های گازی به شرح زیر هست:

فصل اول : اشنایی با توربین های گازی Introduction to Gas turbine

فصل دوم : اجزای توربین گازی Gas turbine components

فصل سوم : عملکرد ترمودینامیکی توربین گازی Thermodynamic performance of Gas Turbine

فصل چهارم : روش های افزایش قدرت و راندمان Methods of increasing power and efficiency

فصل پنجم : کاربرد توربین گازی Gas turbine applications

برای دانلود پایان نامه مهندسی مکانیک با عنوان : تشریح و اصول کار توربین های گازی مورد استفاده در صنعت نفت ونیروگاه نوشته اقای مهندس حامد مطلق به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com

با ارزوی موفقیت وکامیابی برای اقای حامد مطلق وهمه دوستان عزیز

------------------------

در صورتی که سایر دوستان علاقمند به همکاری وانتشار مطالبشان (به اسم خودشان) در وبلاگ باشند لطفا فایل را به ایمیلی که در سمت چپ قرار دارد بفرستید وحتما ذکر نمایید جهت درج در وبلاگ

موفق باشیم


برچسب‌ها: دانلود پایان نامه مهندسی مکانیک, تشریح و اصول کار توربین های گازی مورد استفاده در ص, توربین گاز, نیروگاه گازی, نیروگاه
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اسفند 1391ساعت 12:37  توسط spow  | 

اگهی استخدام سازمان سنجش

معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور براي تأمين نيروي انساني مورد نياز خود طبق مفاد قانون مديريت خدمات كشوري از محل مجوز شماره 43628/91/220 مورخ 2/12/91 تعداد 150 نفر از افراد واجد شرايط را از طريق برگزاري آزمون استخدامي توانمنديهاي عمومي و مصاحبه تخصصي و گزينش جهت خدمت در تهران به صورت رسمي به شرح ذيل استخدام مي نمايد.


رديف
عنوان رشته شغلي
تعداد مورد نياز
جنسيت
شرايط احراز
طبقه شغلي
مرد
زن
1
مهندسي مكانيك
4
*
 
دارا بودن مدرك تحصيلي ليسانس در رشته هاي تحصيلي مهندسي مكانيك (كليه گرايش ها)
4
2
مهندسي برق
4
*
 
دارا بودن مدرك تحصيلي ليسانس در رشته هاي تحصيلي مهندسي برق (كليه گرايش ها)
4
3
كارشناس تحليل گر سيستم
6
*
*
دارا بودن مدرك تحصيلي ليسانس يا فوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي مديريت فناوري اطلاعات ـ مهندسي كامپيوتر (نرم افزار، سخت افزار)
5-4
4
مهندس تاسيسات
2
*
 
دارا بودن مدرك تحصيلي ليسانس در رشته هاي تحصيلي مهندسي تأسيسات (كليه گرايش ها)
4
5
كارشناس برنامه ريزي
36
*
*
دارا بودن مدرك تحصيلي ليسانس و فوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي مهندسي كامپيوتر(نرم افزار، سخت افزار) ـ مهندسي عمران ـ مهندسي صنايع ـ مهندسي شيمي ـ مهندسي نفت ـ مهندسي كشاورزي ـ مهندسي مكانيك ـ مهندسي برق (قدرت) ـ عمران (كليه گرايشها) ـ برق (مخابرات)
5-4
6
كارشناس حقوقي
6
*
*
دارا بودن مدرك تحصيلي فوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي حقوق (كليه گرايش ها)
5
7
حسابدار
12
*
*
دارا بودن مدرك تحصيلي فوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي حسابداري
3
8
كارشناس امور اداري
9
*
*
دارا بودن مدرك تحصيلي فوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي مديريت دولتي ـ مديريت برنامه ريزي آموزشي ـ برنامه ريزي و تحليل سيستم ها
5
9
مهندسي راه و ساختمان
4
*
 
دارا بودن دانشنامه ليسانس يافوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي مهندسي عمران (كليه گرايش ها)
5-4
10
كارشناس برنامه ريزي و بودجه كشوري
117
*
 
دارا بودن مدرك تحصيلي فوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي اقتصاد(كليه گرايش ها) ـ مهندسي صنايع ـ برنامه ريزي و تحليل سيستم ها ـ مهندسي عمران (كليه گرايش ها) ـ MBA ـ روابط بين الملل ـ مديريت (كليه گرايش ها) ـ برنامه ريزي شهري و منطقه اي ـ مهندسي كشاورزي (آبياري) ـ IT ـ GIS ـ جغرافيا (روستايي و برنامه ريزي شهري) ـ آمار كاربردي ـ مديريت آموزش عالي ـ علوم اجتماعي (كليه گرايش ها) ـ علوم سياسي (كليه گرايش ها) ـ حقوق (كليه گرايش ها) ـ روانشناسي (اجتماعي) ـ حسابداري ـ علوم تربيتي ـ جهانگردي ـ كامپيوتر (سخت افزار، نرم آفزار)
5
تذكر: از تعداد كل مجوزهاي استخدامي 25% براي استخدام ايثارگراني كه از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران انقلاب اسلامي معرفي مي گردند اختصاص خواهد يافت.

شرايط عمومي استخدام
1-التزام به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.
2-تدين به دين مبين اسلام يا يكي از اديان رسمي كشور مصرح در قانون اساسي.
3-داشتن تابعيت ايران.
4-انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانوني براي برادران.
5-عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر.
6-نداشتن سابقه محكوميت جزايي مؤثر.
7-دارا بودن مدرك تحصيلي كارشناسي و بالاتر در رشته هاي تحصيلي مندرج در جدول شرايط احراز آگهي. ضمناً تاريخ فراغت از تحصيل كليه متقاضيان شركت در آزمون مي بايست قبل از تاريخ انتشار آگهي باشد. (به مدارك تحصيلي معادل ترتيب اثر داده نمي شود)
8-دارا بودن سلامت جسمي و رواني و توانايي براي انجام كار كه استخدام مي شوند.
9-داوطلبين استخدام نبايد از مستخدمين رسمي، ثابت و پيماني يا بازخريد خدمت شده دستگاههاي دولتي باشند.
 
شرايط اختصاصي استخدام
1- داشتن حداقل سن 20 سال و حداكثر 30 سال تمام تا آخرين روز مهلت ارسال مدارك مي باشد.
2- رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان، آزادگان و همسران شهدا، جانبازان و آزادگان، فرزندان شاهد و جانباز و آزاده از شرط حداكثر سن معاف هستند.
3- داوطلباني كه به صورت غيررسمي و تمام وقت در معاونت  برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور به خدمت اشتغال داشته اند ميزان مدت خدمت غير رسمي آنها به حداكثر سن اضافه مي شود.
4- مدت زمان خدمت سربازي برادران به حداكثر سن آنان اضافه مي شود.
 
مدارك مورد نياز كه مي بايست از طريق اينترنت و بصورت الكترونيكي ارسال گردد.
1-تكميل برگ درخواست شغل (در سايت ارايه شده).
2-تصوير آخرين مدرك تحصيلي دانشگاهي، با فرمت JPG .
3-تصوير كارت ملي با فرمت JPG.
4-تصوير صفحه اول شناسنامه و در صورت توضيحات تصوير صفحه آخر، با فرمت JPG.
5-تصوير كارت پايان خدمت نظام وظيفه عمومي و يا معافيت قانوني دائم (ويژه برادران). تاريخ پايان خدمت يا معافيت بايد قبل از تاريخ آخرين مهلت ارسال مدارك باشد. با فرمت JPG.
6-پرداخت مبلغ 90.000 ريال بصورت اينترنتي و خريد کارت اعتباري (طبق دستورالعمل مندرج در نحوة ثبت نام).
7-عكس 4*3 جديد، با فرمت (DPI 75) JPG، حداكثر 160 كيلو بايت.
8-مدارك دال بر ايثارگري، معلوليت (معلولين عادي با ارايه گواهي از سازمان بهزيستي و حسب مورد از مراجع ذي ربط).
9-مدارك دال بر بومي بودن.

متقاضي شركت در آزمون مي بايست بعد از پايان ثبت نام الكترونيكي (اينترنتي) كد رهگيري خود را ياداشت نموده و تا پايان مراحل استخدام نزد خود نگهدارد. ضمناً "ورود مجدد به سايت و دريافت كارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتيجه آزمون فقط با استفاده از كد رهگيري امكان پذير خواهد بود."
 
نحوه ارسال مدارك و مهلت ثبت نام
1-ثبت نام از طريق اينترنت انجام خواهد شد. متقاضيان واجد شرايط مي بايست به سايت هاي  (www.sanjesh.org) و  (www.spac.ir) (بخش آزمون استخدامي) مراجعه و فرم ثبت نام را ازتاريخ21/12/1391 حداكثر تا تاريخ (28/12/1391) تكميل نمايند و نسبت به واريز مبلغ 90.000 ريال به صورت الكترونيكي و از طريق كارتهاي بانكي متصل به شبكه شتاب به عنوان حق شركت در آزمون هاي توانمندي عمومي داوطلبان استخدام اقدام نمايند. (ايثارگران از پرداخت 50% مبلغ مذكور و فرزندان شاهد از پرداخت هزينه ثبت نام معاف مي باشند.)
2-ثبت نام و پرداخت وجه به هيچ عنوان موجب ايجاد تعهد استخدامي براي دستگاه نمي گردد.
3-به مدارك ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد. ضمناً "وجوه پرداختي به هيچ وجه مسترد نمي شود."
4-درصورت نياز ميتوانيد باشماره هاي 33276216 و 33272216 تماس حاصل نمائيد.


توزيع كارت و محل برگزاري و نحوة اعلام نتايج آزمون:
-   كارت ورود به جلسه آزمون از طريق سايت هاي مذكور از تاريخ (27/1/92)  قابل دسترسي و دريافت مي باشد. زمان برگزاري آزمون 29/1/1392 و محل برگزاري آزمون در هنگام ارايه كارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.

-   نتايج آزمون بر اساس 3 برابر ظرفيت  متعاقبا از طريق پايگاه هاي اطلاع رساني مذكور اعلام خواهد شد.
 
مواد آزمون
 
الف) عمومي:
1-معارف اسلامي (30 سؤال - ضريب 1) 2- زبان و ادبيات فارسي و ادبيات اداري(30 سؤال - ضريب 1) 3- اطلاعات سياسي و اجتماعي و مباني قانوني (30 سؤال - ضريب 1)

ب) اختصاصي:
1-زبان انگليسي عمومي(20 سؤال - ضريب 2) 2- مهارتهاي عمومي فناوري اطلاعات (20 سؤال - ضريب 2) 3- آمار و رياضي مقدماتي (15 سؤال - ضريب 2) كه به تعداد (145) سئوال چهار گزينه اي طراحي خواهد شد (بدون اعمال نمره منفي)

تبصره: اقليت هاي ديني از پاسخگويي به سوالات معارف اسلامي معاف مي باشند و امتياز آن در ساير موارد امتحان توزيع مي شود.
 
تذكرات:
1- اولويت سهميه استخدامي به داوطلبان بومي تعلق دارد.
تبصره: داوطلبان بومي به افرادي اطلاق مي شود كه حداقل داراي يكي از ويژگي هاي زير باشند:
الف) محل تولد داوطلب استان تهران.
ب) حداقل دو مقطع تحصيلي از مقاطع تحصيلي (ابتدائي، راهنمائي و متوسطه) را در تهران طي كرده باشد. 
ج) فرزندان كاركنان نيروهاي مسلح در صورتيكه 3 سال از سنوات تحصيلي آنها (اعم از ابتدائي، راهنمايي و دبيرستان) در تهران بوده باشد، بومي تلقي مي شوند.

2- از كل مجوزهاي استخدامي 30 درصد آن براي استخدام ايثارگران اختصاص دارد كه (25 درصد) آن به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان (25 درصد و بالاتر) و فرزندان و همسران آزادگان بالاي يك سال اسارت معرفي شده از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران تخصيص مي يابد. لازم به ذكر است (25 درصد) سهميه ايثارگران بشرح فوق از سوي بنياد شهيد معرفي شده و جذب خواهند شد. جانبازان و آزادگان فاقد شغل و فرزند و همسران شهدا و جانبازان (25 درصد و بالاتر) و فرزندان و همسران آزادگان بالاي يك سال اسارت كه از سوي بنياد مذكور معرفي نشده اند مي توانند در اين آگهي ثبت نام نموده و در صورت عدم تكميل سهميه از باقي مانده سهميه اختصاصي بهره مند شوند.
1-2- پنج درصد باقي مانده از سي درصد سهميه استخدامي ايثارگران نيز به رزمندگان با سابقه 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زير 25 درصد و آزادگان زير يك سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دارد. مشمولين اين بند بر اساس آگهي استخدامي در آزمون شركت نموده و در بين خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ايثارگران در حد سهميه تعيين شده به ترتيب نمره كسب شده از بين ايثارگران واجد شرايط كه در زمان مقرر ثبت نام نموده اند، انجام خواهد شد.
2-2- استخدام مازاد بر 30 درصد سهميه ايثارگران از طريق رقابت با ساير داوطلبان واجد شرايط صورت خواهد گرفت.
2-3- ايثارگراني كه از بنياد شهيد و امور ايثارگران كارت شناسايي دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصوير آن نيازي به اخذ و ارائه گواهي از بنياد مذكور ندارند.
2-4- در گواهي خانواده جانبازان مي بايست جمله (عضو خانواده جانباز از كار افتاده كلي كه قادر به كار نمي باشند قيد گردد)، در غير اين صورت اين افراد نمي توانند از مزاياي مربوطه بهره مند گردند.

3- معلولين عادي به شرط كسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرايط مندرج در آگهي به ترتيب نمره مكتسبه از 3 % سهميه قانوني مربوطه برخوردار خواهند بود.

4- كسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمنديهاي عمومي صرفاً به منزله تأييد صلاحيت عمومي واختصاصي و تصحيح اوراق امتحان بوده و هيچگونه حق استخدامي ايجاد نمي كند و انتخاب داوطلبان بر اساس نمرات مصاحبه تخصصي و با رعايت اولويت هاي مقرر صورت مي پذيرد.

5- اولويت انتخاب داوطلبان در شرايط يكسان به ترتيب با شاغلين غير رسمي (معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور) خواهد بود.

6- به مدارك ارسالي توسط دانشجويان و دارندگان مدارك تحصيلي بالاتر و پايين تر از مقاطع تحصيلي اعلام شده در شرايط احراز مشاغل مذكور در آگهي و همچنين مدارك معادل (باستثناي دارندگان مدارك تحصيلي معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول شده اند و گواهي مبني بر امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر با ارزش علمي دارند) ترتيب اثر داده نخواهد شد.

7- مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي و يا ارسال مدارك به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، گزينش و جذب محرز شود كه داوطلب به اشتباه و يا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است از انجام مراحل بعدي محروم گرديده و در صورت صدور حكم استخدامي حكم مذكور لغو و بلااثر مي گردد.

8- اسامي پذيرفته شدگان پس از تأييد مراجع ذيصلاح از طريق سايت WWW.SPAC.IR به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.

9- داوطلبان استخدام بومي موظف به سپردن تعهد ده سال خدمت در معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور مي باشند.

10- داوطلبان نبايد از جمله افرادي باشند كه به موجب آراء مراجع قضايي و ذيصلاح از خدمت دولتي منع شده باشند.

11- شاغلين غير رسمي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي مي بايستي گواهي مبني بر اشتغال به كار به انضمام ميزان سابقه كار و تصوير آخرين قرارداد غير رسمي خود را به همراه ساير مدارك اسكن و به صورت الكترونيكي ارسال نمايند.

12- انتخاب نهايي پذيرفته شدگان پس از موفقيت در ازمون عمومي،اختصاصي، مصاحبه و طي مراحل گزينش صورت خواهد گرفت و تا قبل از صدور احكام استخدام رسمي آزمايشي حقي براي افراد ايجاد نخواهد شد.

برچسب‌ها: اگهی استخدام سازمان سنجش, اگهی استخدام, استخدام, استخدام سازمان سنجش, مدیریت
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم اسفند 1391ساعت 20:31  توسط spow  | 

تصویب حداقل دستمزد سال 92 کارگران

حداقل دستمزد سال 92 کارگران در پی تصویب افزایش 25 درصدی دستمزد در شورای عالی کار با 97 هزار و 425 تومان افزایش به 487 هزار و 125 تومان رسید.
در حالی که نشست سه‌جانبه‌ی نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دولت بر سر دستمزد سال 92 هم‌چنان ادامه دارد، افزایش 25 درصدی دستمزد کارگران در سال آینده تصویب شد.
این رقم در مقایسه با حداقل دستمزد تعیین شده در اسفند سال گذشته که 389 هزار و 700 تومان بود به 97 هزار و 425 تومان افزایش یافته است.
همچنین شورای عالی کار درباره حق مسکن، و بن نقدی تعیین کرد که این موارد برای سال 92 افزایشی نداشته باشند. بر این اساس میزان بن نقدی کارگری ۳۵ هزار تومان و حق مسکن ۱۰ هزار تومان مانند دستمزد سال 91 تعیین شد.
در این زمینه یک عضو شورای عالی کار از تصویب الزام کارفرمایان به پرداخت پایه سنواتی از ابتدای سال آینده و افزایش حق اولاد کارگران به 62 هزار تومان خبر داد.
محمد احمدی اظهار کرد: در جلسه‌ امروز شورای عالی کار مصوب شد تا کارفرمایان پایه سنواتی همه‌ کارگران قراردادی که یک سال سابقه‌ کار دارند را پرداخت کنند و از ابتدای سال آینده کارفرمایان مکلف به پرداخت پایه‌ سنواتی خواهند بود.
وی هم‌چنین از افزایش پایه سنوات روزانه به 300 تومان خبر داد و گفت: این رقم امسال 250 تومان تعیین شده بود که در جلسه‌ امروز شورای عالی کار به 300 تومان افزایش پیدا کرد.
احمدی با اشاره به تصویب افزایش 25 درصدی دستمزد کارگران برای سال آینده افزود: در بخش سایر سطوح مزدی 10 درصد افزایش به اضافه 1984 تومان به تصویب رسید.
این عضو شورای عالی کار در پاسخ به این پرسش که افزایش حق مسکن و بن کارگری در جلسه‌ امروز شورا به کجا رسید، گفت: متاسفانه کارفرمایان زیر بار افزایش حق مسکن نرفته‌اند. بن کارگری هم افزایش نیافت ولی حق اولاد که برای امسال 38 هزار و 970 تومان تعیین شده بود سال آینده افزایش یافته و به رقم 62 هزار تومان رسیده است.
وی هم‌چنین درباره‌ پیش‌بینی سبد کالا برای کارگران در کنار افزایش حداقل دستمزد گفت: این موضوع به نظر و مساعدت دولت و تامین منابع مالی آن بستگی دارد که امیدواریم سال آینده عملیاتی شود.
 افزایش 25 درصدی دستمزد در جلسه‌ امروز شورای عالی کار در شرایطی به تصویب رسید که طی هفته‌های گذشته مذاکرات متعددی میان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار و پیشنهادات مختلفی از جانب دو طرف ارائه شد اما سرانجام پرونده‌ دستمزد سال 92 کارگران با رقم حداقل 487 هزار و 125 تومان بسته شد و کارفرمایان و کارگران با افزایش 25 درصدی دستمزد به توافق رسیدند


برچسب‌ها: تصویب حداقل دستمزد سال 92 کارگران, حداقل دستمزد سال 92 کارگران, حداقل دستمزد, کارگر, حداقل دستمزد سال 92
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اسفند 1391ساعت 9:49  توسط spow  | 

دانلود جزوه درسی سيستم‌های اطلاعات مديريت MIS به صورت پاورپوینت در هشت فصل

سيستم‌های اطلاعات مديريت

دكتر وجه‌الله قرباني‌زاده

عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبايي

دانلود بخش اول.

دانلود بخش دوم.

دانلود بخش سوم.

دانلود بخش چهارم.

دانلود بخش پنجم.

دانلود بخش ششم.

دانلود بخش هفتم.

دانلود بخش هشتم.


برای دانلود جزوات بیشتر وشرکت در بحث ها به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود


برچسب‌ها: دانلود جزوه درسی سيستم‌های اطلاعات مديريت MIS, دانلود جزوه مدیریت, سیستم های اطلاعات مدیریت, سیستم اطلاعات مدیریت MIS, دانلود جزوه MIS
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اسفند 1391ساعت 23:6  توسط spow  | 

دانلود جزوه درسی محاسبات عددی

دانلود جزوه درسی دستنویس محاسبات عددی دکتر عزیزی

دانلود جزوه محاسبات عددی استاد محمود پری پور

فهرست
فصل اول: خطاها
فصل دوم: حل عددي دستگاه هاي معادلات خطي وغيرخطي
روشهاي مستقيم
روشهاي تکراري
فصل سوم: حل عددي معادله F (x)=0
  روش دو بخشي (تنصيف يا نصف کردن)
روش نابجايي
روش نيوتن
روش سکانت
حل دستگاه معادلات غير خطي
فصل چهارم: درونيابي وبرازش منحنی
درونيابی
برازش منحنی
فصل پنجم: محاسبه عددي مشتق و انتگرال
مشتق گيری عددی
روش نيوتن – کاتس: باز و بسته
روش گاوس
فصل ششم: حل عددي معادلات ديفرانسيل
روش تيلور
روش اويلر
روش رونگه‐ کوتا

جزوه فوق العاده خوبی هست از دست ندید!

دانلود یک جزوه خوب برای درس محاسبات عددی
این جزوه شامل شش فصل به فهرست زیر بوده که میتوانید از فایل پیوست دریافت نمایید:

فصل اول : خطاها
فصل دوم: حل معادلات غير خطی
فصل سوم: حل معادلات چند جمله ای
فصل چهارم : درونيابی
فصل پنجم: مشتق گيری وانتگرال گيری
فصل ششم: حل عددی معادلات ديفرانسيل

برای دانلود این سه جزوه به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: دانلود جزوه محاسبات عددی, جزوه محاسبات عددی, محاسبات عددی, درون یابی, دانلود جزوه
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم اسفند 1391ساعت 18:28  توسط spow  | 

دانلود جزوه درس مهندسی اطلاعات

دوست عزیزمون سارا خانم جزوه مهندسی اطلاعات 74 صفحه ای دانشگاه پیام نور را به صورت تایپ شده ارسال کردن که از طریق لینک زیر میتونید دریافت نمایید.

برای دانلود جزوه درس مهندسی اطلاعات به لینک زیر مراجعه فرمایید:


دانلود کنید.


برچسب‌ها: دانلود جزوه درس مهندسی اطلاعات, دانلود جزوه مدیریت, دانلود جزوه مدیریت سیستم های اطلاعاتی, دانلود جزوه MIS, سیستم های مدیریت
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم اسفند 1391ساعت 12:7  توسط spow  | 


گزارش كار آزمايشگاه عمليات واحد

(برج تقطير)

تهيه كننده:
ابوالفضل محبي

فصل اول
-هدف............................................ ......................... 6
-برجهاي تقطير سيني دار............................................ ............ 6
- طرز كار يك برج سيني دار............................................ 6
- برجهاي تقطير با سيني كلاهكدار.................................. ....................... 6
- بخشهاي مختلف برج تقطير با سيني كلاهكدار.................................. ... 7
- موانع يا سدها.................................... 7
- برجهاي تقطير با سيني هاي مشبك............... ......... 8
- برجهاي تقطير با سيني هاي دريچه اي............................. .. 8
- مقايسه انواع گوناگون سيني ها..................... ............ 8
- برجهاي انباشته............................... 9
- مقايسه برجهاي انباشته با برجهاي سيني دار............................. 10
فصل دوم
11...........................................................(Feed) - خوراك
11......................................(Overhead Product) - محصول بالاسري
4
11...........................................(Bottom Product) - محصول ته مانده
12.............................(Bottom Product) - محصول ته مانده
12....................................(Reflux Ratio) ( - نسبت برگشت (پس ريز
- نسبت برگشتي و اثرات آن بر شرايط كاركرد برج............................................... 13
فصل سوم
13................................(Reboiler) - جوش آور
- انواع جوش آورها.................. 14
- معيارهاي موجود براي انتخاب جوش آور مناسب............................. 14
15......................................Reboiler - انتخاب نوع
- مزاياي جوش آورهاي ترموسيفوني افقي................................. 15
16.....................................(Condenser) - چگالنده
فصل چهارم
- انواع روش هاي تقطير............................ 16
-تقطير تبخير ناگهاني..................... 16
- تقطير با مايع برگشتي................ 17
- تقطير نوبتي.............................. 17
- تقطير مداوم................................. 17
5
فصل پنجم
- خشك كن ها.............................. 18
-خشك كن هاي ثابت ........................... 18
- خشك كن هاي ناپيوسته.................... 19
- خشك كن هاي غيرمستقيم..................... 20
20..............................(Drying Freeze) - خشك كن هاي انجمادي
20..........................(Drying Continuous) - خشك كن هاي مداوم
- خشك كن هاي تونلي.................... 21
21..................(Drier Drum) - خشك كن هاي بشكه اي
فصل ششم
-مفاهيم و موازنه........................ 22
-محاسبات................... ...... 28
-بحث.............. .................................................. ...... 32
-پيوست (نمودار ها)......................... 33
-مراجع........................

متن کامل گزارش کار مهندسی شیمی با عنوان گزارش كار آزمايشگاه عمليات واحد - برج تقطیر را ازلینک زیر دریافت نمایید:


دانلود


برچسب‌ها: گزارش كار آزمايشگاه عمليات واحد, گزارش کار مهندسی شیمی, دانلود گزارش کار, دانلود گزارش کار مهندسی شیمی, دانلود گزارش كار آزمايشگاه عمليات واحد
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم اسفند 1391ساعت 11:56  توسط spow  | 

دانلود جزوه اموزشی EFQM

مقدمه

سعي ما در تأليف اين تحقيق آشنايي با برخي از دلايل، اصول و باورهاي اوليه حاكم بر مدل هاي تعالي سازماني و در جريان قرار گرفتن از اقدامات ساير كشورها در زمينه تهيه و تدوين جوايز كيفيت بعنوان ابزاري ميان‌بر (Shortcut) براي نيل به مفهوم مديريت كيفيت جامع است كه اميدواريم توانسته‌ باشيم، اين هدف خود فايل شويم.
سازمان اروپايي مديريت كيفيت در سال 1988 م توسط 14 شركت اروپايي تشكيل شد. در حال حاضر اعضاي اين سازمان به 800 سازمان با گستره سازمان هاي بزرگ چند مليتي تا شركت‌هاي مهم ملي بالغ مي‌شود كه هدف آن گسترش رشد و توسعه پايدار در ميان سازمان‌هاي اروپايي‌ست. هدف و مأموريت اين سازمان عبارت است از :
كمك و تشويق سازمان‌هاي اروپايي به مشاركت در فعاليت‌هايي كه در نهايت به ارتقاي سطح رضايت مشتري و كاركنان ، تأثير بر جامعه و نتايج حاصله براي سازمان بينجامد .
پشتيباني از مديران سازمان هاي اروپايي براي شتاب بخشيدن به فرآيند استقرار مديريت كيفيت جامع به عنوان يك عامل مهم در نيل به مزيت رقابت در سطح جهاني . ژاك دلور در سال 1988 در نطقي در بروكسل خطاب به مديران اروپايي اعلام كرد : نبرد براي كيفيت يكي از پيش نيازهاي موفقيت براي سازمان‌هاي شما و نهايتاً موفقيت براي جامعه اروپا است.

نياز به مدلي براي تعالي سازمان

تغييرات بوجود آمده در اقتصاد جهاني و تلاش هاي انجام شده توسط سازمان تجارت جهاني (WTO) در راستاي جهاني كردن اقتصاد و افزايش رقابت، كشورهاي مختلف اعم از توسعه يافته و يا در حال توسعه را به اين باور رسانده است كه براي حضور و بقا در بازارهاي منطقه‌اي، جهاني و حتي داخلي بايد توان و قابليت رقابت پذيري صنايع و سازمان‌هاي خود را افزايش دهند.
يكي از اساسي‌ترين سئوالاتي كه در مباحث كيفيت مطرح است اين سئوال است كه به راستي هدف نهايي اجراي مدل‌هاي كيفيت چيست؟
يكي از پاسخ‌هايي كه به اين سئوال داده شده است معروف به مدل درختي مديريت كيفيت جامع است. اما از آنجايي كه غير از اقدام موسسه استاندارد انگلستان اقدام ديگري درمورد استاندارد كردن مفهوم TQM انجام نشده است هر سازماني براي خود مفهوم خاصي و برداشت ويژه‌اي از TQM را استنتاج نموده است . در مدل معرفي شده هدف نهايي رسيدن به TQM است و بنابراين راه هاي متعددي براي نيل به اين هدف وجود دارد.


تعاريف ارائه شده در زمينيه مديريت كيفيت فراگير TQM))
درآينده دو نوع شركت وجود خواهد داشت آنهائي كه مديريت كيفيت فراگير را اجرا كردند و آنهائي كه از دور خارج شده اند شما مجبور به اجرا مديريت كيفيت جامع نيستيد زيرا بقاء اجباري نيست
ادوارد دمينگ


فهرست مطالب
• مقدمه
• نياز به مدلي براي تعالي سازمان
• روش هاي طراحي و اجراي پروژه هاي TQM
• معرفي مدل EFQM
• سطوح سرآمدي EFQM
اجزای مدل EFQM
• مفاهيم محوري EFQM
• مدل سرآمدي EFQM
• ساختار معيارهاي توانمند ساز
• ساختار معيار نتايج
• ماتريس امتيازدهي RADAR
• شناسايي نقاط قوت براي توانمند سازها
• شناسايي حوزه هايي براي بهبود توانمند سازها
• امتيازدهي نتايج
• فرايند ارزيابي
• توزيع جايزه كيفيت اروپا 2000-2002
• خود ارزيابي در مدل EFQM
• جايزه ملي كيفيت ايران

متن کامل تحقیق 52 صفحه ای در مورد مدل سرامدی سازمانی جوایز کیفیت اروپا EFQM را از فایل پیوست دریافت نمایید:

دانلود کنید


برچسب‌ها: دانلود جزوه اموزشی EFQM, دانلود جزوه مدیریت, EFQM, دانلود مقاله مدیریت, ارزیابی عملکرد
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اسفند 1391ساعت 0:23  توسط spow  | 

خود ارزيابي (efqm)

امروزه بنگاههاي اقتصادي كشور درفرايند جهاني شدن وپيوستن به منظومه تجارت جهاني كه پيوستني كه چندان نيز ازروي اختيار نيست با چالشهاي بيشماري مواجه هستند . حضور دربازارهاي جهاني وحتي باقي ماندن دربازارهاي داخلي مستلزم رقابت با رقباي قدرتمند است و با توجه به گسترش وپيچيدگي اهداف ، فرايندها وساختار سازماني درصحنه رقابت ، سازمانهايي مي توانند به بقاي خود ادامه دهند كه نسبت به خواسته ها وانتظارات مشتريان وذينفعان پاسخگو باشند، همچنين به سود آوري وثروت آفريني بعنوان شاخصهاي كليدي وبرترسازماني توجه كنند .
مدلهاي تعالي سازماني يا سرآمدي كسب وكار بعنوان ابزار قوي براي سنجش ميزان استقرار درسازمانهاي مختلف به كار گرفته مي شوند . با بكارگيري اين مدلها سازمانها مي تواند از يك سو ميزان موفقيت خود را دراجراي برنامه هاي بهبود در مقاطع مختلف زماني ارزيابي قراردهند وازسوي ديگر عملكرد خود را با ساير سازمانها به ويژه بهترين آنها مقايسه كنند . مدلهاي سرآمدي کسب وکار پاسخي است به اين سوال كه سازمان برتر چگونه سازماني است ؟ چه اهدافي ومفاهيمي را دنبال مي كند وچه معيارهايي بر رقباي آنها حاكم هستند .
امروز اكثر كشورهاي دنيا با تكيه براين مدلها جوايزي را درسطح ملي ومنطقه اي ايجاد كرده اند كه محرك سازمانها وكسب وكار در تعالي ،رشد وثروت آفريني است . مدلهاي تعالي با محور قراردادن كيفيت توليد ( كالا يا خدمات ) ومشاركت همه اعضا سازمان مي تواند رضايت مشتري را جلب ومنافع ذينفعان را فراهم نموده ودر عين حال يادگيري فردي وسازماني را با تكيه بر خلاقيت ونوآوري تشويق وترويج كند.
در اين مقاله تلاش خواهد شد اصول ومباني مدل تعالي efqm ووظابف كاركردي هريك از اجزاي مدل توصيف و تشريح گردد .
مقدمه :
دستاوردهاي بالغ بر 50 سال تجربه برنامه ريزي توسعه ، شرايط خطير كنوني اقتصاد ايران به ويژه ازنظر روند نگران كننده عرضه وتقاضاي نيروي كار،روند نگران كننده و نزولي سرمايه گذاري در بخشهاي مولد اقتصاد در كنار حجم عظيم منابع وامكانات موجود اما بلا استفاده در سطح كشور و بالاخره روند جهاني شدن اقتصاد هريك به نوعي و با منطق خاص خود نشان دهنده اين واقعيت است كه راه منحصر به فرد موفق براي رويايي فعال وثمر بخش با چالشهاي موجود جهاني شدن ، سامان دادن برنامه چهارم توسعه كشور بر پايه اصول وموازين بهره وري است ، برنامه اي كه در آن به جاي اتخاذ رويكرد تزريق مستمر و فزايند ارز و ريال بركارآمد سازي نحوه استفاده از منابع تاكيد مي گردد و با توجه به اين امر و همچنين نگراني صنايع وسازمانهاي اقتصادي كشور از پيوستن به تجارت جهاني وطرح سوالاتي كه آيا سازمانهاي صنعتي كشور ما توان رقابت دراين فضا را دارند ؟ در چه معيارهايي ضعيف هستيم ؟سازمان ما چگونه بايستي باشند كه در رقابت پيروز ميدان باشيم ؟ و تفاوت سازمان ما با يك سازمان سر آمد و متعالي در مقياس جهاني چيست ؟ دلائلي است كه موجب شد موسسات اقتصادي كشورمان به دنبال الگوهايي از سازمانهاي موفق در امر كسب و كار باشند ، سازمانهايي كه نيازهاي اصلي جامعه را به بهترين نحو برآورده مي كند و در اين راه سرآمد ديگر سازمانها هستند و مي دانند در فضاي رقابتي براي رشد ، ماندگاري و برتري ، چگونه بايد عمل كنند.
در اين راستا ، مطالعات متعددي در زمينه شناسايي و اشاعه عوامل كليدي موفقيت سازمانها به منظور بهبود عملكرد آنها صورت گرفت که جوايز ملي كيفيت و مدلهاي سرآمدي کسب و کار دمينگ ، بالدريج و efqm و سازمانی حاصل اين مطالعات و تحقيقات است. اگر چه مدلهاي دمينگ ، بالدريج و efqm معروف ترين مدلهاي سرآمدي كسب و كار هستند ولي مدلهاي خاص ديگري در كشورهاي ديگر توسعه داده شده كه از مدلهاي فوق الذكر الهام گرفته است.
تاريخچه مدلهاي تعالي سازماني :
در سال 1950 موسسه (juse) union of japancse scientists and engineers آقاي دكتر ادوارد دمينگ را براي انجام سخنراني هاي مختلفي در زمينه كيفيت به ژاپن دعوت نمود و در سال 1951 اين موسسه به پاس خدمات دكتر دمينگ در زمينه كيفيت جايزه اي به نام ايشان بنيان نهاد . مدلي كه جايزه دمينگ بر اساس آن تهيه گرديد و از دهه پنجاه ميلادي در ژاپن به اجرا در آمد عمدتاً بر كيفيت محصولات و روش هاي كنترل كيفي استوار است به بيان ديگر مدل جايزه دمينگ بر اين اصل استوار است كه براي توليد محصولات وخدمات با كيفيت بالا نياز به هماهنگي همه جانبه و فراگير در سطح سازمان است . اين مدل نگرش جديدي در بحث كيفيت ايجاد كرد و همين تفكر [1] منجر به ظهور [2] در دهه 60 ميلادي گرديد.
مديريت كيفيت فراگير روشي است براي مديريت و اداره سازمان جهت تعيين كيفيت با مشاركت همه اعضاي سازمان كه از طريق جلب رضايت مشتري و تامين منافع همه ذينفعان بدست مي آيد .
موفقيت ژاپن در بكارگيري روش هاي علمي كسب و كار تهديدي جدي براي شركت هاي آمريكائي ايجاد كرد بطوريكه در دهه 80 بسياري از آنها با واگذار كردن بازار به رقباي ژاپني در آستانه ورشكستگي قرار گرفتند اين تهديدات منجر گرديد كه شركت هاي غربي در روش هاي كسب و كار خود تجديد نظر كرده و مديريت كيفيت فراگير را بطور گسترده بكار گيرند.
جايزه كيفيت و سرآمدي كانادا canadian puality and business excellence award در سال 1983 و پس از آن در سال 1987 جايزه ملي كيفيت مالكوم بالدريج در آمريكا از اولين گام هايي بودند كه براي بخشيدن ديد فراگير به مدل هايي كه براي ارزيابي در موسسات صنعتي و غير صنعتي مورد استفاده قرار می گرفتند برداشته شد و این مدلها در واقع پوشش دهنده تمامي اجزاي يك كسب و كار با در نظر گرفتن منافع تمامي ذينفعان بود .
به دنبال مدل مالكوم بالدريج (mbnqa) malcolm baldrige national quality award در سال 1988 مدل تعالي سازماني efqm در پاسخ به نياز بهبود رقابت پذيري سازمانهاي اروپايي توسط چهارده كمپاني بزرگ اروپايي ( بوش ، رنو ، فيات ، بي تي ، بول ، الكترولوكس ، ك ال ام ، نستله ، اوليوتي ، فيليپس ، سولزر ، فولكس واگن ، رازالت ، سيبا ) در كميسيون اروپايي مورد توافق واقع و امضاء گرديده است . اين اقدام متهورانه از شبكه قدرتمند مديريت در حال حاضر داراي 800 عضو از 38 كشور جهان در بخش خصوصي و دولتي مي باشد كه در چارچوب يك جامعه اروپايي و در زمينه بهبود كيفيت در ادامه مدل مالكوم بالدريج از آمريكا و همچنين مدل دكتر دمينگ در ژاپن به پيش ميرود.

مدل efqm در سال 1991 بعنوان مدل تعالي كسب و كار معرفي گرديد كه در آن چارچوبي براي قضاوت و خود ارزيابي سازماني و نهايتا دريافت پاداش كيفيت اروپايي ارائه شد ، اين اقدام در سال 1992 عملي گرديد. اين مدل نشان دهنده مزيت هاي پايداري است كه يك سازمان متعالي بايد به آنها دست يابد. اين مدل به سرعت مورد توجه شركت هاي اروپايي قرار گرفت و مشخص شد كه سازمانهاي بخش عمومي و صنايع كوچك هم علاقه دارند از آن استفاده كنند.

از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود


برچسب‌ها: EFQM, دانلود جزوات مدیریت, دانلود مقاله مدیریت, مدیریت, ارزیابی عملکرد
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اسفند 1391ساعت 0:19  توسط spow  | 

سینما پارادیزو قسمت پنجم نقد فیلم عشق Amour ساخته میشائیل هانکه محصول 2012

عشق Amour فیلمی برای ساعتی فکرکردن وگریستن!

جدیدترین ساخته میشائیل هانکه کارگردان خوش ذوق وتوانمند المانی(اصالتا اتریشی) کاری بسیار متفاوت با اثار قبلی اوست.

هانکه جامعه شناس وروانشناس درفیلم عشق نگاه خودش به مسائل پیرامون وجامعه رو محدودتر وشخصی تر کرده هرچند این بار در پارادوکسی بنام مرگ وزندگی گستره ای فراختر رو مورد نقد وسنجش قرارداده.

هانکه درباره روانشناسی و فلسفه می‌گوید: تنها چیزی که از روانشناسی و فلسفه یاد گرفتم این بود: قبل از مطالعه فکر می‌کنیم که جوابی برای سوال‌هایمان پیدا خواهیم کرد. اما در پایان جوابی در کار نیست، بلکه فقط پرسش‌ها برایمان باقی می‌ماند. تنها چیزی که از تحصیل برایم باقی مانده همین است! به سوال کردن ادامه خواهیم داد؛ اما این به معنی یافتن پاسخی برای سوال‌های‌مان نخواهد بود.

ودانش اموخته فلسفه المانی انگار که این بار با گذر عمر به پرسش بی جوابی در زندگی خویش رسیده است. هانکه در فیلم عشق Amour نمایشی تحسین برانگیز از احساسات ،قابلیت ها وناتوانی های جسمی وفکری انسانهارا به تصویر کشیده است.

در فیلم عشق شما با یک خط ثابت هیجانی وفیلمی دیالوگ محور مواجه میشوید(هرچند تقریبا تمامی ساخته های هانکه فاقد ریتم شدید هیجانیست ولی قدرت فیلمسازی هانکه انجاروشن میشود که شما همیشه خط ثابتی از هیجان را درفیلم های او میبینید و همیشه مخاطب خودرا تحت تاثیر هیجان مخفی وروانی فیلم قرار میدهد!) که از همان ابتدا هانکه سعی دارد بارروانی موضوع را به مخاطب انتقال داده واورا مجبور به پرسمان در قبال اتفاقات ومفاهیم فیلم کند.

پس از سکانس اولیه فیلم که با ورود اتش نشان ها به خانه شروع میشود هانکه در یک اقدام هوشمندانه شمارا مخاطب خود میسازد زمانی که جرجز وانه کاراکترهای اصلی فیلم برای تماشای اجرای الکساندر شاگرد انه به سن مینگرند وانگار که همه تماشاگران شما را تماشا میکنند یعنی به نوعی مخاطب از همان ابتدا تحت نظراست!

پس از ان هانکه شمارا مهمان خانه وداستانی میکند که در نوع خود شاید یکی از بهترین تفسیرها بری زندگی مشترک باشد!خانه ای سرشار از عاطفه وسادگی

هانکه خیالپردازانه به زندگی نگاه نمیکند ولی منویات ذهنی خود درباره زندگی مشترک را نیز از نظرها پنهان نمیسازد...زندگی انه وجرجز میتواند مثالی زیبا برای یک زندگی مشترک با تمامی زیروبم هایش برای نشان دادن به نسل اینده ای باشد که ساختن باور اینکه فارغ از پول وتکنولوژی هم میتوان زندگی ساده وسرشار از عطوفتی داشت غیرممکن نیست.

انه وجرجز هردو هنرمندند وبرخورد جرجز در قبال نگرانی های انه در قبال شکستگی در وترس از دزد نبوغ هانکه در تصویر کردن حمایت از شریک زندگیست.

اما داستان با مات بردن انه سرمیز صبحانه وعصبی شدن جرجز از ناتونی همسرش رویه خود را اغاز میکند ودر سکانسهای بعدی میبینیم که انه از سمت راست بدن فلج میشود ودر ادامه هم با سکته دوم کلا از کار می افتد.

تغییر روال زندگی انه وجرجز در قبال این اتفاق نمود ترس انسانها از پیری وعجز وبیماری است که هانکه در این فیلم به دنبال پرسشهای قبل از مرگ زندگیست... سعی جرجز برای اینکه انه را به زندگی بازگرداند وتمامی تلاشهایش برای اینکه جای خالی شریک زندگی خودرا بدون حضور دیگران وبا بازیابی انه پرکند نمودی است از یک عشق متعالی وحاصل فهمیدن همدیگر

بعد از عمل انه که موفقیت امیز نیست ومنجر به نشستن انه روی ویلچر میشود جرجز در گفتگو با دختر خود که اوهم موزیسین وهنرمند است هم سعی دارد نقش پدر را دربرابر دخترش بازی کند وهم اجازه ندهد کسی به حریم عشق وعلاقه او وارد شود هرچند دخترش باشد(این تلاش را بعدا در حین گفتگوی جرجز-ایوا دخترش و جوف دامادش دوباره در حالتی عصبی تر وشدیدتر تجربه میکنیم ونکته مهم این فیلم تجربه مداری داستان است یعنی فیلم بیشتر مورد پسند کسانی قرار میگیرد که در قسمتی از فیلم حس همذات پنداری با داستان را درک کنند وگرنه نقدهای منفی فیلم بیشتر بخاطر نداشتن این حس وتجربه میباشد!). در دیالوگی رو به دخترش ایوا میگوید:

ما خیلی چیزارو پشت سر گذاشتیم

من ومادرت

پیچیدگی این قضیه به خاطر جدید بودنشه

ودخترش برای اینکه از این تقابل رهایی یابد به ذکر خاطره از عشقبازی ها ومهربانی های پدر ومادرش در قبال یکدیگر میپردازد تا مهرتاییدی بر علاقه ناگسستنی این زوج بزند.

با خانه نشین شدن انه و تقلای او برای بازگشت به روال عادی در کنار تمامی تلاشهای نافرجام جرجز برای بازگرداندن انه به زندگی شاهد تقابل توامان عشق وشرم هستیم.هانکه تصاویری استثنایی از محبت وعشق را ترسیم میکند تا هم زندگی ممکن ورویایی مملو از عشق را به تصویر بکشد هم به مصداق ضرب المثل ترکی"اولوم اولماسا قوجالیخ وار"(اگر مرگ نباشد پیری هست) ترسهای انسانها از پیری وعجز وناتوانی را

این تقابل شرم وعشق لحظه به لحظه با تفوق ناتوانی وبیماری به سمت وظیفه وجنون عشق در حرکت هست وسیر فیلم در لحظه لحظه اتفاقات بخوبی نشانگر این موضوع میباشد.

در سکانسی که الکساندر برای دیدار استاد خود می اید نوستالژی زوج پیر ومخصوصا انه که با بیمار شدن وناتوانی حرکتیش مجبور به ازاد کردن بیش از اندازه خاطراتش گشته(مانند سکانس تماشای البوم عکس یا تعریف کردن خاطرات از روزهای جوانی هنگام خواب) ازالکساندر میخواهد تا اولین قطعه ای را که به او اموخته برایش اجرا کند و هانکه با نمایش این تصویر به نوعی در تلاش برای خلق هولوگرافی ذهنی برای انسانهاست.

سکانسی رویاپردازانه وتلخ در فیلم صحنه سورئالیستی خفه شدن جرجز در خواب است که با خیس شدن جرجز همراه میشود ووقتی همراه با فریادکشیدن از خواب میپرد انه را در وضعی می یابد که خود را خیس کرده است واین اغازیست بر دوموضوع همزمان : سکته دوم انه وفهم انه از عجز کامل خودش که اورا بیشتر وبیشتر در لاک دفاع وهمراهی با بیماری گرفتار میکند!

تلاشهایی که از اینجا به بعد از انه میبینیم تا در قبال کمک های دیگران (صحبت با ایوا - گوش دادن به البوم الکساندر و محبت های جرجز) موضع بگیرد ناشی از همین حس استیصال وغلبه درماندگی برانسانهاست که یکی از پرسشهای هانکه در سرتاسر فیلم هست.

از همینجا به بعد وبعد از صحبت جرجز با ایوا وجوف هست که محبت جرجز تبدیل به جنون عشق میشود ودر ابتدا هنگامیکه در اتاق مطالعه نشسته انه را در حال نواختن پیانو میبیند وتا پایان فیلم این حس قویتر و قویتر میشود تا بالاخره به نقطه رهایی وپایانی فیلم میرسد(این مسئله یعنی برانگیختگی احساسی از منظر روانشناسی کاملا ثابت شده هست وخلق چنین درامی از هانکه واقعا تماشایی وچارچوب دارهست ودلیل خوشایند بودن مسئله هم همین نکته میباشد.)

جرجز در اخرین تقلاهای خود با انه مثل کودکی نوپا همراه میشود حتی برای او پرستار دومی میگیرد که به دلیل قدرت گرفتن همین عشق جنون وار (بدون دلیل خاصی درفیلم) اورا اخراج میکند وبرای اولین بار در فیلم های هانکه تصویری عینی وروشن از خشونت ظاهر میگردد.

جرجز در تلاش برای خوراندن اب به انه وبه امید زنده نگهداشتن او ، هنگامی که انه از خوردن اب امتناع میکندسیلی به گوش انه میزند وهردو میشکنند.

نمایش هنرمندانه تابلوهای نقاشی در ادامه این سکانس کاملترین تفسیری هست که برای موضوع فیلم میتوان در نظرگرفت.

اخرین دیدار ایوا با پدر وجروبحثشان جرقه های این جنون عشق را به شعله هایی تبدیل میکند که با ناله های انه و خاطرات سیاه کودکی جرجز باعث نمود یافتن این هیجان برانگیخته میشود وجرجز انه را به کمک بالش خفه میکند تا هیچکدام بیشتر از این زجر نکشند!

درادامه جرجز هم به مالیخولیایی گرفتار میشود که سرچشمه اش عشق به انه وندگی مشترکشان بود...تصویر جرجز هنگام نگارش وصیت نامه وخاطراتش از روزهای بدون انه تصویر شکستگی انسان از درون هست...جرجز بدون انکه صورتش را اصلاح کند فقط مینویسد ومیخوابد ودرنهایت این مالیخولیا جرجز را هم با خود میبرد وقتی که در اشپزخانه انه را می بیند وهمراه او میرود واین داستان عشق است.

داستان تلخ عشق

---------------------

اطلاعات کامل درباره فیلم ، عوامل وسازندگان فیلم عشق Amour را درلینک زیر میتوانید مطالعه نمایید:

لینک

موسیقی متن مسحورکننده فیلم را از طریق لینک های زیر دریافت کنید (با سپاس ویژه از مسئولان وعوامل سایت IMDB-DL)

|| دانلود آلبوم موسیقی متن فیلمAmourمحصول 2012 آلمان ||

آهنگساز : الکساندر-تاروTitle : Music From The Motion Picture Sound Track Amour

Tracks: 9

Type: Score

Composer: Franz Schubert, Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethove,Alexandre Tharaud

Released: 2012

MP3 Bitrate: 320 Kbps

Length: 38 MIN

File Size: 85 Mb

Label: Virgin Classics

01. Franz Schubert - Impromptu, Op. 90 D899, No. 3 en sol bémol majeur
02. Franz Schubert - Impromptu, Op. 90 D899, No. 1 en ut mineur
03. Johann Sebastian Bach - Ich ruf zu Dir, Herr Jesu Christ BWV639
04. Ludwig van Beethoven - Bagatelle, Op. 126, No. 2 en sol mineur
05. Franz Schubert - Moment musical, Op. 94 D780, No. 3 en fa mineur
06. Ludwig van Beethoven - Bagatelle, Op. 33, No. 4 en la majeur
07. Ludwig van Beethoven - Bagatelle, Op. 33, No. 2 en ut majeur
08. Extrait No. 1 - by Emmanuelle Riva
09. Extrait No. 2 - by Emmanuelle Riva

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

.:: دانلود موسیقی متن (سرور اختصاصی سایت) ::.Click Here

..............................................................................................

.:: دانلود موسیقی متن (سرور مدیافایر) ::.
Click Here

...........................................................................................

MediaFire Password:imdb-dl

ZIP Password: www.imdb-dl.com

-------------------------برچسب‌ها: نقد فیلم عشق Amour, نقد فیلم عشق ساخته میشائیل هانکه, فیلم عشق Amour, نقد فیلم عشق Amour2012, نقد فیلم
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم اسفند 1391ساعت 16:52  توسط spow  | 

روشهای اندازه گیری نرخ تورم

فهرست مطالب


مقدمه
1. روش‌شناسي محاسبه تورم
1-1. مفهوم شاخص قيمت و روش‌هاي محاسبه آن
1-2. روش لاسپيرز
2-2. روش پاشه
2. نحوه محاسبه تورم در اقتصاد ایران
2-1. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
2-2. مركز آمار ایران
3. ویژگی نهادهای محاسبه گر تورم
4. جمع بندی
5. فهرست منابع مورد استفاده

متن کامل جزوه اموزشی روشهای اندازه گیری نرخ تورم را از فایل پیوست دریافت نمایید:

لینک دانلود


برچسب‌ها: روشهای اندازه گیری نرخ تورم, دانلود مقاله اقتصاد, دانلود جزوه اقتصاد, دانلود مقاله مدیریت, دانلود جزوات مدیریت
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اسفند 1391ساعت 19:7  توسط spow  | 

حسابداری صنعتی ( 3 )

هدف از درس حسابداری صنعتی (3) آشنا ساختن دانشجویان با بودجه بندی جامع درمؤسسات تولیدی ، برنامه ریزی هزینه های سرمایه ای ، تجزیه و تحلیل انحرافات فروش و سود از بودجه جامع ، هزینه های مرتبط با تصمیم گیری و حسابداری مسئولیتی .

فصل اول /../ بودجه جامع

فصل دوم /.../ بودجه قابل انعطاف و تجزیه و تحلیل گرایشات هزینه

فصل سوم /.../ برنامه ریزی هزینه های سرمایه ای

فصل چهارم /.../ تجزیه و تحلیل سود ناویژه و انحراف فروش

فصل پنجم /.../ هزینه های مرتبط با تصمیم گیری

فصل ششم /.../ حسابداری مسئولیتی

متن کامل فایل اموزشی حسابداری صنعتی 3 را با فرمت پاورپوینت ودر 180 اسلاید از لینک زیر دریافت نمایید:

لینک دانلود


برچسب‌ها: حسابداری صنعتی 3, حسابداری, دانلود جزوه مدیریت, دانلود جزوه حسابداری, مدیریت
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اسفند 1391ساعت 19:4  توسط spow  | 

همه چیز درباره توربین بخار

قبلا در پست 1061 مجموعه کاملی از اسناد اموزشی طراحی وتحلیل توربین هارا برای دانلود تقدیم حضور دوستان کرده بودیم که متاسفانه به دلیل حذف اکانت امکان دانلود برای دوستان میسر نیست بنابراین مجموعه فایل های اموزشی توربین را در 6 پارت ودر سرور پرشین گیگ برای استفاده دوستان مجددا اپلود نمودیم.

برای استفاده از فایل ها باید هر 6 پارت را دانلود وسپس اکسترکت نمایید.

دانلود دستورالعمل ها Manuals واسناد فنی Documents برای طراحی ، بهره برداری ونگهداری ونصب توربین های ساخته شده توسط شرکت معظم زیمنس Siemens

این دستورالعمل ها واسناد فنی برای نیروگاه نکا میباشد لیکن مثل اصلی هست که درهمه سازه های زیمنس درایران رعایت شده واکثر تیپ های نیروگاهی اعم ازنیروگاه بخار یا نیروگاه گازی طبق همین اسناد فنی ساخته وبه بهره برداری رسیده اند

این اسناد شامل 13 بخش متفاوت به شرح زیر میباشد

- تاریخچه توربین ژنراتورها که دراین بخش به ارائه تاریخچه ای مبسوط از تحولات مربوط به ساخت توربوژنراتورها وبهره برداری ازمجموعه توربین وژنراتور پرداخته شده است

- بخش مربوط به طراحی توربین بخار ازنوع Steam turbine type E30 - 16 نحوه طراحی توربین،تئوری طراحی وساخت توربین،اجزا ومتعلقات توربین های بخار،کلاسه بندی انواع توربین های بخار،پره های توربین،یاتاقانها وبیرینگ های به کاررفته درمجموعه توربوژنراتور،شیرهای مورد استفاده ،نحوه اندازه گیری پارامترها وشاخصه های ضروری درتوربوژنراتورواصول کنترل ومهندسی نت مجموعه توربو ژنراتور سخن گفته شده

- دراین کتابچه به اصول کنترل فلوی سیالات ، مباحث مرتبط با گاورنر وکنترل ونیز بررسی شیرهای کنترلی وبررسی لاجیک ها ودیاگرامهای کنترلی درنیروگاه پرداخته شده

- دراین مجموعه هم به اصول روانکاری وروغنکاری مورد استفاده درنیروگاهها وتوربین های بخارپرداخته شده است...نحوه فیلتراسیون وکنترل روغن وانواع روغنهای صنعتی مورد استفاده طبق استانداردهای فنی برای توربین ها وبررسی مسایل ومشکلات روانکاری درمجموعه های نیروگاهی ازمسایل مطرح شده دراین قسمت هست

- درمجموعه پنجم به گلندهای اب بندی درتوربین بخار وموارد استفاده از ارینگ ها واب بندها اشاره شده...نقشه های کنترلی وP&ID ها ،تجهیزات به کاررفته به همراه نقشه ها وعکسهای تجهیزات فنی دراین مجموعه دراختیار شما دوستان عزیز هست

- دراین قسمت هم به درین مجموعه نیروگاهی وچرایی نیاز به درین درسیستم بسیار پرهزینه اب دمین پرداخته شده وکاربردهای درین ها ومسایل مرتبط با ان تشریح شده است

- اما یکی ازمهمترین قسمت های نیروگاه بخار

کندانسور وتجهیزات وابسته

بررسی سیکل ترمودینامیکی ، ارائه جداول ترمودینامیک وتشریح کاربرد کندانسور،نحوه ایجاد خلا به کمک پمپ وکیوم یا اژکتور(اجکتور) وبررسی مسایل مرتبط با خوردگی درکندانسورها ،زیرکشهای توربین واببندی محفظه توربین واب بندهای مرحله اخرتوربین ازموضوعاتیست که دراین قسمت توضیح داده شده است

- سیستم های بای پس یا به عبارتی کنارگذر واینکه چرا از بای پس استفاده میکنیم ودرچه جاهایی از نیروگاه به بای پس نیاز داریم از مباحث این کتابچه میباشد

- کنترل توربین بخار،اصول کنترلی درنیروگاههای بخاری وچیدمان تجهیزات کنترلی به همراه نقشه های فنی ودیگرامهای کنترلی ازمباحث مرتبط با کنترل هست که دراین بحث از انها یاد شده است... ارائه ،بررسی وتشریح نقشه های کنترلی وکاربرد تجهیزات کنترل نیروگاه را دراین مجموعه میتوانید مطالعه فرمایید

- بحث خستگی یکی ازمباحث اساسی درکنترل وبهره برداری ازانواع نیروگاهها ودراینجا نیروگاههای بخار میباشد

اثرات سوخت وبررسی نا خالصی های موجود درسوخت بر مجموعه فرایند احتراق ونیروگاه ، کنترل اب دمین نیروگاهی واسترس وخستگی که درپره های توربین ایجاد میشود وارائه انالیزها ونتیجه گیری ها درمورد اصول کنترل خستگی درتوربین های بخاررا میتوانید دراین قسمت مطالعه بفرمایید

- یکی دیگر ازمباحث مهم درنیروگاهها مسئله حفاظت Protection میباشد به عبارتی کاربرد مسئله I&C in ST یا Steam turbine protection که دراین فصل مفصلا به حفاظت های نیروگاه بخار وتوربین بخار پرداخته شده وضمن معرفی دقیق تابلوها وتجهیزات کنترلی به بررسی لاجیک کنترل وحفاظت توربین وانالیز فرایند کنترل نیروگاه اشاره شده است

- توضیحی دقیق درمورد پروسه استارت نیروگاه بخاری به همراه مراحل ابگیری ، بخار سازی ،فشارسازی وتولید نیرو درنیروگاه بخار

- دراین قسمت هم به بهره برداری وکنترل توربین بخار اشاره شده ودرمجموع تمامی موضوعات مرتبط با ساخت وبهره برداری وکنترل توربین بخار به تفضیل دراین مجموعه مطرح گشته است

امیدوارم برای همه دوستان مفید باشد.

دانلود بخش اول.

دانلود بخش دوم.

دانلود بخش سوم.

دانلود بخش چهارم.

دانلود بخش پنجم.

دانلود بخش ششم.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: توربین, نیروگاه, توربین بخار, نیروگاه بخار, توربین گاز
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اسفند 1391ساعت 19:0  توسط spow  | 

دانلود جزوه رفتار سازمانی دکتر رضاییان

دانلود رایگان جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان) برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد:

دانلود رایگان جلسه اول جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه دوم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه سوم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه چهارم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه پنجم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه ششم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه هفتم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه هشتم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه نهم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه دهم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه یازدهم جزوه مبانی مدیریت رفتار سازمانی (دکتر علی رضائیان)


برچسب‌ها: دانلود جزوه رفتار سازمانی رضاییان, رفتارسازمانی, رضاییان, مدیریت, دانلود جزوات مدیریت
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن 1391ساعت 15:39  توسط spow  | 

دانلود جزوه مبانی سازمان ومدیریت رضاییان


دانلود رایگان جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان) برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد:
دانلود رایگان جلسه اول جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه دوم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه سوم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه چهارم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه پنجم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه ششم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه هفتم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه هشتم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه نهم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)
دانلود رایگان جلسه دهم جزوه مبانی سازمان و مدیریت (دکتر علی رضائیان)


برچسب‌ها: دانلود جزوه مبانی سازمان ومدیریت رضاییان, مدیریت, دانلود جزوات مدیریت, جزوه مبانی سازمان ومدیریت, جزوه دکتر رضائیان
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن 1391ساعت 15:36  توسط spow  | 

مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل

مقدمه

اصولاً سؤال این است که چرا سازمان به مدیریت و برنامه ریزی نیاز دارد؟ سازمانها همچنانکه در طی زمان پیش می روند، نیاز به مدیرانی خواهند داشت که در آغاز با شگفتی هایی روبرو شوند که تمامی سازمانها باید به ناچار آن را دریابند. مدیران، هنگامی بکار گرفته می شوند که در موقعیت هایی که در طی آن روشها، رویه ها، قوانین و مقررات،ساختارها و مواردی مانند آن، تبدیل به شرایط نامناسبی می شوند، بتوانند از بینش و قضاوت فردی خود بهره گیرند.
پس وظیفه اصلی مدیر، اداره کردن و رویارویی سریع با استثناهاست.
مدیریت برنامه استراتژیک
چگونه ضرورت مدیریت استراتژیک پیدا شد؟ ایگور انسف عقیده داشت که اشباع بازار مصرف در امریکا که بعد از جنگ جهانی دوم بوجود آمد، اولین جرقه برای برنامه ریزی استراتزیک بود.
هیچ برنامه ای را نمی توان قطعی دانست زیرا هم پیچیدگی و هم تغییرات در محیط زیاد است. به همین دلیل باید مدیر از دو ابزار کمی و کیفی که شامل شهامت خطر پذیری، صبر و متانت، در مواجه با مشکلات برخوردار باشد.
این مسائل ونیز مسائل تخصصی نشان داد که در سازمان، حوزه مسئولیتی وجود دارد که در حیطه هیچ یک از مدیریتهای تخصصی قرار نمی گیرد و تخصص خاصی است که مدیریت استراتژیک نام دارد.
السن وایدی برنامه ریزی استراتژیک را تلاشی منظم و سازمان یافته در جهت اتخاذ تصمیمات و انجام اقدامات بنیادی تعریف نمودند که به موجب آن، اینکه یک سازمان چیست، چه می کند و چرا اموری را انجام می دهد، مشخص خواهد شد. برنامه ریزی استراتژیک، ارتباطات و مشارکت را سهولت بخشیده، علایق و ارزشهای ناهمگرا را با یکدیگر همسو و منطبق می کند.
از دیدگاه لارنس و کلوک، مدیریت استراتژیک فرایند اتخاذ تصمیماتی است که منجر به توفیق، ادامه حیات یا مرگ مؤسسه می گردد. وظیفه استراتژیستها عبارتست از بهترین نوع استفاده از منابع مؤسسه در یک محیط در حال تغییر

متن کامل جزوه اموزشی را ازلینک زیر دریافت نمایید:

مدیریت و برنامه ریزی استراتژی در عمل


برچسب‌ها: مدیریت, مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل, مدیریت استراتژیک, استراتژی, دانلود جزوه مدیریت
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1391ساعت 11:18  توسط spow  | 

در مورد كتاب "خلقیات ما ایرانیان" اثر "سيد محمد علي جمالزاده":
به آنها که فکر می کنند علت اصلی عقب افتادگی ما ایرانیان خود در اندرون ماست در کنار کتابهای ارزشمند "جامعه شناسی نخبه کشی"، "جامعه شناسی خودمانی" و "چرا عقب مانده ایم؟" کتاب "خلقیات ما ایرانیان" را نیز توصیه می کنم؛ این اثر در واقع از نظر تاریخی مقدم بر آنهاست و بنوعی مورد استفاده و استناد آنها هم واقع شده است؛ نسخه الکترونیکی حاضر به همت دوستان دیگر، از نخستین چاپ این کتاب در فروردین 1345 تهیه شده است و آنسان که در مقدمه خواهید دید جمال زاده خود در اسفند 1344 در ژنو مقدمه آنرا به نگارش در آورده است و این یعنی شما دارید همانی را می خوانید که از دست خود جمال زاده خارج شده و بلافاصله زیر چاپ رفته است به عبارت دیگر این نشان کهنگی خود نشانی از دست نخوردگی است.
جمال زاده در این کتاب علت العلل عقب ماندگی ایرانیان را "معایب و نواقص اخلاقی" شان می داند اگرچه او هم نه به علت پیدایی خود آنها می پردازد و نه از رفع آنها سخن می گوید: "حالا چه کار داریم که این معایب و نواقص چرا بوجود آمده و کی و از کجا بوجود آمده است!" ص 11 . او به گردآوری برخی از نظرات و دیدگاه های خودیها و غیر خودیها در خصوص خوی و خصلت ایرانیان پرداخته است و در برابر آنها چهار راه را پیش پای ما گذاشته است: اول "تجاهل و تغافل"؛ یعنی ناشنیده انگاشتن نظرات دیگران! دوم "انکار"؛ یا بقول خودش زیرش زدن! سوم "تلافی"؛ یا همان معامله به مثل! و چهارم "تعقل"؛ یعنی عمل کردن بدستور فکر و بحکم و دلالت عقل و استدلال؛ یا به اصطلاح کلاه خود را قاضی کردن! ...
واضح است که جمال زاده از این چهار راه به راه چهارم یعنی تعقل و بکار بردن خرد نظر دارد چرا که "خرد بما می گوید که شنوایی حقیقت و راستی و پذیرفتن آن هم ... از وظایف مقدس انسانی است ... خرد بما می گوید کسی که گوش شنوا و ذهن منصف برای شنیدن مرض و معایب خود نداشته باشد هرگز بدرجه کمال نخواهد رسید ...".
بر این مبنا می توان گفت که جمال زاده ما را به واقع بینی و خردورزی در برابر آنچه دیگران در مورد ما فکر می کنند دعوت می کنند و از این راه ریشه یابی امور را می طلبد اگر چه خود بدان نمی پردازد! ... بد نیست در کوتاه زمانی که صرف برداشت این کتاب می کنید برخی از نقطه نظرات دیگران در خصوص ایرانیان را از نظر بگذرانید:
شعر متنبّی در مورد ایرانیان: لا ادب ... کانها غنم ... .(ص68)
یک مستشار آمریکایی: مملکتی که 10 میلیون (جمعیت آن روز ایران) دزد دارد چگونه می خواهد اصلاح شود.(ص70)
گوبینو: ایرانیها تمام آنچه را عربها نمی فهمند می فهمند ... چیزی که هست ... قوه تعقلشان اندک ... و آنچه فاقد آنند وجدان است!... فکر و ذکر ایرانی اینست که کاری را که وظیفه اوست انجام ندهد.(ص81)
هانری مارتین کشیش انگلیسی: ایرانیان استعداد آن دارند که بزرگترین و قادر ترین ملت مشرق زمین باشند تنها چیزی که لازم دارند همانا یک حکومت خوب و صالح و مذهب مسیح است!(ص86)
جیمز موریه: هر قدر به عمارتشان بکوشی به خرابی تو می کوشند!(ص87)
پوتینگر: ایرانی ... مایه ننگی است که طبیعت بشری را آلوده ساخته و در هیچ دوره و در میان هیچ ملتی مانند آن دیده نشده است!(ص90)
گوستاو لوبون: اهمیت ایرانیان در تاریخ سیاست دنیا خیلی بزرگ و لی در تاریخ تمدن خیلی خرد بوده است ... ایرانیان خالق نبوده اند تنها رواج دهند تمدن بوده اند.(ص93)
یک نفر انگلیسی: ایرانیان مردمان عجیبی اند توپ ندارند میدان توپخانه ساخته اند قشون ندارند میدان مشق ساخته اند که بزرگترین میدان مشق دنیاست!(ص93)
واتسون 1864: هیچ کاری سخت تر از این نیست که یک ایرانی را برای دروغی که گفته است وادار به اعتراف کرد ... مردم ایران بکلی صبورند و حکومت بر آنها آسان است! ... اما عاداتی دارند که در جاهای دیگر مایة عار بشریت است!(ص98)
برکویچی: ایرانیان در پیشبرد مقاصد اسکندر مقدونی بیشتر از خود یونانیان باو خدمت نمودند ... چون از صفت شخصیت عاری بودند!(ص103)
پروفسور هانری ماسه: خلاصه آنکه اهمیت ایرانیان تنها در زمینه مطابقت دادن پاره ای از مختصات روح آریایی با روح سامی و عرب بوده است.(ص109)
پروفسور براون: ایرانیان اغلب حدسیات ماهرانه دارند.(ص111)
استیلن میشو: آنچه ما را در مورد ایرانیان بوحشت می اندازد اینست که ما هرگز نمی توانیم بفهمیم وقتی با یک ایرانی طرف هستیم درست عقیده او چیست.(ص112)
سایکس: ایرانیان دزدند و محال است کسی بتواند منکر این معنی شود.(ص118)
جان شیرمان: ایران سرزمین تضاد و افراط است ... یا گرم یا خشک ... یا فقیر یا ثروتمند ... .(ص128)
آنچه مسلم است شنیدن گفته هایی از این قبیل ما ایرانیان را سخت ناراحت می کند؛ بی مهری هایی هم که تاکنون در خصوص این اثر از جمال زاده صورت گرفته است بنوعی خود برخاسته از فاش کردن برخی از این گفته هاست! ... اما نباید فراموش کرد که بهرحال چه اینها نقطه نظرات دیگران در مورد ما می باشند؛ حال چه یافته (درست) باشند و چه بافته (نادرست)؛ اگر بافته ای هم باشد بافته های ذهنی آنهاست و نه جمال زاده یا امثال آن! حالیا باید ببینیم تکلیف ما در برابر این یافته ها و یا بافته ها چیست؟
امروز باید در نظر داشت که دید دنیا نسبت به ما اگر هم بدتر از دیروز نشده باشد مطمئناً بهتر نشده است! ... پس این تکلیف همچنان بر گردن ماست که بنشینیم و ببینیم واقعاً چرا اوضاع چنین است!

لطفاً پس از کلیک بر روی لینک اندکی شکیبا باشید تا فایل برای برداشت آماده شود.

لينك برداشت كتاب "خلقیات ما ایرانیان"
برای دانلود کتابهای جامعه شناسی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

لینک دانلود


برچسب‌ها: خلقیات ما ایرانیان, سيد محمد علي جمالزاده, علل عقب ماندگی ایران, ماچگونه ماشدیم, جامعه شناسی
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم بهمن 1391ساعت 16:23  توسط spow  | 

دانلود جزوه اموزشی اندازه گیری فلوی سیالات
اشنایی با روش سنجش جریان در سیستم های پایپینگ با استفاده از روش هایی مانند استفاده از اروفیس، استفاده از ونتوری ، استفاده از شیپوره ها و...
برای دانلود جزوه پاورپوینت اندازه گیری جریان سیالات به زبان انگلیسی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: دانلود جزوه اموزشی اندازه گیری فلوی سیالات, اندازه گیری جریان سیالات, شیپوره, پایپینگ, ونتوری
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم بهمن 1391ساعت 12:24  توسط spow  | 

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی
AHP

چکیده
روش تصمیم گیري سلسله مراتبی یکی از پر کاربردترین ابزارهاي تصمیم گیري چند معیاره می باشد. دامنه تنوع زمینه هاي استفاده از فرایند تحلیل سلسله مراتبی تاکنون بسیار گسترده بوده است. وایدیا و کومار، در مقاله خود کاربردهاي فرایند تحلیل سلسله مراتبی را در زمینه هاي انتخاب (مثلا انتخاب نرم افزار)، ارزیابی (مثلا ارزیابی عرضه کننده ها)، تحلیل هزینه- مزیت، تخصیص (مثلا تخصیص مکان)، برنامه ریزي و توسعه، اولویت بندي و رتبه بندي، تصمیم گیري، پیش بینی، برنامه ریزي استراتژیک و زمینه هاي مرتبط و ... دسته بندي و بیان نموده اند
مقاله مذکور همچنین استفاده از فرایند تحلیل سلسله مراتبی را براي تخصیص منابع در حوزه هاي مختلف تولیدي، سیاسی، دولتی، مهندسی، آموزش، استخدام و ... گزارش کرده است که در برخی ازاین کاربردها، ابزار یا ابزارهاي دیگري از قبیل برنامه ریزي هدف یا برنامه ریزي خطی نیز در کنار فرایند تحلیل سلسله مراتبی استفاده شده است.
در نهایت می توان گفت همانطور که تصمیم گیري جزو جدانشدنی مدیریت است، فرآیند تحلیل سلسله مراتبی نیز به بخشی جدانشدنی از فرآیند تصمیم گیري بدل شده است.

امروزه مدل ها و روشهاي کمی نقشی کلیدي در حل مسائل دارند. استفاده موفق از روشهاي کمی می تواند منجر به پاسخی به نیاز بشر براي راه حل هاي دقیق، قابل اطمینان و اقتصادي با صرف زمان معقول گردد. در این میان AHP بررسی مسائل کیفی است که معیاري براي اندازه گیري ندارند و همواره در تصمیم گیریهاي ما همراه مسائل کمی ظاهر می شوند. این روش همچنین پیچیدگی هاي ناشی از تاثیر عوامل مختلف بر مسئله را با تمرکز مرحله به مرحله
یک مسئله چند بعدي را به یک بر این عوامل و سپس ترکیب کردن نتایج این بررسی ها حل می کند. در واقع AHP مسئله یک بعدي تبدیل می کند و تصمیم گیري هاي پیچیده و تو در تو را قابل فهم و مقایسه می کند.

متن کامل جزوه اموزشی فرآیند تحلیل سلسله مراتبی را ازلینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: فرآیند تحلیل سلسله مراتبی AHP, دانلود جزوات مدیریت, دانلود مقالات مدیریت, مدیریت, تخصیص منابع
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم بهمن 1391ساعت 12:14  توسط spow  | 

دانلود پایان نامه مهندسی برق با عنوان :
نگهداری و تعمیرات ترانسفورماتورهای قدرت

برای دانلود پایان نامه مهندسی برق به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: دانلود پایان نامه مهندسی برق, دانلود پایان نامه, ترانسفورماتور, نیروگاه, پست نیروگاه
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم بهمن 1391ساعت 12:4  توسط spow  | 

اموزش فارسی نرم افزار لوگو LOGO

نصب و سیم بندی
مونتاژ و نصب دستگاه
نصب و جدا کردن دستگاه در محل
اتصال به برق
اتصال ورودی ها و خروجی ها
رفتار روشن شدن
توابع
توابع پایه
توابع خاص
عملیات روی خود دستگاه
کنترل عملیات
اولین برنامه
لوگو! در حالت اجرا برنامه
تنظیمات لوگو!
LOGO! Soft Comfort 5.0
نصب برنامه
توابع راهنما
درک قدم به قدم فرامین معمولی
دیگر گزینه ها
مثال کاربردی
کنترل یک دستگاه شیشه پرکن

اموزش فارسی نرم افزار لوگو LOGO را به صورت اسلایدهای پاورپوینت از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: اموزش فارسی نرم افزار لوگو LOGO, کنترل, PLC, اموزش PLC, رله
+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم بهمن 1391ساعت 14:20  توسط spow  | 

موتور جت

موتور جت یک موتور واکنشی است که سیال را بر اساس قانون سوم نیوتن با سرعت بالا به حرکت در می آورد. این تعریف کلی از موتورهای جت دربرگیرنده توربو جت ها، توربو فن ها و راکت هاست. به طور عمومی بیشتر موتورهای جت از نوع موتورهای احتراق درونی (internal combustion) هستند ولی انواع غیر درونی وجود دارد. در استفاده های عمومی لفظ "موتور جت" به یک توربین گازی که از داخل احتراق پیدا می کند اتلاق می شود، موتوری که با یک متراکم کننده گردشی که از یک توربین نیرو می گیرد کار می کند. این موتورها اولین ساختاری بودند که در موتورهای جت به کار رفتند.
موتورهای جت بر عكس موتورهای پیستونی كه در آنها نیروی محركه از طریق یك پیستون كه در یك سیلندر بالا و پایین می شود،تأمین می شود، با چرخش مداوم یك توربین و كمپرسور نیروی محركه را تأمین می كنند. در نتیجه بازده بالاتر و صدای كمتری نسبت به موتورهای پیستونی تولید می كنند. موتورهای جت از سه قسمت اصلی تشكیل شده اند كه عبارتند از كمپرسور،‌ محفظه ی احتراق و توربین .توربین در قسمت انتهایی موتور قرار دارد و نیروی محركه كمپرسور را تأمین و از طریق یك یا چند میله(Shaft) به كمپرسور می رساند.

تاریخچه

موتور جت هواپیما كه هواى داغ پرفشارى را تولید مى كرد توسط فرانك ویتل خلبان و مهندس هواپیماى انگلیسى اختراع شد و از این رو وى را پدر موتور جت مى نامند.
ویتل در سال 1907در شهر «كاونترى» به دنیا آمد. پدرش مكانیك بود. در سن 26 سالگى به عنوان خدمه پرواز در كران ول به نیروى هوایى سلطنتى انگلستان پیوست و در سال 1926با قبولى در معاینات پزشكى _ خلبانى به دانشكده نیروى هوایى سلطنتى راه یافت. او به عنوان یك خلبان بى پروا شهرتى بسزا به دست آورد و در سال 1928 تز فوق لیسانسش با عنوان «پیشرفت هاى آتى در طراحى هواپیما» كه در آن راجع به امكان نفوذ راكت به هواپیما بحث شده بود را به رشته تحریر درآورد.
 
ویتل پس از فارغ التحصیلى از دانشكده نیروى هوایى سلطنتى، به اسكادران جنگى ملحق شد و در اوقات فراغتش به مطالعه درباره اصول طراحى موتور توربوجت مدرن مى پرداخت. یكى از اساتید پرواز كه تحت تاثیر ایده او در زمینه هواپیماهاى ملخ دار قرار گرفته  بود، او را به نیروى هوایى و یك كارخانه خصوصى مهندسى توربین معرفى كرد. پس از مدتى همه به این نتیجه رسیدند كه عقاید و نظریات ویتل غیرعملى است. او در سال 1930ایده موتور جت را به صورت انحصارى به ثبت رساند و در سال 1936 با تاسیس كارخانه خصوصى «پاور جت» به ساخت و آزمایش اختراعش پرداخت.
در سال 1937 اولین موتور جت خود را بر روى زمین آزمایش كرد. تا آن زمان او همچنان از سرمایه و حمایت اندكى برخوردار بود. در 27 آگوست ،1939 «هانیكل اچ اى 178» كه توسط «هانس یوخیم پابست فون اوهاین» آلمانى طراحى شده بود اولین پرواز موتور جت در تاریخ را به انجام رساند. مدل موتور جت آلمانى به صورت مستقل از تلاش هاى ویتل تكمیل شده بود.
یك هفته پس از پرواز «اچ اى 178»، جنگ جهانى دوم در اروپا آغاز شد. پروژه ویتل، فضایى دوباره براى تحقیق و آزمایش یافت. نیروى هوایى سفارش ساخت موتور جت جدیدى را به شركت «پاور جت» داد و از شركت هواپیمایى گلاستر خواستار تولید هواپیمایى آزمایشى با مشخصات یكسان به نام E28/39 شد.
در 15 مه ،1941 هواپیماى جت گلاستر ویتل E28/39 با موتور جت تكمیل شده توسط شركت توربین انگلستان كه تا آن روز به عقاید ویتل بى توجه بود، به پرواز درآمد.
هواپیماى ویتل در پروازهاى آزمایشى اولیه به خلبانى «گرى سایر» به سرعت 370مایل در ساعت در ارتفاع 25 هزار پایى رسید كه سریع تر از هر هواپیماى ملخه اى تا آن زمان بود.
همچنان كه شركت هواپیمایى گلاستر در زمینه هواپیماهایى با موتور توربو جت براى جنگ تحقیق مى كردند، ویتل آمریكایى ها را در تكمیل موفقیت آمیز اولین نمونه موتور جت یارى مى داد.
كتاب وى با نام «جت، داستان یك پیشرو» در سال 1953 منتشر شد. او در سال 1977 استاد تحقیق آكادمى فنون و علوم هوایى آمریكا در آناپولیس مرى لند شد. وى در سال 1996در شهر مرى لند ایالت كلمبیا چشم از جهان فروبست.


موتور های جت

در بخش پیشین هر موتور جت مجموعه ای از پره های متحرک وجود دارند که آنها را مکنده Fan مینامند.تیغه پره های مکنده رامعمولا از جنس تیتانیوم میسازند.کار این بخش به درون کشیدن جریانی از هواست که آن را پس از سرعت دادن به بخش دوم یعنی متراکم ساز یا کمپرسورCompressor هدایت میکند.کمپرسور که آن هم از پره های متعدد نصب شده روی یک محور دوار ساخته شده است هوا را فشرده میکندو به قسمت های درونی تر خود میراند.این فرایند به بالا رفتن فشار هوا و افزایش انرژی پتانسیل آن میانجامد.هوای متراکم از کمپرسور به محفظه احتراقCombuster وارد میشود ودر آنجا با سوخت موتور مخلوط میگردد.گازهای داغ از محفظه احتراق وارد توربینTurbine میشوند و آن را به گردش در می آورند.گازهای داغ پس از عبور از توربین به روزنه خروجی میرسند و با فشار زیاد به بیرون فوران میکنند.در واقع در این محل است که نیروی پیشران برای کنده شدن هواپیما از زمین و سپس سرعت گرفتن آن حین پرواز پدید میآید.

متن کامل مقاله را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: موتور جت, مهندسی مکانیک, نیروگاه, توربین گاز, جت
+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم بهمن 1391ساعت 13:41  توسط spow  | 

دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد مکانیک 92
سوالات کنکور کارشناسی ارشد سال 92

شامل بخش های : زبان انگلیسی - ریاضیات - جامدات - حرارت و سیالات - دینامیک و ارتعاشات - ساخت و تولید

برای دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 92 به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: سوالات کنکور کارشناسی ارشد سال 92, مهندسی مکانیک, کنکور کارشناسی ارشد, ارشد مکانیک, سوالات کنکور ارشد
+ نوشته شده در  جمعه بیستم بهمن 1391ساعت 11:24  توسط spow  | 

دانلود پروژه کارافرینی - پروژه پرورش شترمرغ

كارآفريني چيست؟
مقدمه:
رويكرد اكثر كشورهاي جهان در دهه‌هاي اخير به موضوع كارآفريني و توسعه آن، موجب گرديده‌ موجي از سياستهاي توسعه كارآفريني در دنيا ايجاد شود. كشورهاي مختلف راه حلي راكه در سه دهه گذشته براي فائق آمدن بر مشكلات مختلف اقتصادي و اجتماعي به آن روي آورده‌اند، توسعه فرهنگ كارآفريني، انجام حمايت‌هاي لازم از كارآفرينان، ارائه آموزشهاي مورد نياز به آنان و انجام تحقيقات و پژوهشهاي لازم در اين زمينه بوده است. تأمل در وضعيت اقتصادي و روند مراحل پيشرفت و توسعه در كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه كه به موضوع كارآفريني توجه نموده‌اند، نشانگر آن است كه اين كشورها توانسته‌اند به پيشرفت‌هاي چشمگيري در زمينه‌هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي دست يابند و يا حداقل بحرانهاي پيش‌آمده را به سلامت پشت سر گذاشته و بحرانهايي كه وقوع آنها را در آينده پيش‌بيني مي‌كردند را مهار نمايند. از جمله اين كشورها مي‌توان به ايالات متحده، كشورهاي اتحاديه اروپايي، كشورهاي جنوب شرق آسيا، چين، برخي از كشورهاي آمريكاي لاتين و آفريقايي و اقيانوسيه را نام برد
از آنجا كه مفاهيم مطرح در علوم انساني همانند مفاهيم مطرح در علوم تجربي قطعي نيستند، لذا ارائه تعريف قطعي و مشخصي براي آنها دشوار يا غير ممكن است. كارآفريني هم كه از واژه ‌هاي مطرح در علوم انساني است، از اين قاعده مستثني نيست. دانشمندان و محققين علوم مختلف اقتصادي، اجتماعي، روانشناسي و مديريت كه در مورد كارآفريني مطالعه و نظراتي ارائه كرده‌اند، تعاريف مختلفي از كارآفريني مطرح نموده‌اند كه تفاوت‌هاي گاه مغاير و متناقضي دارند. تعريفي از كارآفريني كه تقريباً شامل همه تعريفهاي ارائه شده از آنان باشد، عبارت است از:
«كارآفريني فرايندي است كه فرد كارآفرين با ايده‌هاي نو و خلاق و شناسايي فرصتهاي جديد و با بسيح منابع ،‌مبادرت به ايجاد كسب و كار و شركت‌هاي نو، سازمانهاي جديد و نوآور و رشد يابنده نموده كه توأم با پذيرش مخاطره و ريسك است و منجر به معرفي محصول و يا خدمت جديدي به جامعه مي‌گردد.»
در دايره‌‌المعارف بريتانيكا ، كارآفرين اينگونه تعريف شده است:
« شخصي كه كسب و كار و يا موسسه اقتصادي را سازماندهي و مديريت كرده و خطرات ناشي از آنرا مي‌پذيرد»آنچه بايد از شتر مرغ بدانيم

شتر مرغ از سال ۱۸۶۰ در کشور افريقاي جنوبي به صورت جدي آ‎غاز گرديد و سپس در ساير نقاط دنيا گسترش يافت. امروزه در بسياري از کشورها پرورش شتر مرغ ..........انجام مي شود. کشور ايران هم چند سالي است مبادرت به واردات اين پرنده نموده و در امر پرورش آن گام نهاده است. در طي چند سال گذشته مطالعاتي برروي پارامترهاي توليدي، جوجه کشي، تغذيه و پرورش اين پرنده صورت گرفته که توأم با موفقيت هايي دراين زمينه بوده است. به طور کلي از کليه اجزاي اين پرنده استفاده مي شود شترمرغ در سن ۱۰ تا ۱۴ ماهگي کشتار مي گردد و در اين سن حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ کيلوگرم وزن دارد. گوشت حاصل از اين پرنده بيشتر از قسمت ران مي باشد که در حدود ۳۰ تا ۳۵ کيلوگرم است. همچنين پوستي به مساحت ۳/۱ تا۵/۱ متر مربع استحصال مي گردد.
● پرورش مولدين
شتر مرغ در سن ۲ تا ۳ سالگي به بلوغ جنسي مي رسد و تا مدت زيادي بارور باقي مي ماند. پرنده نر در زمان بلوغ به رنگ سياه با پرو بال سفيد رنگ و شتر مرغ ماده به رنگ قهوه اي تا خاکستري است. بارزترين نشانه در شتر مرغ نر، قرمزي رنگ ساق پا ، نوک و اطراف چشم است که ارتباط مستقيمي با قدرت جنسي نر دارد. هرچه اين قرمزي بيشتر باشد پرنده از قدرت نرينگي بيشتري برخوردار است.
شتر مرغ نرو ماده به صورت جفت تا دسته هاي چند تايي و نيز به صورت گله نگهداري مي شوند. اين ترکيبات بسته به ميزان زمين موجود و امکانات، قدرت جنسي نرها و اهداف اصلاح نژادي متفاوت مي باشد. هيچ استاندارد خاصي در اين رابطه وجود ندارد و مدير مزرعه با شناسايي پرندگان و اهداف مورد نظر روش مناسب را انتخاب مي نمايد.
شتر مرغ ها در سال درحدود ۶ تا ۸ ماه تخمگذاري نموده و بقيه سال را استراحت مي کنند. در ايران اين زمان از حدود بهمن ماه آغاز گشته و تا آبان ماه ادامه دارد. بديهي است در مناطق مختلف اين زمان متغيير باشد. در طول فصل تخمگذاري هر پرنده ماده به طور متوسط ۴۰ تا ۶۰ تخم مي گذارد. البته در بعضي از پرندگان (از جمله در کشورمان) اين رکورد به ۱۲۰ عدد تخم مرغ هم مي رسد. به طور متوسط از هر پرنده ماده در سال حداقل ۲۰ عدد جوجه سالم تا زمان کشتار بايستي توليد گردد تا اين فعاليت به صورت اقتصادي ادامه يابد.

متن کامل پروژه کارافرینی پرورش شترمرغ را از فایل پیوست دریافت نمایید:

لینک دانلود


برچسب‌ها: دانلود پروژه کارافرینی, دانلود, مدیریت, کارافرین, پروژه کارافرینی
+ نوشته شده در  جمعه بیستم بهمن 1391ساعت 9:48  توسط spow  | 

طراحي سيستمهاي هيدروليك

1- پرسهاي هيدروليكی

پرسهاي هيدروليك نيروي خود را از حركت يك پيستون در داخل يك سيلندر به دست مي آورند. اين حركت زماني ايجاد ميشود كه يك سيال تحت فشار وارد محفظه سيلندر شود. وضعيت سيال توسط پمپ و شيرهائي جهت افزايش، كاهش و يا حفظ فشار به صورت مورد نياز درآمده و ميتواند نيروي لازم براي به حركت درآوردن پيستون را فراهم كند. بنابراين نيروي موجود در پرس هيدروليك با حداكثر فشار موجود در سيلندر تعيين ميشود.
پرسهاي هيدروليك قادرند تناژ كامل خود را در هر وضعيتي از حركت سيلندرها به قطعه كار اعمال نمايند. همچنين طول حركت سيلندرها را ميتوان در هر حدي از مسير حركت محدود ساخت. اين در حالي است كه در پرس هاي مكانيكي تناژ كامل را تنها در انتهاي مسير حركت ضربه زدن ميتوان كسب نمود. همچنين مسير حركت ضربه زدن در اين پرس ها مقدار ثابتي است.
ويژگيهاي پرسهاي هيدروليك را به صورت ذيل ميتوان خلاصه نمود:

1- تغيير و تنظيم سرعت كورس در حالت ايجاد نيروي ثابت
2- تنظيم نيروي وارده به ميزان مورد نياز
3- اندازه گيري و كنترل الكترونيكي نيروي وارده طي فاصله كورس

تناژ پرس

تناژ يك پرس هيدروليكي عبارت است از حداكثر نيروئي كه سيلندر اصلي آن ميتواند به قطعه كار اعمال نمايد. معمولاً براي تعيين تناژ مورد نياز پرس بايد روي رفتار قطعه كار و فرآيند اعمالي روي آن مطالعه نمود. براي مثال در برشكاري ورق، جنس آن و سطح برش نقش مهمي را در حداكثر نيروي لازم برشكاري ايفا ميكنند. در پرس كمپاكت پودر، نوع پودر، دانسيته و استحكام نهائي قطعه فاكتورهاي مهم تعيين كننده حداكثر نيروي مورد نياز ميباشند.

تعيين فشار كاري سيستم
.....

متن کامل جزوه 35 صفحه ای طراحي سيستمهاي هيدروليك را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: پرس هيدروليكی, پنوماتیک, جک هیدرولیک, طراحی پرس هیدرولیکی, نیروگاه
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم بهمن 1391ساعت 23:24  توسط spow  | 

دانلود فایل اموزشی نمونه گیری روغن و انالیز روغن در سیستم پایش وضعیت

فایل اموزشی نمونه گیری روغن توسط شرکت توان کاو نت تهیه شده است.

نمونه گیری ساده ترین ولی در عین حال مهمترین مرحله از اجرای برنامه آنالیز روغن می باشد که باید توجه وافری نسبت به اجرای صحیح آن مبذول گردد.

 لذا با توجه به اینکه هدف از تهیه نمونه روغن در برنامه Condition Monitoring شناسایی روغن، آلودگیهای وارد شده در آن و نیز فرسایش سیستم می باشد:

    •  نمونه باید از نقطه ای گرفته شود که حداکثر اطلاعات از وضعیت سیستم و روغن را در خود داشته باشد.

    •  نمونه گرفته شده باید دارای حداقل پراکندگی اطلاعات باشد به عبارت دیگر با تکرار نمونه گیری همان نتایج بدست آید

  متناسب با تنوع سیستمهای روانکاری روشهای نمونه گیری نیز متفاوت می باشد که از میان آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  الف- Ball valve         ب- Drain valve         ج- Vaccum pump

دانلود مقاله ای با عنوان:
نه گام جهت اجراي موفق آناليز روغن

Nine Steps to Oil Analysis Success

دانلود پاورپوینت اموزشی به صورت تحقیق دانشجویی:

به منظور مراقبت و نگهداری تجهیزات ماشین الات و سیستمهای مختلف انها از تکنیکهای بسیاری استفاده می جوئیم

در این قسمت از ارائه قصد اشنائی با آنالیز روغن وصدا و ارتعاش و....داریم

برای دانلود فایل اموزشی نمونه گیری روغن واشنایی با انالیز روغن در پایش وضعیت به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: نمونه گیری روغن و انالیز روغن در سیستم پایش وضعیت, نیروگاه, پایش وضعیت, روغن, مهندسی نت, مهندسی مکانیک, دانلود جزوات مهندسی, نگهداری و تعمیرات, نمونه روغن, Condition Monitoring, انالیز روغن
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم دی 1391ساعت 12:11  توسط spow  | 

دانلود جزوه سیستم های کنترل مدرن دوره کارشناسی ارشد

جزوه کنترل مدرن دانشگاه ازاد در شش فصل وبه صورت دستنویس و اسکن شده
سر فصل های این جزوه 55 صفحه ای به شرح زیر میباشد:

فصل اول : مقدمه

فصل دوم : مفاهیمی از جبر خطی

فصل سوم : مدل سازی سیستم های خطی در فضای حالت سیستم

فصل چهارم : کنترل پذیری و رویت پذیری

فصل پنجم : تئوری تحقیق

فصل ششم : تحلیل پایداری

برای دانلود جزوه سیستم های کنترل مدرن به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: دانلود جزوه سیستم های کنترل مدرن دوره کارشناسی ارش, کنترل مدرن, دانلود جزوات کارشناسی ارشد, سیستم های کنترل, کنترل خطی, تبدیلات, کنترل غیرخطی, دانلود جزوه کنترل, مدل سازی سیستم های خطی, دانلود جزوه, کنترل
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت 17:26  توسط spow  | 

بازار برق سیستمی است برای خرید و فروش برق به صورت عرضه و تقاضا که به منظور تعیین قیمت برق برپا می‌شود. در ساختار جدید صنعت برق، بر خلاف ساختار قدیم آن که مدیریت تولید، توزیع و انتقال، مدیریتی واحد بود، سیستم‌های نامبرده به صورت مستقل عمل می‌کنند. در این میان بازار برق به عنوان واسطی بین سیستم‌های مذکور عمل خواهد کرد و ساختار اقتصادی صنعت برق را به چهار بخش عمده‌فـروش، ترانزیـت، خریـد عمـده و خـرده‌فروش تقسیم می‌نماید.

بازار برق ایران کار خود را رسما از تاریخ ۱ آبان ۱۳۸۲ آغاز نمود.


ساختار بازار برق ايران

آئين نامه  -  ساختار كلي

ساختار بازار برق

تعاريف

نحوه خريد از فروشندگان

نحوه فروش به خريداران

فروشندگان

خريداران

مدير بازار

مركز

هيئت تنظيم بازار

متن کامل فایل اموزشی ساختار بازار برق ایران را به صورت اسلاید پاورپوینت از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: ساختار بازار برق ايران, نیروگاه, پست, توزیع, انتقال, بهره برداری, صنعت برق, Power market, بازار برق, دانلود جزوات مهندسی برق, مهندسی برق, خرید و فروش برق, مدیریت تولید, دیسپاچینگ
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت 15:38  توسط spow  | 

از مجموعه مقالات مهندسی نگهداری و تعمیرات تجهیزات صنعتی

ازمایش روغن به عنوان یکی از تکنیک های پایش وضعیت

شناسایی و کنترل فرسایش از طریق ازمایش های:

اسپکتروسکوپی AES

سنجش ذرات اهنی PQ

شمارنده ذرات PC

فروگرافی مستقیم DRF

این مقاله توسط شرکت توان کاو نت تهیه شده است.

برای دانلود مقاله پایش وضعیت روغن واشنایی با تست های روغن به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.


برچسب‌ها: پایش وضعیت روغن واشنایی با تست های روغن, مهندسی نت, نگهداری وتعمیرات, انالیز روغن, فروگرافی مستقیم, روغن, تعمیرات مکانیکی, شناسایی و کنترل فرسایش, خوردگی, سنجش ذرات اهنی, اسپکتروسکوپی, پایش وضعیت
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت 15:25  توسط spow  | 

سمبل های استاندارد طراحی الکتریکی

Electrical Design Standard Symbols

سمبل های مدارهای کنترل وسیم کشی الکتریکی

سمبل های سیستم های مشترک الکتریکی

سمبل های سیستم های طراحی شده الکتریکی

سمبل لاجیک الکتریکی

برای دانلود مجموعه نمادهای استاندارد طراحی الکتریکی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: طراحی, مهندسی برق, نیروگاه, سیستم های الکتریکی, استاندارد, طراحی سیستم های الکتریکی, استاندارد برق, لاجیک, سمبل, نماد, سمبل الکتریکی, طراحی الکتریکی, سیم کشی, دانلود مقالات مهندسی
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت 2:0  توسط spow  | 

مشخصات آب جهت مصرف در صنعت و طريقه نرم كردن متداول آب

مشخصات آب جهت مصرف در صنعت

مشخصات آب مورد استفاده در صنعت بستگي به نوع كار و نوع توليد آن واحد صنعتي دارد و در هر صنعتي آب بايستي ويژگي هاي مربوط به آن صفت را داشته باشد . مثلاً در تاسيسات حرارتي و تهويه مطبوع مهمترين دستگاههايي كه در اين صنعت به كار گرفته مي شوندديگهاي آب گرم و ديگهاي بخار وكندانسورها مي باشند مشخصات آبي كه براي اين واحدها به كار برده مي شود بايستي بدين صورت باشد كه ايجاد هر گونه رسوب كه ناشي از وجود سختي آب است بر جداره هاي مبدلهاي حرارتي و ديگها اجتناب گردد. سختي آب به مجموعه املاح كلسيم ومنيزيم موجود در آب گفته مي شود به عبارت ديگر املاح فلزاتي چون آهن ـ كلسيم ـ منيزيم ـ آلومينيوم و... درآب ايجاد سختي مي نمايند . سختي آب از نظر پايداري به 2 دسته تقسيم مي شوند:

1- سختي موقت 2- سختي دائم .


سختي موقت يا سختي كربناتها كه شامل كربناتها و بي كربنا تهاي كلسيم و منيزيم مي باشد و حد اشباع آن 450 ميلي گرم در ليتراست واحد اندازه گيري سختي در كشورهاي مختلف متفاوت است مهمترين و متداولترين واحد آن ميلي گرم در ليتر كربنات كلسيم مي باشد ويابر حسب يك قسمت در ميليون كه ان را با (PPM) نشان مي دهند .

سختي دائم يا سختي غير كربناتها كه شامل سولفاتها ، نيتراتها ، كرولورها ، فسفاتها ، سليكاتها ، منيزيم ، كلسيم مي باشد حد اشباع سختي پايدار 1800 ميلي گرم در ليتر مي باشد .

ضايعات و مزرات سختي : در آبهاي سختي ، بالا بودن سختي سبب رسوب سخت روي جداره لوله و ديگ هاي بخار مي گردد كه علاوه برافزايش افت فشار در طول باعث كاهش ضريب انتقال حرارت نيز مي گردد.

مشكلات سختي آب در مصارف بهداشتي : در مصارف بهداشتي شستشو با آب سخت موجب مي گردد كه صابون كف نكند ونتيجه آن مصرف صابون بيشتر و پاكيزگي كمتر است. شستشوي ظروف چيني استيل با آب سخت بعد از خشك شدن ظرف يك لايه رسوب سفيد روي ظروف قرار مي گيرد . آب سخت از نظر گوارش نامطلوب است و اثرات سوئي روي بدن مي گذارد .
 

طريقه نرم كردن آب (گرفتن سختي آب )


طريقه نرم كردن آب (گرفتن سختي آب )


روش آب آهك يا كربنات دو سود سختي موقت يا سختي كربنات را مي توان به وسيله آهك مرده Ca(OH)2 و يا كربنات دوسود (CO3NA2) كه به آب اضافه مي شود برطرف نمود البته مقدار درصد آهك و كربنات دو سود بستگي به مقدار سختي دارد .


روش تعويض يوني يا زئوليت ها تركيباتي هستند از 2Sio2 , AL2O3 , Na2o اين تركيبات مي توانند يون خود رابا يون هاي موجود درآب سخت ردوبدل نمايند يك نوع ديگر از همين زئوليت ها ،وزين ها هستند .در تاسيات حرارت مركزي از رزين جهت حذف سختي آب استفاده مي گردد وزين ها تركيباتي آلي به صورت (R-Na) مي باشد كه وقتي در كنار آب سخت قرار مي گيرد مي تواند سختي آب را حذف نمايد. اجياء رزين : بعد از مدتي رزين ها يون هاي سديمي خودراكه تمامي تعويض نموده اند .ديگر رزين قادر به جذب كلسيد نمي باشد گويند رزين اشباع شده جهت احياء و استفاده مجدد آن روي رزين هاي اشباع شده آب نمك با غلظت مناسب وارد مي نمايند تعويض يوني صورت مي گيرد ويونهاي سديم نمك جايشان رابا يونهاي كلسيم و منيزيم رزين اشباع شده عوض مي نمايند بدين صورت رزين دو مرتبه احياء مي گردد. شرايطي كه موجب خوردگي لوله ها مي شود سختي آب و اكسيژن موجود در هواست كه مي توان باافزايش دما در حذف اكسيژن كمك نمود . به طور كلي چنانچه بخواهيد افزايش سرويس دهي و ايجاد حرارت و برودت در فصول مختلف سال در محيط مورد نظر را داشته باشيم احتياج به سختي گير داريم .


برچسب‌ها: نرم کردن اب جهت مصارف صنعتی, شیمی اب, اب دمین, اب نرم, اب تصفیه, مهندسی شیمی, نرمسازی اب, اب مقطر, تصفیه, سختی گیر, سختی گیری اب, اب صنعتی, سختی دائم, نیروگاه
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت 1:53  توسط spow  | 

سیستم های تخلیه هوای کندانسور

در نیروگاههای حرارتی و سیکل هایی که از کندانسور استفاده میشود برای ایجاد وحفظ خلا کندانسور از وکیوم پمپ(هنگام راه اندازی و بهره برداری) و اجکتور یا اژکتور هنگام راه اندازی سیستم استفاده میشود.

در فایلی که برای دانلود تقدیم حضورتان میگردد با سیستم های تخلیه هوای کندانسور و اجکتورها اشنا خواهید شد.

اجکتورها

اجکتورها (ejectors) دستگاه‌هایی هستند که گازها و بخارات غیر قابل چگالش را از یک سیستم دارای خلاء (vacuum system) خارج کرده و آنها را برای تخلیه کردن در یک محیط با فشار بالاتر متراکم می‌نمایند. به دلیل این که در اجکتورها هیچ گونه پیستون (piston)، شیر (valve)، روتور (rotor) و یا دیگر اجزای متحرک وجود ندارد، تا حدودی دارای هزینه نگهداری کمتری نسبت به بقیه انواع پمپ هستند.

 

اجکتور (ejector)، اژکتور، اداکتور (eductor)، اینژکتور (injector) یاترموکمپرسور (thermo compressor)چیست؟

معمولا اجکتورها یک نازل همگرا-واگرای (converging-diverging nozzle) داخلی (راننده یا motive) دارند که سیال راننده (motive fluid) از طریق آن تامین می‌شود. سیال راننده پس از تخلیه از نازل داخلی وارد یک شیپوره (نازل) بزرگ‌تر بیرونی می‌شود که در آن سیال رانده شده (moved fluid)تخلیه می‌شود. مومنتوم سیال خروجی از نازل راننده بالا می‌باشد. این سرعت به گازهای در حال تخلیه هم وارد می‌شود. در این حالت سرعت مخلوط ما کمتر از سرعت سیال راننده وارد شده است؛ ولی در هر صورت سرعت آن همچنان بیشتر از سرعت صوت است. به همین دلیل شیپوره بزرگ‌تر به صورت یک دیفیوزر (diffuser) همگرا-واگرا است که در قسمت واگرای آن فشار افزایش یافته و سرعت سیال از سرعت صوت کمتر می‌شود. مسلم است که فشار خروجی اجکتور از فشار ورودی آن بیشتر است و علت عدم بازگشت گاز از خروجی اجکتور به ورودی آن سرعت زیاد مخلوط آب و گازها در دیفیوزر اجکتور می‌باشد.

خصوصیات اجکتورها:

اجکتورها خصوصیات زیر را دارا می‌باشند که انتخابی خوب برای تولیدمداوم و اقتصادی شرایط خلاء ایجاد می‌نمایند:

1. با مخلوط‌های بخار خورنده خشک یا مرطوب کار می‌کنند

2. یک خلاء منطقی، مورد نیاز برای عملیات صنعتی ایجاد می‌نمایند

3. در سایزهای مختلف برای ظرفیت‌های کم و زیاد موجود می‌باشند

4. استفاده از آن راحت و بازده آن خوب است

5. هیچ قسمت متحرکی ندارند؛ بنابراین هزینه تعمیر آنها پایین و عمل آنها، اگر خورندگی عامل مزاحمی نباشد، یکسان و یکنواخت است

6. کارکرد آنها ایمن است و می‌توان از اجکتورها در محل گازهای قابل انفجار استفاده نموده و خطر انفجار توسط جرقه را برطرف ساخت

7. عملیات مداوم در محدوده طراحی دارند

8. هزینه‌های ساخت به طور نسبتا خوبی نسبت به پمپ خلاء مکانیکی پایین است و فضای کمی اشغال می‌کنند.
انواع اجکتورها:

اجکتور می‌تواند یک مرحله‌ای یا چند مرحله‌ای باشد. در استفاده از اجکتورها به صورت چند مرحله‌ای ممکن است از کندانسور داخلی (inter-condenser)استفاده شود که به سیستم اجازه می‌دهد در فشارهای مطلق پایین‌تر از یک مرحله‌ای عمل نماید.

استفاده از چند اجکتور:
 

همانند دیگر انواع پمپ‌ها، می‌توان چند اجکتور را به صورت سری و یا موازی در مدار قرار داد. وقتی که بار ورودی زیادی داشته باشیم، چند اجکتور به صورت موازی به کار برده می‌شوند. دلیل دیگر برای موازی کردن چند اجکتور این است که اگر قسمتی از سیستم فرآیند دچار خرابی شد و نیاز به تعمیر داشت بدون ایجاد مشکل برای قسمت‌های خراب از سایر قسمت‌ها جدا شود. در برخی موارد از یک اجکتور بزرگ‌تر برای راه‌اندازی (شروع خلاء) و از یک اجکتور کوچک‌تر برای نگهداری خلاء استفاده می‌شود که موازی با هم عمل می‌کنند. واحدهای چند مرحله‌ای سری برای فشارهای پایین مورد نیاز هستند.


موارد کاربرد اجکتورها:

از موارد استفاده اجکتور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. در نیروگاه‌های بخار، هر چه فشار پشت (back pressure) توربین بخار (فشار کندانسور) کمتر باشد، به علت زیاد شدن نسبت فشار توربین بخار، راندمان توربین بخار بالاتر می‌رود. در اینجا معمولا برای تامین خلاء مناسب در کندانسور از اژکتور استفاده می‌کنند

2. به دلیل این که هیدروکربن‌ها در درجه حرارت‌های بالا ممکن است شکسته شوند و یا با ذرات دیگر ترکیب شوند، بنابراین برای تصفیه و تفکیک نفت خام در پالایشگاه‌ها از برج‌های خلاء استفاده می‌شود زیرا در این گونه برج‌ها با کاهش فشار، درجه حرارت پایین آمده و قادر خواهیم بود بدون ازدیاد درجه حرارت به میزان زیاد مواد را تفکیک و تصفیه کنیم

3. تخلیه یک طرفه مایعات؛ که در این حالت اجکتور همانند یک تلمبه عمل می‌نماید که در صنعت به جت پمپ (jet pump) معروف است

4. تولید خلاء در سیستم‌های تبرید جت بخار (steam jet refrigeration)

برای دانلود فایل سیستم های تخلیه هوای کندانسور به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: اجکتور, نیروگاه, توربین بخار, اژکتور, نازل, بخار, نیروگاه حرارتی, کندانسور, خلا, سیستم های تخلیه هوای کندانسور, وکیوم پمپ, پمپ, خلاگیری, خلازدایی, حفظ خلا, سطح کندانسور, توربین, نیروگاه بخار
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت 1:46  توسط spow  | 

جدول تبدیلات فشار 

Pressure conversion table

در این پست جدولی که ارائه میشود شامل تمامی تبدیلات احاد فشار به یکدیگر میباشد

در جدول همه احاد متریک و سیستم انگلیسی و ضرایب تبدیل انها به یکدیگر امده است.برچسب‌ها: جدول تبدیل واحدهای فشار, یکا, احاد مهندسی, تبدیل واحد, احاد, مهندسی, مهندسی مکانیک, فشار, Pressure conversion table, نیروگاه
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت 1:33  توسط spow  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر